• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi dizel odlazi u povijest

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ukinut će ga to sigurno kad zađemo u europu,a dali će nam dat subvenciju na obični dizel to baš nevjerujem. Oni samo znaju obečavat,a ta obečanja slabo ispunjavaju to zna svatko.
Piše tamo da u motorima ima čađe,pa treba nekad taj traktor malo propirit,par puta gas do daske a ne samo se lagano vozit.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma kod nas su navikli veliki igrači okretati grdnu lovu na lošem gorivu,tako da i ako se ukine plavac i onu naftu za poljoprivredu budu oni malo raspatvorili,mada bi bilo idealno da nam odobre disel po proizvodnji i dadu neku subvenciju,divota a što se tiče čađi ,ona nije za ove fine motore ali naši stari krampovi to sve popiju,nažalost:finga::finga::finga:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ako ga misle subvencionirat,,kao poticaj,,nacekat cemo se,,opet cemo davat gotove novce,,a cekat da nam subvencioniraju,,,pak cemo cekat milostinju,,ne svidja mi se to,,,velik promet,mala zarada,,,ne vjerujem u to sve,,kad frajeri mogu terat kamione na plavu,,tad i moji krampovi mogu na plavu
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma plavi se je već treba ukinut, tako su bar bile najave, a sad kad uđemo u EU sigurno, onda ćemo vozit traktore na eurodizel i čekat povrat novca jedno 2-3 godine isto kao poticaje.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Neka ga ukinu samo nek prije uvedu kartice s kojima cemo moc kupovat na bilo kojoj pumpi po povlastenoj cijeni a ne da mi kreditiramo drzavu cijelu godinu ili nedobog dvije pa jos nakon svega da ih moramo moliti za povrat subvencije za gorivo.
Drzava je itekako sposobna uvest pravila i obveze kojima sebi trpa novce u dzep ali je gora od macehe kad treba nesto uzvratiti!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
posto je ova temq najbliza mom pitanju pa da pitam mozda netko zna?ako ostane plavog dizela na kartici I on se nepodigne do nove godine ( sto je ubrzo) dali ce se za tu kolicinu umanjiti litraza nagodinu ?znam da skidaju litre na nulu ali neki tvrde da ce se neiskoristeno umanjiti sljedece godine?pa mi to nije jasno.mi imamo nest preko 3000 litara.oko 2000 budemo kupili ali za tisucu nemamo love,a da toliko umanje to mi je puno.:icon_scratch::icon_scratch:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Tako su govorili da koliko ti sad ostane toliko manje dobijes na godinu, e sad neznam da li je to tocno. To bi trebao potvrditi netko kome se to mozda desilo, tj da su mu manje dali na godinu ako mu je ostalo.. Nama sto ostane, uvijek nekome treba, pa uzme karticu i podigne si..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Već je bilo pisanja o tome, ne poništava se, bar se nije do ove godine, nego se količina dodjeljuje po ha i stoci prijavljenima za poticaj. Nama svake godine ostane neiskorišteno oko 3000 l, a tako će i ove godine biti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakva je situacija kod vas, jel daju gorivo na tuđu karticu, odnosno ako vlasnik kartice nije prisutan??
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Nikad vise te lopove. Nema koji ne krade. Na benzinskoj daju ako si clan tog gospodarstva.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To je tako svake godine,neiskorištenu kvotu nemožeš iskoristiti u slijedećoj godini jer se smatra da si završio proizvodnu godinu i ono što si iskoristio ti je bilo dovoljno za zatvaranje sezone.Sad,to što sa prvim prvim ti možda moraš nešto raditi sa traktorom,a teoretski nemaš litre plavog jer si trideset prvog dvanaestog zadnju litru strusio a trenutno taj dan nisi imao kunu za kupiti ostatak dobivene kvote njih nebriga...Zakonska forma se mora zadovoljiti,jel.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nikad vise te lopove. Nema koji ne krade. Na benzinskoj daju ako si clan tog gospodarstva.

Meni su ložu krali na tisuću litara sto dvadeset .Nismo skužili dok nismo kupili baždarene bačve.Prijavila sam ih INI.I nisam im platila dok nisu natočili do tisučice na bačvi.Uh,što sm se svađali.Ali,petnaest godina prije toga smo kupovali u prosjeku šest tisuća litara godišnje.Ukrali su mi malo bogatstvo u kunama.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas mi pričao susjed da kolika je navala sad za plavi dizel na benzinskim crpkama.A reko mi je da se od 1.4. ukiraju kvote za pla vi dizel,e sad dali je to istina neznam.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma vec se prica 3g,,da ce se ukinut,,,,pa jos nista,,ne vjerujem da ce to uciniti,,
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ja sam u 8 mjesecu prijavio opg s nekih osam hektara sad imam jos dvadeset za nadodati,
pa me zanima kad mogu sad ocekivat tu karticu za plavi jel to dodje kuci ili moram to ici podic?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ja sam još u 11'mj napunio sve bačve s plavim i potrošio svu kvotu, tako da ovi koji idu zadnji dane na benzisku, postoji mogućnost da ostaju bez.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
ja sam u 8 mjesecu prijavio opg s nekih osam hektara sad imam jos dvadeset za nadodati,
pa me zanima kad mogu sad ocekivat tu karticu za plavi jel to dodje kuci ili moram to ici podic?

Morat češ čekati drugu godinu i popuniti potporu za 2014 tamo sredinom 3 mjeseca, zatražiti izdavanje kartice goriva od agencije, platiti 50 kn fini za izradu karice, i za 2 tjedna ideš u agenciju po karticu.
 
Na vrh