• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja u vezi plasmana vina

  • Temu pokrenuo kladionicar
  • Datum prvog posta
K

kladionicar

Guest
Ovako:

ove godine bila odlična berba i sakupili mi sve zajedno cca 3000l vina
znam da Vama velikim proizvođačima ovo izgleda malo, no meni i ocu izgleda puno, a i nećemo imat kud s vinom pa nas interesira na koji nacin da dobijemo papire da probamo ponudit ugostiteljima, mozda obiteljskim hotelima na moru? ili nekome trecemu? i koji su sve papiri potrebni te gdje se mogu dobit ti papiri...svaka informacija dobrodosla...

inace, radi se o bijelom vinu, mijesanih sorti grozda...kvalitetno....na podrucju Hrvatskog Zagorja...

Usput pitanje...po kolko Vi prodajete svoja vina?

do citanja
 
I

Ivan_Kos

Guest
vrlo jednostavno, sve ti ide preko hrzvv-a, provjeri ovo, sve pise:

Obrisan neispravan link.
 
M

MIHA

Guest
hm prodaj to na crno ne isplati se pijavljivat porez sad ti kazes kvalitetno kod stavljanja vina u promet to vino saljes na ocjenjivanje u hr zavod za proiz groudja i vina il kud vec pa ce oni odlucit koja ti je kvaliteta vina pre komplicirano za 3000lit vina
ja ostavljem svake god slicnu kolic vina i jos mi se nije desilo da mi je ostalo vina sve je oslo a prodajem po 15 kn tj dao bi ga po 13 u rinfuzi
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jedno pitanje. Bili prodali osrednji kvalitet vina u butelji od 7 deci za 80 centi i vrhunsko vino za 2 eura? Sve što imate. Hvala
 
D

ddd

Guest
:) Si ti pao sa kruške :!:....i još u butelji :shock:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

Ivan_Kos

Guest
jesu, ali nisi rekao za kakvo vino.. :roll:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
ha čuješ za te novce kod nas je solidno vino u rinfuzi,a tamo butelja pa da je bilo kakvo prejeftino je..........bio sam na moru sa čovjekom koji ima 2 hotela na Pohorju kaže da za 2-3 eura on kupuje u buteljama za hotel,a nevjerujem da kupuje baš škart.........
 
I

Ivan_Kos

Guest
prijatelju ja bio ove godine u 6. mjesecu u gradiscu u austriji kod par boljih vinara. vina su im za nase pojmove dosta losa, prozirna, 11-12 % alkohola, kaze covjek da ima dosta prinosa po trsu, oko 3 kg za kvalitetnija vina, beru krajem 8. i pocetkom 9. mjeseca a imaju jos losije klimatske uvjete nego mi, dakle beru previse grozda i prerano.. naravno, u podrumu sva moguca tehnologija, vino se valjda 5. puta filtrira i 3. bistri, sva vina su im ista, blijeda i prozirna, nista od ekstrakta i tijela, samo neka bljutava kiselost i malo arome variraju od sorte do sorte a i one su poluumjetne. covjek ima vinariju od 2 mil. eura a prodaje takva vina i kod njega kostaju od 2-7 eura po boci, s time da je 7 eura neko umjetno slatko smece od "izborne berbe" (to je valjda kod njih krajem 9. mjeseca..??) koje u biti ne valja nista. tako da je to sve relativna stvar, vina ima danas svugdje i po svakakvoj cijeni ali uvijek malo bolja kvaliteta kosta. istina da su vani bolja i kvalitetnija vina koja se mogu usporedivati sa nasima jeftinija 20-30% ali to je zakon trzista jer ipak je nase jos relativno mlado, nerazvijeno i vladaju svakakvi interesi..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja samo želim ukazati na ono što nas može dočekati, ukoliko se EU prije ne raspadne kako kaže Todorić. Ne znam da li mi vjerujete ali i slikao sam cijenu. Ovo vino što sam ga platio oko 6 kn je u rangu naših vina oko 20 kn. Onako solidno je, merlota nisam otvorio on je bio 7,5 kn još sam kupio portugalsko vino za 10 kn. Sve je kupljeno u Tescu. Buteljirano, pluto ćep i na polici. Mislim da su najskuplja vina bila oko 25-40 kn. Ali su zato voćne rakije paprene cijene...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Naravno da tu nije cijena izražena za vino iz hrastove bačve i to nove. Možda u ovim vinima od 40 kn.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ivan_Kos kaže:
vinogradar kaže:
ha čuješ za te novce kod nas je solidno vino u rinfuzi,a tamo butelja pa da je bilo kakvo prejeftino je..........bio sam na moru sa čovjekom koji ima 2 hotela na Pohorju kaže da za 2-3 eura on kupuje u buteljama za hotel,a nevjerujem da kupuje baš škart.........

prijatelju ja bio ove godine u 6. mjesecu u gradiscu u austriji kod par boljih vinara. vina su im za nase pojmove dosta losa, prozirna, 11-12 % alkohola, kaze covjek da ima dosta prinosa po trsu, oko 3 kg za kvalitetnija vina, beru krajem 8. i pocetkom 9. mjeseca a imaju jos losije klimatske uvjete nego mi, dakle beru previse grozda i prerano.. naravno, u podrumu sva moguca tehnologija, vino se valjda 5. puta filtrira i 3. bistri, sva vina su im ista, blijeda i prozirna, nista od ekstrakta i tijela, samo neka bljutava kiselost i malo arome variraju od sorte do sorte a i one su poluumjetne. covjek ima vinariju od 2 mil. eura a prodaje takva vina i kod njega kostaju od 2-7 eura po boci, s time da je 7 eura neko umjetno slatko smece od "izborne berbe" (to je valjda kod njih krajem 9. mjeseca..??) koje u biti ne valja nista. tako da je to sve relativna stvar, vina ima danas svugdje i po svakakvoj cijeni ali uvijek malo bolja kvaliteta kosta. istina da su vani bolja i kvalitetnija vina koja se mogu usporedivati sa nasima jeftinija 20-30% ali to je zakon trzista jer ipak je nase jos relativno mlado, nerazvijeno i vladaju svakakvi interesi..
ma i mislio sam da je to tak vjerujem i da je u sloveniji isto........po ovome šta je čovjek meni rekao ja sam zakljućio da su gore vina jeftinija nego kod nas kad bi uzeli istu kvalitetu.........možda sam u krivu.......kaže on da on nezna da tko vino u rinfuzi podaje tamo za 2-3 eura što je kod nas većina cijena.......ja nisam bio gore pa neznam samo kažem kaj on veli e sad dali laže neznam..........
 
J

jnixic

Guest
vinogradar, jel je otkipilo da dojem kušat :D , ak ideš šta kraj mene , stani moje je sve gotovo...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
jnixic kaže:
vinogradar, jel je otkipilo da dojem kušat :D , ak ideš šta kraj mene , stani moje je sve gotovo...
Još po malo radi ,ali probat se može uvijek........ :lol:
 

kovacic0108

Novi član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
1
Pozdrav, ne znam jesam li na pravom mjestu, ali trebala bih savjet. Naime, moja obitelj posjeduje i obrađuje malu površinu vinograda te proizvodimo obiteljsko vino. Želja mi je potaknuti promociju vina na lokalnoj/regionalnoj razini. Količine koje proizvodimo nisu jako velike ( oko 20 hektolitara, nekada više nekada manje zavisi o urodu ). Na što trebam pripaziti i usmjeriti se? Jesu li mi potrebne ZOI i ZOZP oznake? Kako provjeriti je li površina upisana u vinski registar? Gdje odnijeti vino na analizu prije početka prodaje u bocama? Hvala unaprijed!

Napomena: ne posjedujemo OPG (nezadovoljen uvjet - nedostatak površine).
P.S. svi savjeti, kritike i upozorenja su dobrodošli
🙂
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,334
Kad smo kod vina, moram pohvaliti stručni žiri izložbe vina u Ludbregu. Prijatelj ,ujedno i ženin rođak za berbe 2019 i 2020.dobivao zlatne medalje za graševinu . Za berbu 2021 graševina mu je odbačena uz obrazloženje da je to NOJA. Zadnji čokot noje je v tim goricama bil prije 40 let. U tom vinu nema jedne bobe drugog grožđa, vrenje strogo kontrolirano najsuvremenijom opremom. Svi navodi provjereni,mejaši smo. Toliko o stručnosti ljudi koji ocjenjuju nečije žulje. Živo me zanima kako bi ocijenili vino iz trgovačkih centara po 6 kuna gdje velikim slovima piše graševina. Sram vas bilo,pokrijte se ušima. I nemojte raditi posao za koji niste ni najmanje sposobni
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ja to gledam iz drugog kuta...ako graševina može imitirati direktora, onda i direktor može imitirati graševinu...
jučer sam pil škrlet, majko mila kak je to kiselo vino... :oops:
i to od Miklaužića...
 

Najnoviji postovi

Na vrh