• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ako mama bude član ,tj i dalje u OPGu, a ti postaješ nositelj,onda samo ako se ne varam izjava o promjeni nositelja.
Ako ostaješ sam u OPGu onda ćeš i morati ugovore (zakup)za zemlju imati,ukoliko ne glasi na tebe.
 

maija21

Novi član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
14
ja sad uopće nisam ni član. tako da moram to vidjeti. bilo bi logično da onda tata bude član, jer on je vlasnik zemlje. da li znaš gdje mogu obaviti tu promjenu, na APRRR?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Sve radiš u Agenciji,ima neki obrazac o imenovanju nositelja i to treba mama potpisati ak se ne varam.
Nazovi u agenciju prije nego ideš,da se ne šećeš bezveze,pa sve napraviš u "jednom prohodu" ;)
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Da li je tko imao problem sa poreznom jer traze mi ispise iz banke jer ne vide kako sam ja toliko zaradio u prosloj godini.Sta ce to sad biti sa tim?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Pretpostavljam da ispituju visinu prihoda na žiro računu. Ako je promet veći od 80.500 kn trebalo se upisati u RPO i plaćati paušal.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Nisam do sad bio a sad mi je uplata na racun veca od tih 80.500kn i sad mi poslali.Imam 11ha zemlje i opg otvoren nesta goveda i svinja.Sad mi kazu da bi trebo uci u porez ima dva nacina e da li mi moze neko reci koji su to ?Zvao poreznu jutros pa mi oni kazu.

Ma bolje onaj koji nista ne radi i nista nema prolazi ,muka mi je od ove drzave vise..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Uđi u paušal.
Vjerovatno si u 2.razredu..
To je oko 2000kn godišnje paušala,i nešto doprinosa za mirovinsko i zdravstveno(ako si još negdje zaposlen).Tako da nije strašno ;)
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Mora se državi platiti. Paušal drugi razred kako ti je kolega napisao. Ali ti je razlika ako ti je opg jedini posao ili ti je opg kao dodatni posao uz neko stalno zaposlenje.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Radim i u firmi.Ma zato sam i frustriran jer ako zelis nesta jos uz posao steci odmah te nesta koci i ubi te u mozak.Znaci 2000kn godisnje kad udjem u pausal? Koliko za mirovinsko i zdravstveno jos?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Možda još toliko trebao bi malo prosurfati. Tebi je opg u biti dopunska djelatnost.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Oko 600 kn svaka tri mjeseca poreza i na kraju godine oko 3000 kn mirovinsko i zdravstveno, tako mene izađe paušal 2 razred, polj. dopunska djelatnost
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
A gle,5-6 tisuća kuna na 80500+ i nije neka cifra.
A budi sretan da su ti se javili,iako si ti morao se javiti nakon što si prešao prag .
Moglo je mirovati par godina,pa da vidiš veselja.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
A sta bi se dogodilo da ne udjem u taj pausal .Npr.sad ove godine na predjem 80.500 kn?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ako prolaziš tu cifru, onda moraš uć, a meni je u 3. ili 4. razredu bilo oko 1350 kn mirovinsko i zdrastveno s tim da nisam zaposlen dodatno.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
njet, čim si prešao magičnu granicu moraš...
e sad, kad možeš van, nisam siguran...
 
Na vrh