• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Picek

R

Ratarko

Guest
mario kaže:
RATARKO, kako broji tvoj Hurli?

Ubi me ako znam , ne pratim ja to tako pozorno .
Sada mi ima 1380 sati , makar mislim ...

O Deutz vario mjenjaču ne znam ništa iz prve ruke .
Znam samo ono što sam pročitao na stranim forumima i vidio neke usporedne testove.

Ono što mi se ne sviđa najviše je to da taj mjenjač ide 50 na sat ali na 2100 okretaja motora , dakle ne na 1700 kao Fendt ili Massey ili na 1800 koliko idu vario mjenjači u CNH grupaciji. Isto tako ljudi na stranim forumima kažu da je zapravo sporiji od Deutza sa powershift mjenjačem ( na cesti ) odnosno da vario mjenjač pojede jedan dio snage . Događa se i kod konkurencije da vario jede snagu ali ne u tolikoj mjeri , Deutz mora to poboljšati i uopče ne mislim da neče .
Kažu ljudi da če uskoro ( Agritehnika sajam u njemačkoj , to je možda več bilo , ne znam ??? ) izači nova dorađena verzija Deutz-a TTV i da bi to trebalo biti tiješeno.

Evo link za jedan usporedni test , malo je stariji i ne više tako točan ...

Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
suljos kaže:
mario kaže:
Deutz Fahr 150(7.2 zapremnina) troši 16 litara na sat!


Ovi su pri punom opterecenju izmjerili duplo vise.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Na kakvim poslovima je to mjereno?

Hmm , uzeo si krivi traktor u obzir.
Mario je rekao za 150 KS potrošnju , taj traktor ima klasični power-shift mjenjač a ti si dao podatke za TTV model .

Deutz TTV je ne bi trebalo uzimati u obzir pri bilo kojem mjerenju jer on ima vario mjenjač . Deutz vario mjenjač je blago rečeno sranje i sve dobro što Deutz motor ima ispred konkurentskih motora taj vario mjenjač uništi.

Evo primjer istog motora sa drugim mjenjačem .
Istina ovaj ima manje konja ali kubikaže je ista .
Stvarno je šteta što nema testa od Deutza 150 KS sa powershift mjenjačom ali to mi je razumljivo jel bi onda cijeli svijet vidio svojim očima da taj isti Dutz traktor od 150 KS troši više goriva ako je u vario izvedbi mjenjača .

Obrisan neispravan link.

Tu je prosta racunica ,potrosnja 245 g/kWh puta 94.6 iznosi 23.15 kilograma,koliko litara imas u tim kilogramima to je to_Ovdje nisam vidio niti jedan traktor ispod 200 g/kWh dok j eto kod kamiona normalnlo,nekiimaju i 190 h/kWh.


Ako vam potrosi 10 litara,to znaci da sradite sa pola snage.Tovam je kao u kučastvu sa elktričnom energijom,koliko uzmeš,toliko platis.


Prvi primjer ,cetvorocilidras sa turbo punjacem

Obrisan neispravan link.

Drugi,isiti motor,tj.modularni sa dva dodata cilindra sa 50% vecom zapreminom,slicne snage ali bez turba i sa vecom potrosnjom

Obrisan neispravan link.


Primjer malog potrosaca

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.


Lijep primjer kakoo veliki motori mogu davati mnogo snage sa malom potrosnjom,ovdje je slucaj,da se u optimalnom broju obrtaja potrosja spusta ispod 200g/kWh ,jos ako imas dobar mjenjac i dati je dovoljno snage pri tim obrtajima,ucink ce biti isplatljiv
Obrisan neispravan link.
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Da li mi onda možeš reči koliko košta Valtra T191 ?
Recimo neka full oprema , prednji hidraulik sa kardanom , prednja ugibljena osovina , ogibljena kabina sa komfor opremom , aut. klima , grijani sic , ISO Bus ...

Bez GPS-a , prednjeg utovarivača i TwinTrac opcije.

Još me zanima koje ulje vi stavljate u te SISU motore .
Pogotovo u ovaj moj SISU 6.6 litara , 190 KS, Cammon Rail motor što je u Massey Fergusonu ?

dakle ovo ti je najjači model T serije sa najjačim stupnjem elektronike:
T 191 advance - 7400 ccm/189 (211) ks:

kabina, pogon 4 x 4, trostupanjski powershift mjenjač s 36/36 brzina, promjena smjera naprijed/nazad bez upotrebe kvačila, uključivanje powershifta pritiskom na pedalu gasa + pritiskom na tastere, kalibraža i defektaža putem monitora, uključivanje duple vuče putem radara i putem prekidača, tempomat, U-pilot, multifunkcijsko odmorište za desnu ruku, load sensing hidraulička pumpa kapaciteta 115 l/min, 2 proporcionalna hidraulička ventila + 1 on/off ventil (6 utičnica vanjske hidraulike + povrat), pojačivač transportne brzine, pojačivač kočnica, prednji blatobrani, pomična automatska kuka za dvoosovinske prikolice + klateča/vučna kuka, brzo kopčanje priključaka s kuglama kategorije 3/2, auspuh uz rub kabine, EHR - elektrohidraulička kontrola s tasterima na vanjskim blatobranima, zadnji kardan 540 / 1000, hidrauličko turbinsko kvačilo, 4 radna svjetla naprijed + 4 radna svjetla na stražnjem kraju, standardne gume proizvođača Michelin
+ dodatna oprema:
- izvedba 50 km/h
- zračni kompresor s zračnom instalacijom
- prednji utezi 14 x 40 kg
- automatski klima uređaj
- radio priprema
- sjedalo s zračnom suspenzijom
- brisač zadnjeg stakla s posudom za vodu
- rotirka
- hidraulički topling
- dodatni rezervoar za gorivo (170 litara za ukupnih 335 litara)
- usis zraka uz rub kabine
i recimo neka bude srebrna metalik boja
cifra ti je: 69.692,00 EUR + PDV
 
R

Ratarko

Guest
Hvala :D

Zanimljivo da Taj model ima motor sa više kubika nego moj MF sa 6.6 litara motorom . To bi ipak bio stariji tip motora koliko se ja kužim u to. Hoče li novi model isto imati ovaj 6.6 litara motor ?

Cijena od 70.000 € + PDV za taj trktor nije velika , naprotiv , rekao bih da je niska . Usporedbe radi tražio sam predračun za JD 7820 sa 180 KS i manjim paketom opreme prije dvije godine te dobio cifru od 87.000 € + PDV .
Da smo se upoznali prije , tko zna , možda bih danas Valtru vozio ...

Osobno mi nije bilo bitno koju marku traktora kupujem . Pitao sam u Fendt-u , JD-u , NH-u , Hurlimanu i MF-u . Nitko mi nije znao prodati traktor od tih zastupnika . Kupio bih bilo koji od njih da se sa druge strane pokazalo makar malo interesa prema meni kao kupcu i mojim željama u vezi traktora . Ajde ne mogu lagati , u Fendtu smo se razišli oko cijene , sve drugo je bilo više nego OK . Ipak nisam mogao dati 125.000 € + PDV za Fendt 818 , ovaj novi model .

Da se vratim na tu Valtru .
Kada bih na nju stavio : prednji plivajuči hidraulik sa kardanom te hidrauličnim utičnicama na prednjem dijelu traktora , uteg od 1 tone , prednja ugibajuča osovina i vario mjenjač cijena bi porasla za 15.000 € , siguran sam . Znam da Valtra još uvijek nema ( siguran sam da če biti na godinu :D ) u ponudi Vario mjenjač ali nabrojao sam ga jer nosi veču cijenu traktora .
Koje gume dolaze serijski sa tom Valtrom T191 i da li imaju u ponudi zadnje gume 42 cola ?
Svakako mi se sviđa što koriste Michelin gume a ne kao MF Good Year , čudno a MF se pravi u Francuskoj :? .

Picek da li imaš neku inside informaciju kada če Valtra početi koristiti Fendtov vario mjenjač ? Čitam po stranim forumima da se o tome šuška na veliko .

Eto toliko od mene .
Ne moraš se žuriti sa odgovorom , imam svo vrijeme ovoga svijeta na raspolaganju a i nije toliko bitno , samo pričamo :D
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Hvala :D

Zanimljivo da Taj model ima motor sa više kubika nego moj MF sa 6.6 litara motorom . To bi ipak bio stariji tip motora koliko se ja kužim u to. Hoče li novi model isto imati ovaj 6.6 litara motor ?
da, modeli do T 171 su sa 6,6 litarskim motorom a T 171 i T 191 su sa 7,4 litarskim motorom


Ratarko kaže:
Da se vratim na tu Valtru .
Kada bih na nju stavio : prednji plivajuči hidraulik sa kardanom te hidrauličnim utičnicama na prednjem dijelu traktora , uteg od 1 tone , prednja ugibajuča osovina i vario mjenjač cijena bi porasla za 15.000 € , siguran sam . Znam da Valtra još uvijek nema ( siguran sam da če biti na godinu :D ) u ponudi Vario mjenjač ali nabrojao sam ga jer nosi veču cijenu traktora .
Koje gume dolaze serijski sa tom Valtrom T191 i da li imaju u ponudi zadnje gume 42 cola ?
Svakako mi se sviđa što koriste Michelin gume a ne kao MF Good Year , čudno a MF se pravi u Francuskoj :? .
prednja hidraulika sa kardanom ti je dodatnih 5.493,00 EUR, na ovih 560 kg utega koje sam naveo gore još dodatnih 490 kg bi te koštalo 1.128,00 EUR, suspenzija prednje osovine ti je još dodatnih 3.004,00 EUR te si bio još gore tražio i suspenziju kabine to ti je još 444,00 EUR..
dakle bez Vario mjenjače na ovo traženo ti je još 10.069,00 EUR..
dakle i dalje ispod JD-a..

Ratarko kaže:
Picek da li imaš neku inside informaciju kada če Valtra početi koristiti Fendtov vario mjenjač ? Čitam po stranim forumima da se o tome šuška na veliko .
kada smo bili na otvorenju R&D centra (centar za istraživanje i razvoj) te predstavljanju nove generacije T serije rečeno je da če vjerojatno iči s time 2008.
taj R&D centar je inače za sve traktore unutar AGCO-a..
 
B

branko

Guest
picek daj mi molim te napisi cijenu za A75 ili A85 model i neke osnovne specifikacije, i to za osnovne modele i neku vazniju opremu.
 
P

Picek

Guest
@ratarko

zaboravih za gume odgovoriti
standardne za taj T191 su Michelinke 20.8R38+16.9R28

s time da recimo možeš dobiti i Continental
520/85R42+460/85R30 bez ikakve nadoplate


a ako hočeš nadoplatiti imaju zadnje gume 42 cola
za Continental 650/65R42+540/65R30 ti je nadoplata 592 EUR, za Michelinke istih dimenzija 1015 EUR nadoplate a za Pirelli istih dimenzija 1722 EUR..

inače postoji mogučnost odabira između 40 različitih vrsta i dimenzija guma..
na neke se čak dobije i popust u odnosu na cijenu traktora
recimo za Continental 520/70R38+420/70R28 se dobije popust 667 EUR na gore navedenu cijenu traktora..
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
picek daj mi molim te napisi cijenu za A75 ili A85 model i neke osnovne specifikacije, i to za osnovne modele i neku vazniju opremu.
budem danas-sutra ako nije problem..
 
P

Picek

Guest
mario kaže:
Da li ima ECO okretaje kardana , ili samo 540 i 1000?
svi modeli imaju mogučnost narudžbe ECO-a..
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
picek daj mi molim te napisi cijenu za A75 ili A85 model i neke osnovne specifikacije, i to za osnovne modele i neku vazniju opremu.

Traktor Valtra model A 85, snage 88 ks, 4 cilindara zapremine 4400 ccm, sinhronizirani mjenjač s 12 brzina naprijed/12 brzina natrag raspona od 0,8 do 40 km/h, spištena kabina za lakši ulazak, 4 utičnice vanjske hidraulike + povrat, mehanička kontrola podiznih poluga s plivajučim položajem, hidraulička pumpa kapaciteta 55 lit/min, gume Nokian, dimenzija 14.9-24 + 18.4-34 s 14 platana, zadnji kardan s 540/1000 obrtaja s grubom ripnom:

+ dodatna oprema

- prednja hidraulika s kardanom
- prednji blatobrani
- auspuh uz rub kabine
- zračno sjedalo vozača
- radio priprema
- kuka za dvoosovinsku prikolicu
- brzo kopčanje s kuglama kategorije 2
- plava metalik boja
- klima uređaj
- dodatna prednja dva svjetla na kabini
- gumbi na polugama mjenjača (nije potrebno pritiskati kvačilo) + AD instrument tabla


cijena mu je 34.950 + PDV, taj je spreman za isporuku odmah. može ga se vidjeti u PSC Bizovac.

no, kod naručivanja novog recimo makneš prednju hidrauliku i to je 3.770,00 EUR manje pa se dobije prihvatljivija cijena iako u usporedbi sa konkurencijom još uvijek viša cijena..
isto tako u standardnom izdanju dolazi sa MIchelinkama a ne sa Nokian gumama itd.

A serija je 3600 kg težine, 4.05 metara dužine, 2.3 metra međuosovinskog razmaka, 2.2 metra širina gaza..
324 Nm pri 1400 okretaja..
motor je sisu diesel finske proizvodnje, ide i u MF-a, Challengera, Steyra i Casea (nisam siguran dali još uvijek ide u Casea)...
mjenjač je finski, kabina je finska..

Ovo ti je izvadak iz cjenika:
Tip Motor / snaga Brzine Cijena u EUR bez PDV-a
A 75n 3300 ccm/74 ks 12 + 12 R 30.590,00 EUR
A 85n 4400 ccm/88 ks 12 + 12 R 31.620,00 EUR
A 95n 4400 ccm/98 ks 12 + 12 R 32.560,00 EUR


Traktori su opremljeni sa sljedečom opremom:
kabina, pogon 4 x 4 , prednji blatobrani, gornja pomična kuka za dvoosovinsku prikolicu, vučna kuka, brzo kopčanje priključaka s kuglama, auspuh uz rub kabine, sinhronizirani mjenjač s 12 brzina naprijed/12 brzina unazad, 4 utičnice vanjske hidraulike + povrat, hidraulička pumpa kapaciteta 55 lit/min, mehanička kontrola podiznih poluga, standardne gume Michelin dimenzija 16.9 R 34 + 13.6 R 24

Cijena najčešče tražene dodatne opreme ( u EUR, bez PDV-a ):
• zračni kompresor s zračnom instalacijom EUR 2.351,00
• prednji utezi 6 x 40 kg EUR 506,00
• prednji utezi 8 x 40 kg EUR 644,00
• zadnji utezi 4 x 80 kg EUR 420,00
• klima uređaj EUR 1.313,00
• radio priprema EUR 92,00
• sjedalo sa zračnom suspenzijom
EUR 560,00
• prednja hidraulika s prednjim kardanom
EUR 3.769,00
• brisač zadnjeg stakla s posudom za vodu
EUR 200,00
• rotirka
EUR 172,00
• dodatni ventil ( dvije utičnice ) vanjske hidraulike
EUR 313,00
• hidraulički topling
EUR 248,00
• dodatni rezervoar za gorivo (24 litre) EUR 210,00
• dodatna 2 prednja radna svjetla EUR 89,00
• Valtrin prednji utovarivač
cijena na upit
• izbor boja traktora: zelena, crvena, plava
• nadoplata za žutu i za metalik boje
EUR 215,00
• nadoplata za srebrnu metalik boju
EUR 323,00
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kako je dobro imati trgovca na forumu... :wink:
kad zna čovjek informacije...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Picek - PMT

Da li postoji opcija za bolji mjenjač buduči da ovaj ima samo 12+12?
 
R

Ratarko

Guest
Da i ja sam primjetio da je mjenjač sa 12 brzina .
Takav traktor bi svakako trebao imati više brzina da se bolje iskoristi svaki uloženi euro u njega . Mislim da ima bolji mjenjač ali bi i mene zanimalo koliko bi koštao ?
 
P

Picek

Guest
mario kaže:
Picek - PMT

Da li postoji opcija za bolji mjenjač buduči da ovaj ima samo 12+12?
ne, A serija dolazi samo sa mehaničkim mjenjačem 12+12..
 
P

Picek

Guest
evo jedna ekskluziva koju smo upravo sada doznali i koja još nije izašla u javnost..
na sajmu u Hannoveru u 10-om mjesecu Valtra predstavlja novi traktor S serije snage 350 KS i sa Valtrinim Vario mjenjačem..

to je nasljednik S serije 280 KS..
 
K

krx pozega

Guest
Picek dali je u mf 4400 serije potpuno isti motor i mjenjač kao u toj valtri...i dali ti je poznato dali imaju te grijače preko izmjenične struje u mf
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT kaže:
evo jedna ekskluziva koju smo upravo sada doznali i koja još nije izašla u javnost..
na sajmu u Hannoveru u 10-om mjesecu Valtra predstavlja novi traktor S serije snage 350 KS i sa Valtrinim Vario mjenjačem..

to je nasljednik S serije 280 KS..

Uuuu , nice :D :D :D
Baš me zanima kako če ta grdosija izgledati .
Kažeš da če Valtra napraviti svoj vario mjenjač ?
Da li če to ipak biti na bazi Fendt vario mjenjača ili totalno drugačije ?

Zakuhalo se u klasi od 300+ konja opasno i to sve u zadnjih godinu dana .
Mene to veseli neka oni samo razmišljaju , izmišljaju i pronalaze nove stvari a ne da samo čekaju na naš novac kao gotovani .
 

Najnoviji postovi

Na vrh