• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Oglas više ne postoji...izgleda da je našao novog vlasnika koji sigurno bude zadovoljan...ipak je to FIAT.
Što se tiće usporedbe s štoretom....to ne vredi niti uspoređivati, počevši od samog motora pa prema straga...FIAT je ipak FIAT
A što se tiče prednjeg utovarivača...nije niti namjenjen da diže paletu umjetnog gnojiva...več za utovar gnoja....ili nečeg rasutog....za što bi se i koristio....traktor od 100 ks ima posla s paletom umjetnog, a gde bi to ovaj malecki mogo :D

Al eto....nije ni cijena bila prevelika ak je netko znao kaj traži!

Dečki, taj je traktor originalni Štore, delan u Sloveniji, koji je izvožen pod markom FIAT 420DT.
Razlika u odnosu na one za naše tržište je samo u ručnoj kočnici: naime, za njemačko tržište kočnice moraju biti odvojene, te ovaj ima ručnu kočnicu u zvonu, tj produženu osovinu piramide.
Servo volan je dodatna oprema, koju je bilo moguće ugraditi i na Štore, samo kaj to nitko pri nama nije kupoval. Okvir i proširenja blatobrana su ugrađivana u Njemačkoj.
Motor je original Rumunjski UTB, jednak kak i na Universalu ili Štoreu.
Utovarivač lijepo izgleda, no pitam se kak izgleda prednji most na traktoru radi njega. Ak ga netko kupi, ja sam kupac utovarivača.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ...pa vjerojatno je i kvalitetnije odrađen...nebi švabi podvalili bilo kaj??

MARKO...evo sad ga vidim i ja...a prije dan-dva mi je bil nepostojeći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
U kom smislu kvalitetnije?
Je, bilo je nekih tehničkih izmjena, koje zahtjevaju njemački propisi, i tu svaka priča prestaje.
Sve drugo je identično Štoreu, samo kaj FIAT ljepše zvuči.
Uostalom, niti ovi koje su prodavali u ex YU nisu bili loši, ak je korisnik znal granicu koju netreba prelaziti.
Ovi za izvoz nemaju niti jače odljevke, niti veće zupčanike, niti bolji motor. MOŽDA, ali samo možda, su bili malo pažljivije sastavljeni, ali sve drugo je identično i ostalima iz serije.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
zj potpisao si moju sumnju. bilo mi glupo gad mi je čovjek reko da tak mali fiat odriganl ne postoji. da je vjerojatno neka caka radi uvoza.
za švabe su išli provjereni djelovi, a za ostale se stvaljalo koješta, kao i dan danas.
od kolege neki ujak stic kaj ja znam tko je radi u tvornici zetora. na istoj traci su za sve zemlje, ali traktori kao i ostali strojevi prolaze testove i ono kaj je bilo neki žnj ili neka završna obrada zatajila, ti su se traktori odvajali i stasvljali dalje po upitnim djelovima i izvozili za balkanske zemlje, u koju smo se i mi uključivali. a za švabe su se onda nadograđivali neki djelovi koji su za njih morali postojati, tj preinake.....
slagao sam neznam 2 ili 3 takva štoreta, pod fiat imenom. također uveženi iz švicarske i njemačke. i dok sam kupovao djelove nisu bili ni lipu jeftiniji niti drukčiji od utb, ili štoreta.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
A Someca? Znači da nema malih fiata, a za koga se proizvodio Šananin oriđiđi motor.:scratch. Svaka ozbiljnija tvornica ima kontrolu kvalitete, i normalno je da se utvrdi rasap dimenzija dijelova od šarže do šarže i onda se ti dijelovi svrstavaju u skupine. Na taj način mogu biti odstupanja od "kvalitete".
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U kom smislu kvalitetnije?
Je, bilo je nekih tehničkih izmjena, koje zahtjevaju njemački propisi, i tu svaka priča prestaje.
Sve drugo je identično Štoreu, samo kaj FIAT ljepše zvuči.
Uostalom, niti ovi koje su prodavali u ex YU nisu bili loši, ak je korisnik znal granicu koju netreba prelaziti.
Ovi za izvoz nemaju niti jače odljevke, niti veće zupčanike, niti bolji motor. MOŽDA, ali samo možda, su bili malo pažljivije sastavljeni, ali sve drugo je identično i ostalima iz serije.

Pa u tom smislu kak si napisao....sve ok

zj potpisao si moju sumnju. bilo mi glupo gad mi je čovjek reko da tak mali fiat odriganl ne postoji. da je vjerojatno neka caka radi uvoza.
za švabe su išli provjereni djelovi, a za ostale se stvaljalo koješta, kao i dan danas.
od kolege neki ujak stic kaj ja znam tko je radi u tvornici zetora. na istoj traci su za sve zemlje, ali traktori kao i ostali strojevi prolaze testove i ono kaj je bilo neki žnj ili neka završna obrada zatajila, ti su se traktori odvajali i stasvljali dalje po upitnim djelovima i izvozili za balkanske zemlje, u koju smo se i mi uključivali. a za švabe su se onda nadograđivali neki djelovi koji su za njih morali postojati, tj preinake.....
slagao sam neznam 2 ili 3 takva štoreta, pod fiat imenom. također uveženi iz švicarske i njemačke. i dok sam kupovao djelove nisu bili ni lipu jeftiniji niti drukčiji od utb, ili štoreta.
Ma kak nebi tak mali original Fiat postojal??? Neg od čeg da su slovenci prekopirali štoreta nego od malog fiata!!!Uostalom pak imam doma talijanskog motora na traktoru koji se ugrađival na original male fiate pod oznakom FIAT 500 i FIAT 540, a u toj grupi traktora su se radili još FIAT 550, 600 i 640 samo s jačim motorima...

Nemojte mješati...ŠTORE je ŠTORE, FIAT je FIAT...

JA da imam novce i da mi je neophodan bez oklijevanja bi uzeo ovog FIATA (Štoreta) sa njuškala s prednjim utovarivačem, vjerujem da je to ok traktor.

A Someca? Znači da nema malih fiata, a za koga se proizvodio Šananin oriđiđi motor.:scratch. Svaka ozbiljnija tvornica ima kontrolu kvalitete, i normalno je da se utvrdi rasap dimenzija dijelova od šarže do šarže i onda se ti dijelovi svrstavaju u skupine. Na taj način mogu biti odstupanja od "kvalitete".

MA ima malih FIATA ;)
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Šanana, pojma nemaš.
Fiat 420 proizvodila je samo Železarna Štore.
Nastal je na osnovi Fiata 350 special, kojemu je dodan 3-cilindrični motor, proizvodnje UTB.
Eto ti dokaz. Ima ih još...
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
primjetio sam dočim se koji oglas počne komentirat ovdje na forumu odmah ga obrišu,prate trgovci i forume izgleda
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
primjetio sam dočim se koji oglas počne komentirat ovdje na forumu odmah ga obrišu,prate trgovci i forume izgleda

Bez veze ih brišu, pa to im je najbolja reklama.
Za dobrim se konjem uvijek prašina diže.
 
B

BAGERISTA

Guest
primjetio sam dočim se koji oglas počne komentirat ovdje na forumu odmah ga obrišu,prate trgovci i forume izgleda

Dobro si primjetija,,,,,,ama baš svaki do sad u zadnje vrijeme.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana, pojma nemaš.
Fiat 420 proizvodila je samo Železarna Štore.
Nastal je na osnovi Fiata 350 special, kojemu je dodan 3-cilindrični motor, proizvodnje UTB.
Eto ti dokaz. Ima ih još...

ZJ...ja uopče nisam spominjal Fiata 420!!! I ne tvrdim da je to talijan, sve lijepo piše da je rađen u sloveniji, sve ok.

Ja sam spominjal Fiat 500 i 540 zbog toga jer je jedan forumaš komentirao nešto u vezi motora kakav je na mojem 540...eto samo to.

I opet velim da nebi imal ništ protiv onaga Fiata 420 s utovarivašem iz oglasa iako je slovenac...;):)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Izgleda da mnogi prate ovaj forum, od političara,novinara,običnih ljudi do čak lešinarana.
nedavno sam sa foruma slike našao u Novom listu, 24 sata i na mnogim portalima, pa i na osobnim slikama. Ljudi se vole kititi tuđim stvarima, ali zašto brišu oglase pa još je ih lakše prodati kad oglas prođe kroz forume kojima je poljoprivreda osnovna djelatnost i koji uvijek traže neke strojeve.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Ima jedan u selu vuče s URSUSOM 360 trobražnjaka 12 cola,neore duboko ali na nekim mjestima i lijepo zna sorat.ŠANANA tvoj SAME bi ga vuko jer ZETOR 7341 vuče premetnjaka 14 coli.Nije ni cjena paprena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh