• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Picek

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
PICEK PMT
T serija, recimo T 120, dakle šest cilindraš 120 KS potrošnja mu je cca 20-25 litara za pravi sat rada, recimo za tanjuranje, oranje i slično.

Čini mi se to jako velika potrošnja! Moj Lamborghini 105 ks na punom gasu u oranju i bilo kojem teškom radu ne troši iznad 10 litara na pravi sat!

RATARKO

Da li ima tvoj MF šasiju?
 
R

robert

Guest
pa mom case-u od 160 ks potrosnja pri 2200 je 23-24 lit...bajo moj ta valtra nesto il puno trosi ili nisi dobro nesto izracunao.... :wink:
 
P

Picek

Guest
nisam računao ništa, to je bilo odokativnom metodom..
mogu pitati jednog od kupaca koji ima T 120 i koji vodi statistiku..
ja ovako iz ureda i ne znam previše..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Deutz Fahr 150(7.2 zapremnina) troši 16 litara na sat!
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
mario kaže:
Deutz Fahr 150(7.2 zapremnina) troši 16 litara na sat!


Ovi su pri punom opterecenju izmjerili duplo vise.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Na kakvim poslovima je to mjereno?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja neznam na koju foru oni dobiju na takvim testovima takvu potrošnju, mislim da je pri oranju ima potrošnju 16 litara!

Gledaj potrošnju kod lamborghinija Premium 1050 to je 103 ks ali četiri cilindra i izmjereno mu je 21,8 litara , a moj ima istu snagu ali 6 cilindara -znači veču potrošnju i ne troši iznad 10 pri punom opterečenju!
Mislim da je nemoguče da moj dosegne potrošnju od 21,8 l/h !
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
mario kaže:
Deutz Fahr 150(7.2 zapremnina) troši 16 litara na sat!


Ovi su pri punom opterecenju izmjerili duplo vise.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Na kakvim poslovima je to mjereno?

Hmm , uzeo si krivi traktor u obzir.
Mario je rekao za 150 KS potrošnju , taj traktor ima klasični power-shift mjenjač a ti si dao podatke za TTV model .

Deutz TTV je ne bi trebalo uzimati u obzir pri bilo kojem mjerenju jer on ima vario mjenjač . Deutz vario mjenjač je blago rečeno sranje i sve dobro što Deutz motor ima ispred konkurentskih motora taj vario mjenjač uništi.

Evo primjer istog motora sa drugim mjenjačem .
Istina ovaj ima manje konja ali kubikaže je ista .
Stvarno je šteta što nema testa od Deutza 150 KS sa powershift mjenjačom ali to mi je razumljivo jel bi onda cijeli svijet vidio svojim očima da taj isti Dutz traktor od 150 KS troši više goriva ako je u vario izvedbi mjenjača .

Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
e onda trosi vise od 10lit.ako nema turbine,trosi jos vise.kako mislis broji kao normalni sat?1 radni sat ti je sat vremena rada pri 1400 ili 1500 okr.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dobro računam! Ima 100 ks, nema turbine nego prirodni usis, motor 6 litara zapremnine! I na njemu mi broji 1 radni sat kao normalni!

Ratarko, što znaš još o tom vario mjenjaču kod DEUTZ-a?


Ne troši nikako iznad 10 litara! Moj broji normalno sate bez obzira dali je na 2300 okretaja ili na 1000!
 
R

robert

Guest
hoces reci da ti sat vremena rada pri 1000 ili 2300 okr. jednako okrene kao jedan radni sat?
 
B

Bobo

Guest
Glupost ziva je sto normalno broji sate...

Ako cijeli dan iz nekog bijesnog razloga traktor treba raditi u leru, on racuna 24 radna sata, sto je u biti tocno, ali ako 24 sata radis tesko s njim (Oranje) onda ce ti zaracunati 35 radnih sati sto ipak daje neki bolji uvid u koristenje stroja.

Ovo tvoje brojanje traktoru daje manje sati nego sto bi on trebao napraviti, jer vecinu vremena radi preko 1 500 okretaja...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da tako je!
Zato gotovo ni jedan rabljeni traktor iz SDF grupacije nema puno radnih sati kao na primjer JD i FENDT!

Naprimjer napravim 5000 sati normalnih a to bi trebalo biti radnih 8000 !
 
B

Bobo

Guest
To nije u redu, jer su se ljudi naviknuli da traktor/radni stroj koji ima 10 000 radnih sati treba izgledati tako i tako i da treba izdrzati jos toliko i toliko radnih sati. I onda dodje pametni SDF i UVALI ti svoj proizvod sa 8 000 radnih sati, a zapravo ih ima 12 000.

To nikako nije u redu od njih, jer svaki iole normalan radni stroj ili traktor koi broji radne sate, radi na principu okretaja motora, a ne preko "suncanog" sata...

Da ovo nisi rekao, je to ne bih ni znao...
 
R

Ratarko

Guest
Več smo prije popričali o tom brojanju sati pa sam se i ja čudio tome.

Po mojem je onaj stari način brojanja sati dobar ( kao na IMT-u recimo ) kada na 1500 okretaja pravi 1 radni sat u realnom vremenu . Ako radiš na 2000 okretaja treba mu 45 minuta za 1 radni sat ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh