• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Picek

M

marko

Guest
Imam pitanje za piceka? Zašto i šta se dogodilo sa valtrom 190 iz Županje prošlog prolječa pa je stojala dva tjedna na pol njive nepomično!
 
P

Picek

Guest
marko kaže:
Imam pitanje za piceka? Zašto i šta se dogodilo sa valtrom 190 iz Županje prošlog prolječa pa je stojala dva tjedna na pol njive nepomično!
u Županji prošlog prolječa nije bilo Valtre T 190 :?
najbliži T 190 je u Lovasu a on je u Lovasu jer ga je banka oduzela kupcu koji ga nije plačao pa ga je Lovas uzeo..
jedan T 190 je u Istri, jedan u STSI-u u Zagrebu, jedan u Kapitelu..
u Bošnjake smo krajem godine (11 mjesec) isporučili T 180 i u Županju isto u 11-om mjesecu T 160..
sad sam zvao i servisera i niti on nema pojma o tome, opčenito nam niti jedan traktor nije ostavljen u polju ili negdje drugdje zato što je pokvaren..
najbliža T serija u prolječe prošle godine je bila u Gradištu i to je bio T 120ch..
i u Županji također još jedan T 120..
ali s obzirom da bi obojica gospodina kupila po još jednu Valtru stvarno ne znam o kome se radi..
ako možeš dati podatke o vlasniku ili točnije podatke o traktoru mogu provjeriti o kome odnosno o čemu se radi...

u srijedu ili u četvrtak isporučujemo T 180 također u Županju, a s obzirom da sam ja Županjac/Å titarac i da sam tamo živio dobar dio života vjerujem da bi mi se ljudi več smijali da se tako nešto dogodilo..
 
P

Picek

Guest
Picek - PMT kaže:
najbliža T serija u prolječe prošle godine je bila u Gradištu i to je bio T 120ch..
i
isprika, ova u Gradištu a koja radi i dio zemlje kod Županje je T 180 a ne T 120 kao što ja napisah..
međutim kupci te Valtre (njih su dvojica kao partneri) bi uzeli još jednu Valtru ako bi uspjeli dobiti još zemlje..
 
M

maksica6

Guest
Pozdrav svima od maksice6!

Lijep pozdrav svima ,evo slucajno sam naisao na ovaj forum koji je jako dobar ,te sam se i odmah registrirao pozdrav svima od maksice 6 !
 
R

Ratarko

Guest
Re: Pozdrav svima od maksice6!

maksica6 kaže:
Lijep pozdrav svima ,evo slucajno sam naisao na ovaj forum koji je jako dobar ,te sam se i odmah registrirao pozdrav svima od maksice 6 !

Koje ti biljke uzgajaš da si tako nabubrio na slici :D

Dobro došao maksica6 , da li si poljoprivrednik ?
 
M

maksica6

Guest
Pa da velim ,bio sam poljoprivrednik do cca 1985 godine, uzgajao sam telad do 400 kg, poslije se vise nije isplatilo te sam otisao u Njemacku gdje sam i sada .Cini i se da ce doci bolja vremena pa si razmisljam kupiti jednu farmu za cca 400 komada svinja ,sto vi mislite da ide u ovo ulaganje ili ne pozdrav.
 
P

paor

Guest
ako ti se 80-tih nije isplatilo, onda se i dalje drži oktoberfesta...
 
B

branko

Guest
sto vi mislite da ide u ovo ulaganje ili ne pozdrav

neka prosjecna zarada tj. kad se podmire sva davanja ti se krece oko 100 kn po tovljeniku , ali ponekad zna biti i toliko u minus. primjerice prosle godine u petom mjesecu je covjek od mene kupio odojke prosjecne tezine 33 kg po 18 kn (594 kn po odojku) da bi ih on kasnije prodao po osam kuna prosjecne tezine 110 kg pa si sad izracunaj koliko je zaradio. za tov dobivas poticaj od 100 kn po tovljeniku. i da ne zaboravis trenutnu situaciju na nasem trzistu (kuga) sve u svemu vrlo lose vrijeme za planiranje takvih poslova. evo trenutno kod mene nitko ne radi ugovore za plasman odojaka pa cak ni ne produzuju ugovore onima kojima su se izasli.
 
M

maksica6

Guest
Znaci tako je lose u nasoj jadnoj poljoprivredi, ja mislim kupiti ovu farmu posto imam mogucnost da ju dobro iznajmim . Imam covijeka koji zeli da mu iznajmim ,covijek je iz IZRAELA i zelio bi da se kod nas bavi uzgojem mlijecnih koza za proizvodnju mlijeka i sira ,znaci ova farma bi mu bila idealna za koze i gdje bi napravio mljekaru ,znaci proizvodio bi mlijeko i sir .
 
P

paor

Guest
ti bi se zapravo bavio iznajmljivanjem, a to je drugi par opanaka...o stanju poljoprivrede bi se onda više trebao zanimati izraelac...najbitnije ti je da pravno sve dobro utanačiš jer je kod nas još uvijek u igri prvobitni kapitalizam...ako farma nije preskupa, onda vjerovatno uvijek u budučnosti možeš prodajom povratiti svoj novac, a da ne govorim ako nam procvatu ruže...
 
M

maksica6

Guest
Pa ovako farma je cca 40m * 8 ,ima struju i gradsku vodu unutra ima resetkasti pod (betonske ploce ) znaci gnoj propada kroz resetke i slijeva se u septicku jamu. Cijena za objekat ima gradevinsku dozvolu (uporabna tad nije trebala) cijena je cca 25 000 eura, isplati li se to kupiti ili ne ?
Obrisan neispravan link.
 
R

ROKI

Guest
Pozdravljam sve clanove foruma te one koji samo prate forum. Konačno sam se skanio učlaniti. Forum je odličan i nadam se da če kao takav još dugo trajati. Dolazim iz Vinkovaca i bavim se poljoprivredom. Ratarim na 52 ha, a vočarim na 11 ha. Zemlja koju posjedujem nalazi se u okolici Slavonskog Broda. Sve vas lijepo pozdravlja ROKI!
 
R

robert

Guest
ej bajice pozdrav! ;) evo i ja tebe pozdravljam......konacno.... :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ROKI
Dobrodošao na forum.
Å to uzgajaš na ostaloj zemlji?
 
R

ROKI

Guest
Žito, soja, kukuruz. Imam 10 ha jabuka na M9 podlozi i 1 ha krušaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh