• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje za autoelektričare???

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dali je moguće na vozilu sa instalacijom na 12 Volti napona,priključiti potrošač koji radi na 24 V i kako?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
aha,znači moguće je.samo moram vidjeto dali ovo zadovoljava za potrošač koji želim ugraditi
 

Matija24

Novi član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
7
Nista od toga, nabavi 12v webasto.... Zasto webasto koji grije zrak? Di ces bušit rupu za cijev koja puse topli zrak u putnicki prostor?

Imam Webasto koji grije rashladnu tekucinu THERMO TOP C 5.5kw sa daljinskim upravljanjem (dosta veliki domet), promjenil sam neke dijelove isprobal na stolu i ceka ugradnju, vj kad zima prodje :):):)
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nista od toga, nabavi 12v webasto.... Zasto webasto koji grije zrak? Di ces bušit rupu za cijev koja puse topli zrak u putnicki prostor?

Imam Webasto koji grije rashladnu tekucinu THERMO TOP C 5.5kw sa daljinskim upravljanjem (dosta veliki domet), promjenil sam neke dijelove isprobal na stolu i ceka ugradnju, vj kad zima prodje :):):)
/th_MOV03354_zps781b46b3.jpg[/IMG][/URL]

zašto? misliš zbog mjesta ugradnje ii same struje?

šta je na ovoj slici?
 

Matija24

Novi član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
7
zašto? misliš zbog mjesta ugradnje ii same struje?

šta je na ovoj slici?
Nije slika vec video mog webasta, tj. probni rad na stolu:)

Nije dobar 24V jer imas 12V, komplicirano je radit ispravljac ili kupovat... pitanje kako ce radit preko ispravljaca jer Webasto ima pumpu goriva, turbinu za zrak, grijač koji pali gorivo i svoju upravljacku elektroniku (nije bas mali potrošac struje vj. ce reagirat na oscilacije napona)

Webasto koji puse topli zrak cijev moras dovest u putnicki prostor, bušit veliku rupu da bi doveo cijev u putnicki prostor, ako ga spojis na tajmer da ti se automatski upali nece ti npr. odledit stakla jer nece puhat po staklima i nece zagrijat motor...

Webasto koji grije rashladnu tekucinu stavis ga na tajmer, on sam ukljuci ventilator ventilacije, odledi stakla, zagrije motor... kod ugradnje ne moras busit rupe vec samo spojit na 2 cijevi koje idu na mali hladnjak grijanja putnickog prostora (mali kiler)

Webasto koji grije zrak koristi se 90% u kamionima npr. kad vozaci spavaju da im grije kabinu jer je za vrijeme spavanja nepotrebno grijat motor...itd. itd.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
razmijemo se mi.

samo što ja nemogu naći sebi taj webasto koji grije vodu itd... tojest ovaj na zrak mi se našao povoljno pa eto mislio sebi ugraditi
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Spojiš drugi akumulator serijski koji bude samo za 24v webasto. Trebaš kupit relej za pomoćni akumulator i gotovo! još bude više kapaciteta ostalo za anlasanje ;)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da li ces imati mesta za jos jedan akumulator.a to da radi i na 12v za auto i u sprezi serijskoj na 24v nisam siguran da li je iko radio. dajcevi su imali sklopku da kad alnasuje sklopka prebaci sa 12 na 24v .cim upali sve radi na 12v.da nece bude buuum kad oba sistema rade .
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pa moglo bi i sunce.al bolje bi bilo da uzmeš relej za pomoćni akumulator kak ga naprimjer kamperi imaju! Ne kužim u čemu bi bil problem?

U kakvo vozilo pa bi to montiral?
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pa moglo bi i sunce.al bolje bi bilo da uzmeš relej za pomoćni akumulator kak ga naprimjer kamperi imaju! Ne kužim u čemu bi bil problem?

U kakvo vozilo pa bi to montiral?

imam dovoljno mjesta za drugi akumulator.vozilo je pinzgauer.jel postoje negdje fotke da vidim kako se to kopča i kako se puni drugi akumulator.
 
Na vrh