• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Ali ovo ti je koliko sam skužio za prošlu godinu.
Vjerovatno možeš van ako imaš manje od 80500,ali pitaj u poreznoj,ne grizu,susretljivi su;)
Do 15.1. Moraš predati prijavu tj po-sd obrazac po kojemu prikazuješ dohodak.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
434
Pitaj u poreznu, prešao si prag stjecanja i upisao se u RPO (registar poreznih obveznika) Ušao si u rezred 0 - 85000 i plaćaš porez paušalno bez obzira imao nula ili 85000 primitaka Možeš izaći samo na način da zatvoriš opg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,179
Nama se desila ista situacija.
Predali tu prijavu za 2020 godinu u 12 mj prošle godine( jer nismo uopće znali za to dok nisu poslali upozorenje) i za 2021 smo predali početkom ove godine
Dal pošalju kakvo rješenje iz porezne ili? Kako to sad dalje funkcionira?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Jaću ove godine isto prijeć 80500kn al sam sad iznenađen dase nemože izaći iz paušala ako neostvaruješ toliki prihod.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
A sta bi se dogodilo da ne udjem u taj pausal .Npr.sad ove godine na predjem 80.500 kn?
Ako ukupni prihodi, poticaj i sto si prodao, bilo na racun ili u gotovini bude vise od 80.500 kn ulazis u rpo, ako je prihod manji, donesi im dokaze i ne ulazis. Ako udjes po sili zakona, iduce godine se vracas. Tko dobrovoljno uđe, mora ostati 5 godina
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Znači ako ove godine pređem 80500kn a iduće godine ne mogu onda izaći iz paušala akosam dobro shvatio.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,536
Ako ukupni prihodi, poticaj i sto si prodao, bilo na racun ili u gotovini bude vise od 80.500 kn ulazis u rpo, ako je prihod manji, donesi im dokaze i ne ulazis. Ako udjes po sili zakona, iduce godine se vracas. Tko dobrovoljno uđe, mora ostati 5 godina
Znam da je to bilo za pdv. Zakaj bi netko ulazil u rpo bez pdv-a dobrovoljno?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
3 godine po novom.
Zato što su manji doprinosi ako si u rpo bez pdv-a,ak se ne varam.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,600
Ima natječaja kod kojih je uvjet da se bude upisan u RPO. Tko nije upisan ne može se kandidirati. Takvi su sad natječaji koje raspisuju županije (barem je u mojoj tako). To im je nova politika da se ne ulaže u male poljoprivrednike jer ispada po tome da su oni samo smetnja. :cry:
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
919
Recimo da otvorim opg na 1ha voćnjaka, nešto oranica. Koji je paušal za godinu dana i koji su moji novčani prihodi? Pretpostavljam samo godišnji poticaj i plava nafta jer je voćnjak mlad i nema neke novčane dobiti.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,600
Plava nafta nema veze sa prihodom. Pod prihodom se podrazumijevaju svi primici koje ćeš imati u toku godine na žiro račun (podrazumijeva se i poticaj).
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
919
Neka bude konvencionalni voćnjak i nešto malo oranice to bi bilo cirka 8 tisuća kuna. Ne znam koliko je sveukupni paušal?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Da li porezna ima informacije ako prodaš robu nekome ko je u pdv-u ali ti ne plati na račun nego preko otkupnog bloka?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
919
Informacije sa neta, ekološki voćnjak poticaj iznosi 10.700 kn/ha a OPG koji ima godišnje prihode manje od 80.500,00 kuna plaća paušal 6.503,25.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,600
Gledaju promet računa, mislim da nije bitno iz koje osnove. Ja sam prodal lješnjake firmi preko otkupnog bloka (jer nisam u sustavu pdv-a) i ti novci su sjeli na žiro račun kaj se podrazumijeva primitkom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Nema li sada ona kategorizacija SOPG i OPG,SOPG je ispod 3000e vrijednosti,i nemora u RPO...a tu su mali.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ako prodaš preko otkupnog bloka neki plaćaju kešom. Ali uzimaju podatke. Da li onda porezna gleda te podatke i dodaje iznosu koji ide na žiro?
 
Na vrh