• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Mali nema đabe zemlje,takav je zakon..može tebi netko dati đabe ali ugovor o davanju zemlje bez naknade više nemože jer ti onda oni izračunaju tarifu za porez pa se mnogi plaču jer filozofiraju.
Napišite 300kn/ha i amen..

Avam moja žena ima 2338 koju kunu sim tam,ali je zaposlena,tj na porodiljnom je ali nema veze s opgom,ali porodiljna naknada ima gore navedeni minimum,a maksimum je neznam koji..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kako nema kad sad dobivam 8 hektara za džaba od rodbine.
Šta bi trebo lagat.
Onda ju upisem bez ugovora sam i gotovo pa neću niš plaćat
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
mali, samo ti spavaj...
naša porezna sad rješava 2016. godinu...doći ćeš i ti na red.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nespavam ali pogotovo nekanim njive plaćat koje su zapuštene i u brdu .
Trazit ce oni budale ko će njima poljoprivredu radit
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Budi pošten pa na*ebi...ti problem stavit 200-300kn u ugovor po ha,oni ti lupe par kn poreza i miran si.
Ovak napisi đabe,pa dobijes 500kn mjesećno po ha poreza pa ćeš plakat dok je interneta...odluči sam kako hoćeš,nemoj reć da nisi dobio smjernice;)
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Pa meni su rekli da je 2350 a poslala sam.poruku zdravstvenom i oni su mi rekli da je za opg oko 3100
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pisat ce 0 kuna a ako ima to nepase ostat ce neobrađene i dalje kad su stajale 15 godina neka im još stoje.

Ma oni vole pljačkat ljude nije ni čudo što sve manje rade.
Ja nijednu još zemlju nisam platio .
Jer kad stavim na papir nema matematike.
Kad sve poplaćaš ostane samo goba na leđima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ti napiš kako želiš,kad ti dođe uplatnica za porez platit,njih ne interesira dal ih obrađuješ ili ne.
Nedavno je netko postavio pitanje jer je dobio 500kn mjesećno poreza..niti hektar ako se ne varam..pa ti sad nabaci računicu x8 ha..ali da ne pametujem,ti napravi kako želiš..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Upisat cu bez ugovora i gotovo ne plaćam niš i neću.
A neka sami kopaju pa neka vide kako je to.
Nisam još do sad nijedne parcele platio niti to ima isplativost.
Sve parcelu su oko 3000 maks 5000 m2 najgore i to ćeš plaćat.
Jedva se pokriješ
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Vidjeti ćeš kad ti rođaci dobiju porez,bolje onda radi džaba i ne upisuj.Ovako ćeš imati problema s rodbinom.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Lako ja njih i ispišem pa neka dalje zarastaju i dobro .
Valjda je to politika Hrvatske da trebaju njive zarastat.
Pa neka stoje ako tako budeni sad stoje 15 godina
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Napravite ugovore kao da plaćaš ali po nekoj min cijeni i neće dobiti puno poreza ,ako ne navedeš cijenu porezna odreže najvišu tarifu.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
LP može sad malo da mi to objasnite oko poreza i zemlje.Imam oko 6h zemlje na ugovor.Opg je otvoren prije 3g i tad su sklopljeni ugovori za zemlju u najam.Ljudi su ili u Njemačkoj ili po gradovima i ne plaćam im ništa,jer su sretni da se zemlja obraduje.Sad mene zanima o kakvom porezu pričate,jer ja nemam pojma.Plaćam si jedino doprinose i to mi šalju uplatnice.Ništa više.Molio bih da mi to objasnite šta bih to trebao plaćati,a da me nitko nije obavijestio.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Ljudi koji su ti dali zemlju u najam bi trebali dobiti obavijest da moraju platiti porez, bez obzira što je ugovor na nula kuna. Ti ništa ne bi trebao dobiti od porezne.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Aha,hvala.Znam da su vlasnici što se tiče računa uredni.Možda su i dobili,ali meni nisu ništa govorili.Hvala na odgovoru.lp
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Za ugovore koji su ranije napravljeni ne ide porez ali za nove ugovore jedan primjerak od bilježnika ide ravno u poreznu i tu vlasnici zemlje plaćaju porez na iznos zakupnine i ne postoji više opcija bez naknade ili kompenzacija u polj.proizvodima.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A kako će za onu opciju šta se piše bez ugovora baš me zanima.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
a niko nije probal priložit ugovor koji NIJE rađen kod javnog bilježnika...:icon_madu:
 
Na vrh