• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plasman i prodaja proizvoda

P

pozna

Guest
Re: prodaja

breskvar kaže:
...poslovati s profitom mogu samo oni koji su u stanju sve trošove isfinancirati gotovinom, bez zaduživanja...ostalo je iluzija ili zavaravanje samoga sebe...
kolega breskvar,nije u redu sto si ovu veliku istinu tako javno napisao,da svatko moze procitati,no pitanje je i tko ce je shvatiti. vec dugo nisam procitao nesta pametnije. Respekt.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Povećana ukupna proizvodnja važnijih vrsta povrća, voća i grožđa

08/04/2010

U Hrvatskoj je prošle godine povećan ukupan prirod važnijih vrsta povrća, voća i grožđa, što je rezultat povećanja priroda po hektaru i povećanja zasijanih površina, pokazuju podaci koje je objavio Državni zavod za statistiku (DZS).

Od povrća lani je najviše proizvedeno bijelog kupusa, 66,83 tisuće tona, što je 32 posto više nego u godini ranije. Kupusa je pritom za tržište proizvedeno 56,8 tisuća tona, a preostalo se odnosi na proizvodnju u povrtnjacima pretežno za vlastite potrebe.

Proizvodnja lubenica lani je povećana 26 posto, na 40,38 tisuća tona (38,9 tisuća tona za tržište), rajčica 16 posto, na 37,4 tisuće tona (22.082 tone za tržište) te paprike za 4 posto, na 35,9 tisuća tona od čega za tržište 28.804 tone.

Rast proizvodnje od 44 posto zabilježen je kod mrkve koje je lani proizvedeno 10,95 tisuća tona.

Podaci o proizvodnji voća pokazuju da je lani proizvedeno 93,35 tisuća tona jabuke, što je 16 posto više nego u godini ranije. U intenzivnoj proizvodnji za tržište proizvedeno je 73,9 tisuće tona tog voća, dok je u ekstenzivnim voćnjacima, pretežito za vlastite potrebe, proizvedeno 19,43 tisuće tona jabuka.

Proizvodnja grožđa povećana je 11 posto, na 206,4 tisuće tona, a riječ je o proizvodnji na 34 tisuće hektara.

Prošle je godine povećan i prirod breskvi i nektarina (za 38 posto, na 10,11 tisuća tona), krušaka (za 12 posto, na 9,95 tisuća tona), oraha (za 6 posto, na 7,22 tisuće tona), itd.

Smanjenje priroda pak statistika bilježi kod šljiva (za 21 posto, na 28,37 tisuća ona), mandarina (za 25 posto, na 37,5 tisuća tona) te maslina (za 9 posto, na 32,59 tisuća tona). Uzrok smanjenju priroda šljiva, mandarina i maslina su loše vremenske prilike, napominje se u priopćenju DZS-a o proizvodnji povrća, voća i grožđa u 2009. godini.



Hina


Eto da ne kažu, da potiču a da se ne proizvodi!!!
 
M

MilanPrag

Guest
Re: prodaja

Novi sam na ofrumu i citajuci malo ove tekstove vidim da imate ogormnih problema oko plasmana svojih proizvoda na EU trziste.Problem kod svih Vas proizvođaca je da zelite biti poroizvođaci i trgovci ali to neide cijenjena gospodo.Posto se radi ovdje o proizvođacima voca,napisati cu jedan primjer kako su se talijani organizirali u mjesto Tirano oko proizvodnje i plasmana svojih proizvoda.Tirano je malo mjesto u Italiji i tamo mogu sanjati o velikim povrsinama jer same povrsine su u kotlini a oko su alpe sa visinom preko 2000 metara i vise.Na tim malim parcelama poceli su proizvoditi svi samo jabuku marke:Golden Delicius.Za plasman te jabuke osnovali su zadrugu koja je putem trgovackih lanaca uspijela plasirati svu kolicinu proizvedenih jabuka.Bio sam pocektom ozujka tamo jer isao sam na skijanje to Apricke,pa navratio malo do njih da vidim kako tece priprema za ovu sezonu.Na tim malim parcelama gdje je na stotine proizvođaca jabuke,uspijeli su se probiti na trziste.To znaci,stvar je organizacije posla,cilj,kvaliteta,cijena i uspijeh mora doci.Kod hrvata je najveci problem organizirati se,posveti ti se poslu na dugotrajne staze,svi bi sve na brzinu i da se obogate prkeo noci.Nazalost to u poljoprivrednoj proizvodnji neide,jedino ako krenete u proizovdnju droge pa kako brzo krenete i obogatite se,brzo cete i tako zavrsiti(malo sale)...A sada slijedi ono najvaznije,plasman robe na EU trziste.Radim u jendoj Njemackoj firmi u ceskoj Kao kontolor voca i povrca i poznati su mi sve stvari oko kvalitete,pakiranja,trzista,kolicine prodaje,skladistenje,transport,cijene itd....Moja firma u Njemackoj ima 36 supermarketa,u ceskoj 14 supermarketa u rusiji 2 velika super marketa .U ceskoj promet dnevni na vocu i povrcu u 14 supermarketima krece se preko 300 tisuca eura,a kad je petak i subota taj promet je i duplo veci...U ceksoj jako puno ljudi kupuju voce i povrce i ako bi kao proizvođaci mogli tokom godine pokriti jednim proizvodom cijelo trziste,najmanji problem je za plasman.Rok placanja je 90 dana i to je prema svim dobavljacima a li 90 dan 100% je lova na racunu...Uz sve to oni za Bozic dosta koriste mrkvu,celer za njihove salate i prodaje se ogromna kolicina mrkve.Od voca na prvom mejstu su jabuke,pa sve ostalo...Pa kao Vas zanimaju jos neke informacije oko cijena,pakiranja i svega ostaloga,pitajte jer to mi je posao,od toga zivim i mogu vam dati korisne i kavlitetne savjete a onaj tko misli da moze ispuniti sve uvijete oko plasmana na cekso trziste,najmanji problem ce biti palsirati,ukljucujuci cijenu koaj varira od ponude i potraznje...Toliko od mene za sada....
 
M

MilanPrag

Guest
Re: prodaja

Za kontakte van foruma imate moj e-mail :jurcevic@centrum.cz pa mozemo kontaktirati oko svega toga,vezano za plasman i trziste .Unaprijed zahvaljujem na suradnji...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: prodaja

Jel znate koda bih mogao kontaktirati u vezi pisma namjere oko otkupa sljiva?
Dali bi koja firma bila sprena izdati takav papir,koji je neobavezujuci nego cisto da ovima u banci sa papirima prilozim taj papir.

Tako mi je rekao moj bankar,da bi bilo pametno to dobiti.


Rjec je o sljivama,kolicina 10.000 sadnica bistrice,trenutno sredujemo papire pa ili bude ili nebude ovisi o banci.
 
M

MilanPrag

Guest
Re: prodaja

codexnox kaže:
Jel znate koda bih mogao kontaktirati u vezi pisma namjere oko otkupa sljiva?
Dali bi koja firma bila sprena izdati takav papir,koji je neobavezujuci nego cisto da ovima u banci sa papirima prilozim taj papir.

Tako mi je rekao moj bankar,da bi bilo pametno to dobiti.


Rjec je o sljivama,kolicina 10.000 sadnica bistrice,trenutno sredujemo papire pa ili bude ili nebude ovisi o banci.
Taj papir mora biti iz Hrvatske ili bilo koje drzave u EU.Oosbno ceske firme to nemsiju izdavati tim sistemom jer je kaznjivo prem azakonu,tzv,prevara ili podvod...Jako rizicno jer u slucaju kontrole jako velike su kazne.Falsirani papiri se nemsiju ovdje praviti,sve se kontrolira...Da imas svoju fiormu ovdje koju otvoris za 8 dana,mogao bi dobiti kredit u banci na osnovu tih sadnica za 5 dana bez jamaca,kamata godisnja 0.5% ......a imao bi osiguran plasman odmah.Malo je to problem jer Hrvatska nije u EU,da je nikakvih problema nebi bilo....
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: prodaja

0.5kamata?
A sta kazes na 9.5% kamata?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

A vidim da ovo tvoje codex ne vće na dobro :| Mani se kredita. koliko se sjećam ti si taj koji treba davati takve ugovore za otkup. Uletit ćeš u začarani krug, to ne dobro.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: prodaja

A cuj ovisi kako gledas.....jer racunica moze biti i vrlo pozitivna a i negativna.....to je sve neki planski izracun na papiru,samo na neki nacin me je strah realne racunice kada sve dode na naplatu....hm,znas vec,sto pizdarija se promjeni pa se ti lagano j....

Fora je sto imam sada par nacina kako i gdje sa lovom....sve se vrti oko zemlje (ne iste),i oko sljiva.....
samo sto jedna varijanta je sada odmah kreda,ili cekaj pa cash....
vise bih volio onu drugu ,ali nekada treba i riskirati...

steta nikako nismo se vidjeli,a voliko bih malo sa tobom popricat o tim kombinacijama......
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

A naćemo se negdje na pola puta, dok uhvatim malo vremena, imam preko 40 obaveza na dan. Bacit ćemo kalkulacije i scenarije, da ti malo vidimo i swap analizu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: prodaja

ja sam svaki tjedan minimalno jednom u os,ali u vecernjim satima od 8-9h,pa te nisam zvao jer ono sta ce ti zena reci ako odemo kasno,pa cuj zalutamo do oni casni..ehe
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Prodao sam ženu :lol: Nema žene u mene, šalim se, otišla kod svojih malo. Tako da slobodno navrati do mene doma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh