• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pir

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Da, tako je i kod nas 3 kn/kg ljuštenje.
Mi smo mljeli na kameni mlin ali nismo ništa prosijavali, tako smo davali životinjama.
Za ljudsku ishranu ga nismo koristili.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Mora se oljustiti. Gubi se oko 40% na ljuštenju. Oljusteni se mize kupitipo 6kn pa računaj
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
500 kg sa otprilike 0.1 ha. Sa ljuskom.
A čovjek mi traži 3 kune po kilogramu za ljuštenje .
Neznam može li se na kameni mlin mljeti sa ljuskom? Hoće li se ljuska izdvojiti prosijavanjem?

Ako meljete pir za brašno, nikako se ne smije mljeti s ljuskom. Prvo se treba maknuti pljevica da bi ostalo čisto zrno.
 

MladenArbanas

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
29
Pozdrav,dal netko ima iskustva dal divlje svinje vole ulaziti u polja pira kao npr zobi i uništavati urod?
 

kristijansaky

Novi član
Tu od
31 Lis 2022
Poruka
1
Pozdrav,dal netko ima iskustva dal divlje svinje vole ulaziti u polja pira kao npr zobi i uništavati urod?

Pozz,
ja osobno dosad nisam imao iskustva s takvim slučajevima, hvala Bogu!

Prijatelj iz Pokupskog je znao imati posjetitelje, navodno im je to delikatesa :D
 

MladenArbanas

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
29
Ima u kobiliću jedan gospodin ljuštilicu,al to ako budem samo za svoje potrebe.mislim da ide neoljušten dalje.
 

Bagy031

Novi član
Tu od
16 Lis 2020
Poruka
1
imam ja ljuštilcu, mlin na kamen i sito za prosijavanje brašna,
na www.bagaric-eko.com možete pogledati kako to izgleda,
na ljuštilici dobivam 300 kg/h čisto pira, ima nešto malo loma, al je čist 99%, mlin melje 45 kg/h.
mogu odradit i uslugu, ako nekoga zanima neka se javi.
 

Prilozi

  • ljustilica-pir-slika-187136250.jpg
    ljustilica-pir-slika-187136250.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 15
  • mlin na kamen.JPG
    mlin na kamen.JPG
    31.5 KB · Pregleda: 15

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
po slobodnoj procjeni 1.5t na 1 jutro, možda nešto više, možda nešto manje..
 

Najnoviji postovi

Na vrh