• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje:cijena usluge čišćenja lješnjaka/oraha

  • Temu pokrenuo kladionicar
  • Datum prvog posta
K

kladionicar

Guest
Interesira me, ovako informativno, za svoju analizu, koliko bi Vi kao mali proizvođač gore spomenutih proizvoda bili spremni platit za čišćenje lješnjaka/oraha iz ljuske?
Biste li radje platili u novcu, ako da koliko po kg čišćenja ili ajmo reć za tonu gore navedenih proizvoda koliko ste spremni platiti čišćenje?
Ili da Vam se pruži mogućnost da uslugu čišćenja platite u kilogramima spomenutih proizvoda? Koliko biste recimo kg spremni odvojiti i dati onome koji čisti to za Vas npr. za jednu tonu proizvoda?
Hvala!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ha zbilja teško pitanje,znam da neki čiste orahe i za kg očišćenih dobiju 10kn,na 100 kg u ljusci izađe 30-35kg očiščenih,puta 10 kn ali lješnjak je sitniji ali ima čistu jezgru tako da bi to bilo tu negdje, još ako se ima ona mala drobilica još i brže ide
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
ha zbilja teško pitanje,znam da neki čiste orahe i za kg očišćenih dobiju 10kn,na 100 kg u ljusci izađe 30-35kg očiščenih,puta 10 kn ali lješnjak je sitniji ali ima čistu jezgru tako da bi to bilo tu negdje, još ako se ima ona mala drobilica još i brže ide

Kod mene orah ociscen bude skoro 50% mase istog u ljusci.

Koliko bih platio? Mislim da bi teško došli do cifre da bi obje strane bile zadovoljne :)
 
Z

zupa100

Guest
Baš danas je jedan otkupljivač dogovorio sa nekim ženama za 15 eura na dan. Inače je kod nas cena očišćenih oraha 0.60 eura.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Baš danas je jedan otkupljivač dogovorio sa nekim ženama za 15 eura na dan. Inače je kod nas cena očišćenih oraha 0.60 eura.
Ali koliko očisti za to vrijeme?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
I mene to zanima? Da li bi platili za krckanje i čišćenje 10 kn / kg očišćenih?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Baš danas je jedan otkupljivač dogovorio sa nekim ženama za 15 eura na dan. Inače je kod nas cena očišćenih oraha 0.60 eura.

Tu nešto ne štima, za jedan dan (8h) ako načiste 3 kg svaka im čast :=) Ja ih sada čistim za baklave, pih kako to sporo ide, a svaki put osmislim novi sistem lupanja da ide brže. Ovisno kako koja sorta, ali starinske sorte onih tvrdih okruglih nemreš očistiti 100 grama na sat, nema šanse.
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Dolazi vrijeme berbe i neke aktivnosti pa da obnovimo temu i vidimo kakva bi cijena bila za krckanje lješnjaka, eventualno berbu lješnjaka?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Dolazi vrijeme berbe i neke aktivnosti pa da obnovimo temu i vidimo kakva bi cijena bila za krckanje lješnjaka, eventualno berbu lješnjaka?

berba sa traktorom i strojem za berbu 250kn/h,,,samo stroj 150kn/h transport iz zg do plantaze o trosku vlasnika,, ako se ljepo skupi ljesnjake i listinu na hrpe ide jako brzo ,,ako je imalo vlazno nejde nikako
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Dobro to je za berbu, a kako je za ostalo; čišćenje, kalibriranje, krckanje, a ako ovako nastavi padati onda će trebati i sušenje.
Orahovica je ponudila cijenu za ovogodišnji otkup u ljusci. Isto je kao i prošle godine.
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Dobro to je za berbu, a kako je za ostalo; čišćenje, kalibriranje, krckanje, a ako ovako nastavi padati onda će trebati i sušenje.
Orahovica je ponudila cijenu za ovogodišnji otkup u ljusci. Isto je kao i prošle godine.

Pa hajde reci nam svoju cijenu sušenja i čišćenja?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Pa hajde reci nam svoju cijenu sušenja i čišćenja?



1kn po kili u ljusci bez zavrsnog prebiranja

znaci ti meni 1000kn ja tebi 1000kg lješnjaka u ljuski ocistim od ljuske
to nije moja cijena nego samo misljenje
kaj mislis o tomu
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
1kn po kili u ljusci bez zavrsnog prebiranja

znaci ti meni 1000kn ja tebi 1000kg lješnjaka u ljuski ocistim od ljuske
to nije moja cijena nego samo misljenje
kaj mislis o tomu

Daleko si mi.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
znaci ti meni 1000kn ja tebi 1000kg lješnjaka u ljuski ocistim od ljuske
to nije moja cijena nego samo misljenje
kaj mislis o tomu

Dakle ako razumijem tu ulazi kalibriranje, krckanje i ispuhivanje? Da to nije malo za toliki posao?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Dakle ako razumijem tu ulazi kalibriranje, krckanje i ispuhivanje? Da to nije malo za toliki posao?

kako kome meni je dost ,,potrosnja struje zanemariva ,,plodovi budu 100 posto cisti ,,polovice su skupa s ljuskama al toga ima niti kila na sto kila ociscenih

ponavljam to je samo moje skromno misljenje na osnovi dvije godine kako lupam sebi sa svojim homemade strojevima

recite onda vi kolko je realno ,,,
 
K

kikyplatypus

Guest
1kn po kili u ljusci bez zavrsnog prebiranja

znaci ti meni 1000kn ja tebi 1000kg lješnjaka u ljuski ocistim od ljuske
to nije moja cijena nego samo misljenje
kaj mislis o tomu

Dan,
zanima me da li ste utvrdili cijenu usluge čiščenja lješnjaka i koja je cijena? Što usluga sadrži ?

Hvala.
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Kod mene kalkulacija izgleda ovako:
-cijena za sušenje: 0,1kn za svaki postotak skidanja vlage do optimalnih 8% po kilogramu;
-cijena za sve redom prema operacijama:čišćenje (zemlja,kamenčići,grančice), kalibriranje, krckanje, odvajanje ljuske od jezgre i završno ručno kontrolno prebiranje 2 kn/kg izvagano prije kalibriranja; vaganje u ljusci. Postotak oštećenja jezgre ispod 0,5 %.

-prodajna cijena čiste jezgre 49,00 kn + PDV
-prodajna cijena u ljusci 15,00 kn+PDV - prebrano bez oštećenja od ljeskotoča 100% ispravnih
-prodajna cijena pržene jezgre 59,00kn+PDV
Za sve važno plaćanje odmah.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Ja mislim da je 60 ocisceni i 15 u ljusci ok....a ove usluge su ti realne cjene sam koliko su ljudi spremni transportirati vecu kolicinu...ja sam sebi za male novce zaokruzil mehanizaciju od berbe do ispuhivanja...i uopce mi nije bitno dal ocistim za sat il 2 jel kroz godinu na malo po 50-ak kila se rjesi lako...a susenje prirodno je najbolje...imam veliku stalu gdje se prije susilo sjeno...i sbe stavim u plasticne gajbice
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Ja mislim da je 60 ocisceni i 15 u ljusci ok....a ove usluge su ti realne cjene sam koliko su ljudi spremni transportirati vecu kolicinu...ja sam sebi za male novce zaokruzil mehanizaciju od berbe do ispuhivanja...i uopce mi nije bitno dal ocistim za sat il 2 jel kroz godinu na malo po 50-ak kila se rjesi lako...a susenje prirodno je najbolje...imam veliku stalu gdje se prije susilo sjeno...i sbe stavim u plasticne gajbice

Evo slažem se sa ovom kalkulacijom i mi smo također zaokružili cijelokupni proces, danas smo započeli sa tresenjem i grabljanjem na hrpice, a u subotu najvjerojatnije zavisno od vremena dakle dok se malo posuši na zemlji kreče strojno sakupljanje. Inače sušimo ga na tavanu negdje 2-3 tjedna uz svakodnevno prekretanje, a nakon toga slijedi kalibriranje i krckanje sa vlastitim strojevima.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
i ono kaj je maminjo rekel o svom uspjehu u prodaji nogometasa da je bitno samo dovoljno puta reci NE

treba koristiti i kod prodaje nase robe kupcima ,,,nema popusta i dogovorit neku zajednicku cjenu

vec me zvalo nekoliko pekara s pitanjem koi je popust ako uzme vise kila ,meni opce nie sila prodat odma ,,,ima se vremena prodat ce se

a oni koi imau vec robe malo vise ce prodat orahovici ili talijanu po 12+pdv kaj je i meni krajni cilj,,, a ovo nesto musterija na malo cu lako zadovolit i sa svojim prirucnim strojevima
 
Na vrh