• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenički uzgoj voća

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Pozdrav svima!
Do sada sam se okušao u voćarstvu,ali samo uzgojem u plastenicima,kultura kratke vegetacije,tipa jagoda,lubenica i dinja...
Sada razmišljam o trajnim nasadima u plasteniku,sa kombinacijama više voćnih vrsta (višegodišnjih i jednogodišnjih između redova)...
Da li netko ovdje prisutan ima takav uzgoj?
Gdje nabaviti kvalitetan sadni materijal za plastenički uzgoj?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ima ti čovjek kod Sl. Broda (Dražen Ružić) trešnje, čak je bio aktivan tu na forumu na temi trešanja.
Zašto bi išao na plastenik, raniji izlazak na tržište?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kronično mi nedostaje voća u ponudi,pogotovo u periodu ranog plodovitog povrća i u početku jeseni,kad je sezona zimnice...
U obzir bi svakako došle trešnje,višnje,marelice,šljive,sultana grožđe,breskve i nektarine...
O tehnologiji uzgoja imam neku literaturu,ali me muči kvalitetan sadni materijal...
Vidio sam u Italiji dosta voća pod plastenicima,jako lijepo je to izgledalo u gustom sklopu...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za trešnje vidi http://www.tresnja.net/ ja sam od njega uzimao trešnje i dobre su sadnice. Znam da ima i marelice i šljive. Nitko u HR nema razne podloge kao on, barem šta se trešnje tiče. Pokušao sam nać neke cijene sadnica u Italiji ali nisam ništa uspio nać.
Nešto mi je u glavi ostao podatak da je ovaj Ružić sadnice nabavljao iz Nizozemske te da na 1,5ha potroši 3000m drvi i u početku dosta problema sa oplodnjom ( nisu mu bumbari i pčele letjeli zbog hladnoće). Ako to voće ne ide van po enormnim cijenama nema računice. Ako ideš na plastenik bez grijanja onda si u istom košu sa morem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh