• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje o MF135

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
rekoh bi da ne. mislim da ti bi pasal od 542, 549.
135 ima veće zvono. slićno je ali ti ne pašu rupe. a samo zvono zamjenit opet nemožeš. treba prepravljat tog dosta.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
VranicD,jel ti imaš MF 135?Ja ga imam pa mi je riknuo MULTIPOWER,sad nemam mašinsko kočenje i tako to pa me zanima dali je i u tebe tako možda?
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
VranicD,jel ti imaš MF 135?Ja ga imam pa mi je riknuo MULTIPOWER,sad nemam mašinsko kočenje i tako to pa me zanima dali je i u tebe tako možda?

ne nema ti moj multi pover moj ima običnu getribu pa su mi sjebani zupčanici od 2 i 3 brzine
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pričao mi jedan jaran da zna čovjeka kojem je isto riknuo multi pa on navodno nakerećio na mf 135 mjenjač od 558,navodno da paše,ja to nisam vidio ali me živo interesira,jer ako jest onda bi i ja na svoga stavio od 558 i rješio pitanje mjenjača zauvjek.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
neznam baš. malo je preslab motor za takvu getrbu. pogotovo neki poslovi za vuću.
možda bi bilo najbolje raskopat postojeću getribu i zupćanike stavit od imt. nemš kaj izgubiti, a velika vjerojatnost da pašeju ako je obična getriba.
multipower se da lako riješiti. ja imam jednog čovjeka koji se voli igrat s tim. bubaciva neke reduktore u nustra i izbciva power van. i mjenjač ostane klasični samo bez powera. navodno ubaciva neku međubrzinu. to je radio na hrpu traktora. ja da po istini kažem to nisam radil, ali takve slučajeve se neću uuštat nego jednostavno rećem tko to radi i to ćovjek napravi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pričao mi jedan jaran da zna čovjeka kojem je isto riknuo multi pa on navodno nakerećio na mf 135 mjenjač od 558,navodno da paše,ja to nisam vidio ali me živo interesira,jer ako jest onda bi i ja na svoga stavio od 558 i rješio pitanje mjenjača zauvjek.

Original ti pase mjenjac od 533 i 539 na MF 135.
Razlika je u navojima na vijcima.

Sa mjenjacem od 558 postojiu mogucnost da taj motor nebi imao snage.Mjenjac na 558 je oblikom isti i moze se staviti na MF 135 al je prebrz za njega.Ovisi koja je spojnicka osovina(ulazno vratilo) tog 558.Ako se dobro sjecam na 558 ih ima 2 vrste.

Inace multi pover se moze fiksirati.To je najjeftinija varijanta..

Uglavnom mu je kvar u lamelama.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Eh lisnik,fiksiranje je vjerovatno najjeftinija varijanta ali ja nisan čuo da neko u mojoj okolici to radi a kako da se ja upustim u nešto u šta nisam siguran.Volio bih jednom riješiti tog vraga.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Eh lisnik,fiksiranje je vjerovatno najjeftinija varijanta ali ja nisan čuo da neko u mojoj okolici to radi a kako da se ja upustim u nešto u šta nisam siguran.Volio bih jednom riješiti tog vraga.

Za taj podhvat ti treba razuman majstor i tokar.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
@kikic MF,to sa međubrzinom mi djeluje kao dobro riješenje isto a najbitnije je da ne iskače iz brzine,da drži uz i niz nagib kad je traktor pod teretom.
Šteta što nemogu isprobati jednog takvog.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
2ro126b.jpg


Za što se ovaj razvodnik kojeg imam na mf135 može još iskoristiti?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
2ro126b.jpg


Za što se ovaj razvodnik kojeg imam na mf135 može još iskoristiti?

Kako mislis zasto se jos moze iskoristiti.Trenutno ti sluzi za kipanje.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Kip cijev mogu staviti i na onaj šaraf gdje inače ide,onda bi imao mogućnost napajanja još jednog hidro potrošača....... ili griješim????????
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kip cijev mogu staviti i na onaj šaraf gdje inače ide,onda bi imao mogućnost napajanja još jednog hidro potrošača....... ili griješim????????
Negrjesis.Moze napajati jos jedan jednoradni cilindar npr.roto kosu .
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja sam imao. MF133 i polomio mi se neki "trokut" u mjenjacu
mora sa nabaviti komplet garnituru jer se ti trokuti vise ne montiraju
govorimo prije 6-7 godina platio garnituru preko 1000 eura, dosli zupcanici sa sinhronima trece i cetvrte
brzine, vilice vodilice, cak I rucica mjenjaca, htio sam montirati mjenjdc od IMT-a 533 ili 542 ali navodno ne pasu.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
maiky,meni je crko "multipower" na mf 135 ali bogami ja nedam 1000 eura za to,ja ću njemu nakerećit mjenjač od 533,mislim da će to ići i ne vjerujem nikom da nemože dok ne probam.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
maiky,meni je crko "multipower" na mf 135 ali bogami ja nedam 1000 eura za to,ja ću njemu nakerećit mjenjač od 533,mislim da će to ići i ne vjerujem nikom da nemože dok ne probam.

Moze se i prepraviti postojeci mjenjac.Ako se dobro sjecam cak se i nemora mjenjac skidati.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Vidite šta ima ispod poklopca ventila na mf-u
2qum6mx.jpg

wv8mjq.jpg


Ovo je cijeli potop ispod poklopca ventila :supris::axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh