• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Zašto nebi bila točna cijena..
Za onaj prvi Fendt je po meni relano 105.000kn..

14 000 EURA za takav stroj sa utovarivacem i nije po meni puno, mada nisam puno istrazivao kako se krecu cijene, ali s obzirom na cinjenicu da je fendt uvijek skuplji ovaj mi se cini povoljno, ako je sa njim sve ok.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
s obzirom da ttenutno radim sa 38 godina starim fendtom, taj bi bio sasvim dobar,
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,117
ja kada sam kupovao balirku nađem u plavom oglasniku da se prodaje balirka i nazove stari i ovaj mu kaže da je cjena 2700 eura ali da je voljan spustiti na 2500 eura i dogovorimo se mi da dođemo vidjet balirku a ono balirka u perfekt stanju,još joj je remenje bilo otpušteno i rekao je da balirka u hrvatskoj nije napravila ni balu što se vidjelo iz njezinog stanja,čovjek koji je išao sa nama jer se ja još nisam toliko kužio u balirke a stari još maje rekao je da ju odmah kupimo i učinili smo tako
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo,ja sam bio kod njega,ali je več bilo zatvoreno.
Vidio sam taj traktor iz vana,sve što ti mogu reč je to da je farban,što se vidi odmah,motor suh,a sad za nešto više,neznam...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
vjerovatno ces ici ponovo, zanima me nesto oko 70-80 KS, pa kao bude nesto zanimljivo javi.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-okretac-oglas-1918423

Kakav je ovaj plug za vući?
Može li se suziti na 2x8"?
Kak zaorava?
Tražim 2 brazdni prekretač za starog Pasqualija 33 KS. Plug Batuje 2x8" vuče dobro, ali me pati kaj nije prekretač.
Ako netko zna lijepo prosim pomoć. :heart:
imam ja slicne super oreju i lagani su za vuc,al tesko ih je uskladit da bi oral u oba smjera,i kad ih prekreces ako je na ravnom bas i ne uspiju se svaki put zakacit nego treba silazit i pritisnit.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Jos uvijek trazim traktor 65-95 KS, pogon 4x4, zapadnoevropskog porijekla, cijenom oko 10-11 000 EURA, ima li sto povoljno i pouzdano po vasoj preporuci ili u vasoj ponudi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
imam ja slicne super oreju i lagani su za vuc,al tesko ih je uskladit da bi oral u oba smjera,i kad ih prekreces ako je na ravnom bas i ne uspiju se svaki put zakacit nego treba silazit i pritisnit.

Kojim traktorom vučeš? Jel se može suziti za razmak između kotača 80 cm (ukupna širina traktora 122 cm) :scratch
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Kojim traktorom vučeš? Jel se može suziti za razmak između kotača 80 cm (ukupna širina traktora 122 cm) :scratch

vucem sa carrarom 35ks 160cm sirine moji se moreju samo rasirit,mali ispravak iz gornjeg posta ,u nagnutom terenu se teze prekrecu a ne na ravnom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
vucem sa carrarom 35ks 160cm sirine moji se moreju samo rasirit,mali ispravak iz gornjeg posta ,u nagnutom terenu se teze prekrecu a ne na ravnom.

160 cm je pretpostaljam vanjska širina. kad se oduzmu dvije širine zadnji guma (pretpostavljam 2 x 30 cm) dobije se 100 cm. Polovica je 50 cm a kod mene je polovica 40 cm. Znači da za moju potrebu plug mora imati mogućnost sužavanja za 10 cm u odnosu na tebe. Ako nije tako, ne da se podesiti jednako lijeva i desna strana, jer ako ga priteneš na španerima, onda jedna strana uzima manje a druga više.

Ovo je slika tvog pluga objavljena na forumu:

http://yfrog.com/31dsc00300hj

Na njemu je druga brazda 10". ako bi je htio smanjiti trebal bi preraditi nosače. :!:
Molim te javi mi koliko se tvoj plug može još suziti u odnosu na to kako je sada podešen i jesu li moje pretpostavke glede unutarnjeg razmaka zadnjih kotača na tvom traktoru točne. :!:
Lijepi pozdrav.
 
Na vrh