• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plasman i prodaja proizvoda

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: prodaja

pozna kaže:
drustvo,bez ljutnje,ali jedina korisna informacija za sada je da Matijevic nije poslovni partner iz bajke. mislim da je Drazen otvorio ovu temu s ciljem razmjene informacija o otkupljivacima,problemi s pojedinim,placanje...tema je po meni super,cemu odmah sumnje . trznica je buducnost samo za mali broj proizvodaca,npr Breskvar koji je zaokruzio proizvodnju i nemisli se vise siriti jer je vjerovatno svjestan povecanog rizika,ali takvih proizvodaca je malo i ni jedan grad netreba puno takvih proizvodaca. cijena ,cijena igra veliku ulogu,netreba nnikako podcjeniti trgovacke lance,oni mogu raditi s nulom na npr. jabukama ali ce zaraditi na drugim stvarima a na sva zvona ce razglasiti da su jabuke u akciji,pa covjek misli,ah kad sam vec tu...mali proizvodaci nemogu uvjetovati neku otkupnu cijenu,to je utopija,ali veliki se mogu eventualno nesta dogovarati oko cijene bas na konto kolicine,to je realnost.
...potpuno točno
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Netto

...ovako: otkupna cijena za šljivu bila je 3 kn. Prijevoz - tvoj trošak, ambalaža - tvoj trošak, svi poslovi oko istovara, slaganja na palete, lijepljenja etiketa, omotavanja paleta folijom - tvoji i na kraju 2% kala - odbija se TEBI od cijene. Pitanje; koliko si dobio za kilogram šljive?
...btw. sadim još hektar marelice i hektar jabuke. Ali primjedba je točna - nije to širenje već samo zaokruživanje ponude... :D
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: prodaja

Nisam se stigao ukljuciti kada je bio off-topic oko izdavanja racuna. To da OPG ne mora, a obrt mora izdavati racun na trznici nije tocno. Mislim da se radi o tome da Zakon o trgovini kaze da se na trznicama ne mora izdavati racun kada se prodaje svoja roba. Po tome, ako neka firma ima svoju robu, vjerujem da ne mora izdavati racun na trznici (ali to bi trebalo provjeriti). Uskoro ce doci do toga da ce svi morati izdavati racun, i mislim da tu nebi trebao biti problem. Svi placemo da su nam inputi sve veci i veci (sto ocito jesu) sto ce samo reci da porezna osnovica (poreza na dohodak), kao razlika izmedju izlaza i ulaza, bi trebala biti manja. Sto se tice PDV-a, to je porez, kao sto mu i ime kaze, na dodanu vrijednost, dakle placa se samo na razliku tako da, kamo srece da ga sto vise platimo, jer to samo znaci da vise zaradjujemo.

I sad nazad na on-topic. Dali otkupljivaci traze racun od OPG-a?
 
A

aljmas

Guest
Re: prodaja

KOJA JE BILA CIJENA RANIH TREŠANJA I MARELICA PROŠLE GODINE
 
A

aljmas

Guest
Re: prodaja

čini mi se da će trešnje početi dozrijevati kroz koji dan

šta kažete na cijenu? kojA bi mogla biti početna
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Platežna moć je jako slaba. Ali naravno ne osječaju svi krizu, ali ako je suditi po prodaji jagoda (ako se tako može nazvati) ne bude dobro...
 
A

aljmas

Guest
Re: prodaja

čini mi se da je došlo vrijeme za berbu ranih tršanja sitne da je to strašno ali batr su nekako slađe

kolika cijena nije pretjerana?
 
A

aljmas

Guest
Re: prodaja

evo da se pohvalim danas krenula berba sitne rane trešnje cijena od 12-15 kn/kg
 
A

aljmas

Guest
Re: prodaja

oko 400kg BEZ PDV

jel normalno da traže da se u Vinkovce doveze jušer 35 kg i onda opet sutra 25 kg i to po cijeni od 12 kn+PDV

a od Aljmaša do Vinkovaca 35 km. Tko je lud ja koji vozim ili oni koji to naručuju
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: prodaja

...evo i ja danas nabrao korpu trešanja...i baš kao što Aljmaš kaže, sitnih...kupio sam sadnicu u "Krašu" prije 12 godina, prodali mi je pod "lionska rana", rana doduše jest, al ni blizu po krupnoći lionskoj...sitna ko uš, a kako prva dozori, ptice pojedu više od mene :D
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

aljmas kaže:
oko 400kg BEZ PDV

jel normalno da traže da se u Vinkovce doveze jušer 35 kg i onda opet sutra 25 kg i to po cijeni od 12 kn+PDV

a od Aljmaša do Vinkovaca 35 km. Tko je lud ja koji vozim ili oni koji to naručuju


A što da radiš, tješi se da ćeš bar prije isplatiti pick upa ;) Poz
 
J

JureVK

Guest
Re: prodaja

Bog ljudi.

Zivim u okolici Vinkovaca i imam mladi voćnjak breskve i nektarine površine 3 ha.

Ove godine je ušao u treću godinu i očekujem urod preko 30 000 kg.

Kao i vas sve zanima me plasman robe na tržište.

S obzirom da imam količinu koja nije mala (barem ne za mene) i da sam novi u ovome poslu, molio bih da mi netko da

savjet u vezi prodaje. Vidio sam da je Dražen jako iskusan.

Ne poznajem otkupljivače i institucije koje se tim bave, pa ako bi mi netko rekao svoja iskustva bio bih zahvalan.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Sitna je trešnja jer niste navodnjavali ;) Da je bilo navodnjavanaja 400 kg bi bilo bar 520 ;)
 
A

aljmas

Guest
Re: prodaja

pozdrav,
kakve su vam cijene marelice ja dobivam informacije od 6 kn ( da je u Zagrebu) do 9 kn što nudi čovjek u Osijeku

Mislim da je najmjerodavniji Matijević kod kojega je sada cijena marelice 8 kn i govore da će ta cijena najvjerovatnije ostati tokom čitave sezone
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Evo iz prve ruke, današnje cijene voća u kini u maloprodaji.
for example. peach is 0.58$/kg
grape is 1.46$/kg
at present , this is no big apple, only small apple. 1.2$/kg
$0.58/kg the same to peach
[11:30:38] Xjana says: I like plum very much .
cherry $1.16/kg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: prodaja

Cijena krušaka ove godine zanimljiva, neće biti mala.
 
Na vrh