• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
nebi si nikad poželjel 16 cola pluga...bez obzira dve ili tri brazde i kak velikog traktora imaš ...to iza tebe ostaju kvrgetine da boli glava...i bubregi hehe...još na laganoj zemlji kak tak,ali nek je malo vlažnija jesen i neka srednje tvrda zemlja,pa ti sad to pripremi u jesen za sjetvu do kraja...:supris::supris::supris:

A kaj bi tek rekao da imaš 20cola plug;)?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
nebi si nikad poželjel 16 cola pluga...bez obzira dve ili tri brazde i kak velikog traktora imaš ...to iza tebe ostaju kvrgetine da boli glava...i bubregi hehe...još na laganoj zemlji kak tak,ali nek je malo vlažnija jesen i neka srednje tvrda zemlja,pa ti sad to pripremi u jesen za sjetvu do kraja...:supris::supris::supris:

Pa ako imas traktor za vuci plugove od 16 coli onda imas i za pripremu zemlje, neces orati sa velikim traktorom, a pripremu za sjetvu raditi sa malim traktorcetom, mislim logika
Sve do 20coli, nije to preveliko za velike traktore :D
A i kako bi natjerao traktor koji ima gume od 20 i vise coli u brazdu od 12-14 coli :scratch
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
E Marko uzo si mi rijec iz usta. Kad se plug ustela i na 20 cola se zemlja sipa za njim. A i ovog IMTa sa oglasa mozes suziti na manji zahvat pa drmaj na 14 ak ti nepase 16. Inace ovaj gore pomenuti plug ima razmak medju glava 106cm (ili cak 108 ) sto ima i malo koji "zapadnjak".

Jos nesto, ako su uvjeti losi nema sipanja zemlje ni na 12 cola...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tako se i kod mene pricalo. bolje brazda vise pa na 12" nego da ostaju velike brazde iza 16"
dok nismo probali orati na 16" .. nema bas previse istine u tome ako su normalni uvjeti za oranje.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
tako se i kod mene pricalo. bolje brazda vise pa na 12" nego da ostaju velike brazde iza 16"
dok nismo probali orati na 16" .. nema bas previse istine u tome ako su normalni uvjeti za oranje.

e baš radi ovog "ako"...a kaj dok nisu???...ideš kupovat drugog pluga ili posudit negdje...druga stvar ak imaš vario plug, eee onda :gitarist::gitarist::gitarist:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
e baš radi ovog "ako"...a kaj dok nisu???...ideš kupovat drugog pluga ili posudit negdje...druga stvar ak imaš vario plug, eee onda :gitarist::gitarist::gitarist:
A dok nisu isto oreš dalje..

Samo mora bit dost jak traktor da može vuč nekom istom brzinom i kad je suho i kad je mokro na zemlji.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
A dok nisu isto oreš dalje..

Samo mora bit dost jak traktor da može vuč nekom istom brzinom i kad je suho i kad je mokro na zemlji.
ma dečki, ne brine mene oranje...nego pripremanje za sjetvu poslije toga...:finga:
...ima zemlje u kojoj se more orati i prek 20 cola pa bude dobro,ali ima i one gdje je i 12 puno...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je i sam sam ga gledo prije pet min. budem uplatio za subotu loto i uzimam ga i onaj od 90 Same ide sa njime baš bude ljepa naranđasta kombinacija:finga::finga::finga:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Tinda bjezi ko vrag od tamjana od tog traktora, isli smo ga gledati kolegi.
Nema kaj na njemu nije pohabano i strgano, od ventilatora hladnjaka, fale mu radna svijetla, unutra ko da je pala atomska, felge sve varene, vidi se da je rastavljan bio mjenjac, da su poluosovine vile vani, slomljena rucica za napred-nazad (vidi se na slici ispod volana da je lijepljena sa izolirkom), gume celave... a kao lik ga je kupio za sebe i za sumu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
je i sam sam ga gledo prije pet min. budem uplatio za subotu loto i uzimam ga i onaj od 90 Same ide sa njime baš bude ljepa naranđasta kombinacija:finga::finga::finga:

Ufff...baš patim za tim Internationalima...ovaj s utovarivačem je rođen za mene :)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Da znas koliko su mu "jeftini" dijelovi bio bi jos ludji vjeruj mi. A znade imat puno djecjih bolesti. Pumpa visikog pritiska ili rotaciona pumpa ako drapi malo koji boshista je moze servisirati. Utjeha u tom slucaju je sto pase od starog Opela Kadeta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da znas koliko su mu "jeftini" dijelovi bio bi jos ludji vjeruj mi. A znade imat puno djecjih bolesti. Pumpa visikog pritiska ili rotaciona pumpa ako drapi malo koji boshista je moze servisirati. Utjeha u tom slucaju je sto pase od starog Opela Kadeta.

Znam koliko su mu "jeftini" djelovi :D imal sam nekad davno 423 doma s prednjim utovarivačem, sad je u Pupelici...
Al svejedno su mi dragi traktori...:supz:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma nije vidiš Zetor je baš superiška:finga::finga::finga:, samo neznam kad je 7245 ili 7745 ne vidi se baš dobro imao 6 cilindara, zar on nije 4 turbo:confused::confused::supz: nije prošao sam domovinski rat nego još par njih.

ŠANANA ajde pogledam broj mojih postova to mora imati neke veze sa tim tvojim traktorom iz oglasa.:weedman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Toma-mislim da je on napisao da utovarivač ima 6 cilindara a ne traktor
 

Najnoviji postovi

Na vrh