• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pištolj/stroj za pjeskarenje ???

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ja imam sličan takav , nije za neko pjerkarenje ali kada krpim hladnjak ili nešto čistim prije lemljenja ne postoji bolja stvar na svijetu za čišćenje

kakav kompresor imaš ?
koliko bara i koliko litara u minuti daje ?
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ovo ti ja dostatno eventualno za ispjeskariti par ukrasnih flasica , za bilo kakav ozbiljniji posao trebas i ozbiljan alat a taj kosta daleko vise .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
J

Jakov

Guest
imam kompresor 500l,12-14bara tako nesta, neznam koliki mu je protok u minuti nisam siguran sad
znaci ovo je NIŠTA,to sam i mislio "koliko para toliko i muzike"
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-metala/pijesak-pistolj-knhut-pjeskarenje-oglas-2300712
ovaj izgleda nije los ali mislim da je puno novca ??

Poštovani kolega ovo "Ništa" znači da sam uzaludno uzeo nešto sa čim nemogu uradit baš NIŠTA ,da mogu ispjeskariti bar auto felgu pa bilo bi ok!! A za pjeskarit vijak za to mi nije potrebit ,tako da sam ga upakirao u kutiju i stoji !
iskreno mi je žao što sam dao i taj sitan novac !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
onda ti treba nešto ovako , upravo to pravimo kolegi ovih dana
image046hu.jpg
 
J

john66

Guest
ne treba mi taliki to je vec stroj, kao sto sam predhodno napiso meni treba pištolj

ovo sa slike je tvoje ili sa neta, jesi zadovoljan sa tim ??

meni treba da pjeskarim neki traktorski blatobran,felge,poluge ili eventualno neku manju šasiju od prikolice tako da mislim da za ovim nema potrebe jer cu to koristi 4-5 puta godišnje i to je to
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
ne treba mi taliki to je vec stroj, kao sto sam predhodno napiso meni treba pištolj

ovo sa slike je tvoje ili sa neta, jesi zadovoljan sa tim ??

meni treba da pjeskarim neki traktorski blatobran,felge,poluge ili eventualno neku manju šasiju od prikolice tako da mislim da za ovim nema potrebe jer cu to koristi 4-5 puta godišnje i to je to

Poslusaj ti savu , ovo sto ti prezentira je upravo manji alat za ozbiljne radove sve ispod toga su igracke , ja se profeionalno bavim pjeskarenjem pa ti stoga mogu mjerodavno potvrditi ispravnost savinog savjeta , u ovaj spremnik ti stane vreca pijeska od nekih 50 kg i to je to uz to ti ide kompresor do 10 bara tlaka s protokom od dvije do tri tisuce litara u minuti i to je to !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
pitanje je ima li on protoka 2-3 kubika da bi tjerao pjeskaru
ovaj kod kolege je 2 kubika , pritisak smo za sada naštelovali na 7bara jer je još u pitanju ohodavanje kompresora (motor je radjen nešto pa da se ne preopretećuje za početak)

danas smo nabavili većinu stvari za pjeskaru , ako budemo sutra imali vremena ja mislim da bi je trebali napraviti

jedini problem koji nam se pojavljuje je taj što u zraku iz kompresora ima ulja , separator ne odradjuje najbolje svoj posao

pitanje : koji bi eksterni separator mogao da se uglavi ?
ili gdje bi mogao da se andje filter za već postojeći separator u kompresoru ?
znači dali bi mogao neki manji da se stavi jer ovo čudo velikog kapaciteta jednostavno nemožemo da nadjemo
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Sve se moze naci Savo, reci mi o kojem se modelu kompresora radi , ja sam svoj filter separatora mijenjao prosli tijedan i sad ne pusta ni mikron ulja . prije ztamjene mi je znao baciti malo ulja kad se pregrije ulje .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
evo danas smo imali prilično usliješan dan , možda ovo izgleda primitivno ali nije nimalo naivno napraviti onaj dio gdje se susreću vazduh i pijesak , na njemu smo ostavili pola dana i još nije baš najbolje ali smatram da smo uočili nedostatke

kompresor nisam gledao u detalje ali pošto si upućen u temu vjerovatno ćeš ga dešifrovati sa slike , znam samo da je kapaciteta 2 kubika u minuti , a jako bi nam pomogao ako bi uspjeli nabaviti novi filter
dok smo danas isprobavali sa diznom koja je u početku bila 6mm a na kraju testiranja je bila 8mm :rolfer: kompresor je konstantno držao 5 bara , ja mislim da je to sasvim pristojno obzirom na njegovu veličinu

još jedna prijeko potrebna stvar nam je dizne koje idu na vrh crijeva , pošto ovu koju samo imali pijesak je razvalio za otprilike pola sata rada , znači dizne su nam prijeko potrebne i svaka informacija o njihovoj nabavci bi nam dobro došla


image054w.jpg


image053b.jpg


image051ny.jpg


image052.jpg
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
edit daniels:kolega ne citiraj poruku sa tolko slika
Kolega ovo ti je MannesMan DEMAG 24 to sam poprilicno siguran imam istog takvoga , sto se dizni tice najlakse ti je u Bosni ENKER tvornica keramickih proizvoda nabaviti nesto bolja solucija su vidija dizne , medjutim za njih moras potegnuti ili za Italiju ili za Njemacku kod nas ti ih niko ne drzi eventualno da ti netko naruci od dobavljaca , ali kazem i keramicka ce ti solidno sluziti par mjeseci . Na celik i kojekakve druge materijale nemoj niti misliti.
Nadalje ako hoces poslusati moj savjet , spoj di se susrecu pijesak i zrak izbaci ovaj model stavi standardnu vodovodnu razdjelnizu pod kutom od 45 stupnjeva daleko bolje ce ici , ako zelis mogu ti ja poslikati i poslati moje rijesenje , ja sam jako zadovoljan s ucinkom a u pet godina svega dva puta sam morao cistiti prohod !

Ja sam kupio filter separatora kod moto marinera u rijeci izvadi stari ocitaj s njega oznake i trazis novi imas orginal njemacki koji je skuplji ili zamjenski talijanski koji kosta 970 kuna . Broj telefona MOTOMARINERA je +385 51 685 444 .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Molim oprost nisam razmisljao o tome da repliciram na veliku poruku ! SORRY necu vise obecavam.

daniels:nije problem,nemaju svi brzi net pa treba dosta da se otvori poruka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
baš sm sinoć pronašao na netu da ENKER radi te stvari , jutros sam ih zvao ali izgleda subotom ne rade
ako može neka slika tvoje pjeskare pomogla bi nam

koji promjer dizne ti koristiš?
koliko koštaju dizne u enkeru ?
koji ti je radni pritisak sa kojom diznom ?
koji si ti filter stavio u separator i koliko reče da košta ?

što se tiče ovoga dijela gdje se susreću pijesak i vazduh ja mislim da smo danas riješili taj problem povećanjem prečnika T komada , izmicanjem holendera crijeva prema naprijed i umetanjem jedne cjevčice u T komad da simuliramo efekat ''venturijeve cijevi''
tražili smo priključak na 45 stepeni ali ga nismo našli a mrsko nam bilo da ga pravimo , slika tog detalja kod tebe bi mi pomogla , može i na PP


ako ti treba podatak najjeftinije dizne na svijetu koju ima svaka kuća reci ,
samo je problem što je ona prečnika samo 5mm i kompresor se preopterećuje jer podiže pritisak i preko 7 bara
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
savo,potpis na boci ti je originalan.

nego reci ti meni sa kojim granulatom radite?pošto je?

žao mi je da ti nemogu pomoći oko dizni a dugo sam radio sa tim pjeskarama o kojima nemam više podataka.
dali je to vaš probni rad bio ili već neki poslić?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
:rolfer: to sam ja drugaru napisao prva slova medjunarodne abecede $ :rolfer:

kvarcni pijesak 0,7 , 65km po toni
sve je probni rad , za sada nema uslova za pjeskarenje jer prostor za rad nije spremljen a nema se ni zaštitna oprema
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
cijena je ok. fascinantne slike. ja sebi imam u planu malu kabinu kupiti za sitne stvari.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
baš sm sinoć pronašao na netu da ENKER radi te stvari , jutros sam ih zvao ali izgleda subotom ne rade
ako može neka slika tvoje pjeskare pomogla bi nam

koji promjer dizne ti koristiš?
koliko koštaju dizne u enkeru ?
koji ti je radni pritisak sa kojom diznom ?
koji si ti filter stavio u separator i koliko reče da košta ?

što se tiče ovoga dijela gdje se susreću pijesak i vazduh ja mislim da smo danas riješili taj problem povećanjem prečnika T komada , izmicanjem holendera crijeva prema naprijed i umetanjem jedne cjevčice u T komad da simuliramo efekat ''venturijeve cijevi''
tražili smo priključak na 45 stepeni ali ga nismo našli a mrsko nam bilo da ga pravimo , slika tog detalja kod tebe bi mi pomogla , može i na PP


ako ti treba podatak najjeftinije dizne na svijetu koju ima svaka kuća reci ,
samo je problem što je ona prečnika samo 5mm i kompresor se preopterećuje jer podiže pritisak i preko 7 bara

Savo sutra cu ti poslikati i poslati sve detalje na pjeskarilici , enkerove dizne neznam koliko kostaju ja koristim neku njemacku od vidije zadovoljan sam s njom kad sam ju kupio bila je promjera 6 mm sad je vec skoro 8 mm ali radim s njom vec godinama , doduse ne svakodnevno ali se naradila i ona ocistila je dosada desetak bagera cetiri kamiona a malih prikolica i auta oldtajmera niti neznam koliko. Kad sam kupio tu diznu kostala je 560 dm ali se isplatila debelo, sto se tice pijeska taj 0,7 ti je presitan , a sto je pijesak sitniji vise skida dizne mislim da ti je bolja solucija onaj grnulat od 0,3 do 1,2 ja taj najcesce koristim ovaj sitniji koristim samo za pjeskarenje staklenih povrsina i mesinga !
 
Na vrh