• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plasman i prodaja proizvoda

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Zavisi kako gledaš na to. Kinezi pomažu cijelom svijetu da hvataju ribe. No mi silom hoćemo mercedesa. Tko je tu što?

Zadnji info...

Good Day.
We are a good quality and suitable fresh garlic,apple,potato,carrot,onion,ginger,pear,vegetables and fruits supplier in China.
Our latest FOB Qingdao Port as following,
The fresh carrot for size: S 80 grams to 150 grams 10kg/carton is that USD328/TON
The fresh ginger for size:150 grams up 10kg/carton is that USD1119/TON
The fresh normal garlic for size:5.5 cm with 10kg/carton is that USD1196/TON
Which port do u want to import??

Zatražio sam za voće novu cijenu. Dokle ide ide, kad me skuže da izviđam neće više slati :lol:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: prodaja

Ne kužim ovo s ribama i mercedesima, ako trgovac kupi od kineza jabuku po 70 lipa i u trgovini je proda po 10 kuna jasno da će vozit mercedes, a naš domaći voćar može na pecanje i poslije uzet motornu pilu pa orezat voćnjak da se ima čime ogrijat zimi.
 
T

Tomyslav

Guest
Re: prodaja

Pa svaka čast onome tko ovako obrađuje svoj voćnjak ili vinograd kao na tim filmićima... :lol: Ne mora se na "žgance"...može i stariji traktorčić,glavno da čovjek ne hoda kao konj i ne lomi leđa bez veze...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: prodaja

Ma slažem se ja s tim, ali ako mi našu jabuku damo po 70 lipa, a trgovac je prodaje po 10 kuna ko je tu lud?
 
T

Tomyslav

Guest
Re: prodaja

Opet stvar uvoza,ako taj trgovac ne kupi po 70 lipa od domaćeg proizvođaća on ima opciju uvesti vrlo jeftino i opet skupo prodati...da se stane ne kraj tom uvozničkom lobiju sve bi to drugačije bilo.
 
T

Tomyslav

Guest
Re: prodaja

Opet stvar uvoza,ako taj trgovac ne kupi po 70 lipa od domaćeg proizvođaća on ima opciju uvesti vrlo jeftino i opet skupo prodati...da se stane na kraj tom uvozničkom lobiju sve bi to drugačije bilo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: prodaja

Tomyslav kaže:
Opet stvar uvoza,ako taj trgovac ne kupi po 70 lipa od domaćeg proizvođaća on ima opciju uvesti vrlo jeftino i opet skupo prodati...da se stane na kraj tom uvozničkom lobiju sve bi to drugačije bilo.

Ma kriv je i potrošač, pa to uvozno voće nema mirisa ni okusa, čuo sam da su se u nekoj zemlji voćari udružili i valjda sami otvorili lanac voćarni i prodaju robu, možda je to rješenje za nas, fino otvorit po cijeloj državi pod jednim imenom i udarit niže cijene pa nek se misli mafija uvoznička.
 
T

Tomyslav

Guest
Re: prodaja

Većini potrošača je samo bitna cijena u ovo vrijeme kada je sve u banani.Samo je*eš cijenu kada ja zagrizem to voće a budem ljut kao pas što sam to kupio...Zato sam ja danas kupio domaći sir od kumice na placu i domaće jabuke pa uživam u okusu. :D Ono sa voćarnama je dobra ideja,ma bitno je udružiti se,mi smo općenito razjedinjeni i to je blesavo,drugi izvlaće korist od toga.Evo npr. kada sam ja išao podizati voćnjak i kasnije kada sam se informirao naišao sam kod nekih ljudi da ti jednostavno ne žele ništa reći o svojim iskustvima ili to rade preko volje,ma mislim u banani smo totalka.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: prodaja

Gustavo kaže:
Ili bi neki zapadni skupi traktor sa frezama na ticala i kabinom sa karbonskim filterima?

Misliš da je takva obrada puno jeftinija !! Tako možeš obrađivati male površine ali ako ideš na hektare voćnjaka koliko takvih freza saraniš godišnje , koliko goriva potrošiš....

Gustavo kaže:
Ma slažem se ja s tim, ali ako mi našu jabuku damo po 70 lipa, a trgovac je prodaje po 10 kuna ko je tu lud?

Ljudi moji pa PDV vam je uvjek na krajnu cijenu i kome je u interesu da roba na policama ne bude baš prejeftina, po meni tu nam taj trgovački lobi ima jako velik utjecaj na vladu jer je novac od PDV-a naj brži novac a ne naša proizvodnja koja se samo jednom godišnje okrene

quote="Tomyslav"]Ma kriv je i potrošač, pa to uvozno voće nema mirisa ni okusa, [/quote]

Voće obično nema okusa ako se jako zeleno pobere i zrija u hladnjači ...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Bugarin (poslovni partner) priča kako je Bugarska živjela od izvoza voća i
povrća, a sada sve uvoze iz EU, dok se država sve više zadužuje.

Mađari pričaju kako su postali najamni radnici u (do jučer svojim)
vinogradima, jer su ih Francuzi najprije uništili s niskim (dampinškim)
cijenama, da bi, kada Mađari nisu više mogli vraćati banci kredite, od
banaka kupili za sitan novac gotovo sve vinograde. Tako se sada najpoznatiji
Mađarski vinogradi (Tokajac) nalaze u vlasništvu Engleza.

U Češkoj je EU prisilila vlasnike šećerana da zatvore tvornice, dok su
radnici završili na burzi, a sve zato jer EU ima previše šećera, a previše
šećera ima zato jer ga EU uvozi iz Kube i na njemu je puno veća zarada.

Njemačka je zbog prekoraćenja kvote dozvoljenog zagađivanja, prema sporazumu
iz Kijota, veliki dio prljave industrije prebacila u Češku.

Jedini čovjek koji je zbrojio dva i dva je češki predsjednik Klaus koji
tvrdi da je ulazak Republike Češke u EU čisti promašaj i u znak protesta ne
dozvoljava da se zastava EU izvjesi na njegovu rezidenciju.

Prošle godine u veljači sam jedne nedjelje u vijestima na radiju
u osam sati čuo u špici krajnje uznemirujuću vijest - U Mađarskoj građani
nezadovoljni s EU izišli su na ulice i krenuli prema parlamentu, policija
napravila barikade, očekuje se ono najgore. Uključio sam radio da čujem
vijesti, međutim Mađarska se nije više spominjala. Navečer sam s
nestrpljenjem čekao dnevnik na TV, o spomenutom događaju ni riječi.


:scratch
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Re: prodaja

I mi smo već prodani(koliki nam je samo dug),i sad samo čekamo ulazak u EU -dobro nam došla
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: prodaja

Mi već uvozimo pšenicu iz Argentine, voće iz Kine, meso odakle stignemo, još samo da nam prljavu industriju uvale pa smo uklopljeni u EU, ne možemo ništa izgubiti.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: prodaja

...meni najviše smeta što vlada (a i oporba) stalno ističe: "KAD uđemo u europsku uniju", umjesto: "AKO uđemo u europsku uniju"...
...a ako na referendumu ulazak u EU slučajno ne bi prošao - sami sebe bi ugrizli za guzicu od muke...
:scratch
:lol:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: prodaja

Trebalo bi sve stavit na vagu pa vidjeti jel glasat za ulazak u EU ili ne, mislim da mi s pametnim i poštenim političarima što je jasno SF bolje prolazimo bez EU.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: prodaja

Napraviće oni da se uđe bez referenduma ,isto kao i u nato.
 
P

Panonicus

Guest
Re: prodaja

Kuburim sa jagodom desetljeće i po i uspjevam ali igram sa malim količinama pa sam orjentiran na male kupce "gdje se ljudi vežu za riječ". Našao nekolicinu moralnih i godinama dobro funkcioniramo.
Problem se rađa kod širenja,a svi tomu težimo,i ulaska u ralje mega lanaca i inih exploatatora.

JEDINO rješenje ove situacije su zadruge otvorenog nizozemskog tipa koje TRŽNIŠTVO I TRŽIŠTE polako ali sigurno prevode u ruke proizvođača,same rade "neprofitno" tj za održavanje hladnog pogona, menadžer je stimuliran visokim postotkom na razliku od prosječne cijene (nek se obogati), jednom godišnje skupština odlučuje o investicijama i sukladno određuje visinu marže...... nizozemci ostvruju 14 milijardi dolara suficita u poljoprivrednoj razmjeni.
..kod talijana 80 % voća trže zadruge proizvođača (velike naravno)

--jedino mi ...sve možemo sami.. vidi se
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Skroz mi izbacuje ovu grešku, nema što nisam popunio i sve čekirao :shock:
Selezionare almeno un'opzione dalla lista obbligatorio

Skužio sam gdje je greška, bez veze, ali hajde... :mrgreen:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: prodaja

...poslovati s profitom mogu samo oni koji su u stanju sve trošove isfinancirati gotovinom, bez zaduživanja...ostalo je iluzija ili zavaravanje samoga sebe...
...u praksi nikada još nisam susreo nijednog proizvođača koji je proizvodnju financirao sredstvima otkupljivača npr. "Agrokora" i sl., a da je na kraju sezone ostvario BILO KAKAV profit...
...proizvodne rezultate da, plasman da - ali profit NE
:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh