• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
prije bi rekal da je taj class dobil koju litru nafte na sebe a ne novu boju :confused:

Dobio je novu boju i to sam siguran 100% jer se na rukama od hidraulike nevidi da je boja sažuljana,uopče se nevidi da je radio nešto sa hidraulikom. Ai prednja maska je malo presvjetle boje,ona mrežica,čini mi se da nije original boja i prednji nosač od utega je ko nov,nigdje mu nefali boje.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
da vidi se po ovom nosaču za utege, boju mrežice nije pogodio, čudno bi isto bilo da auspuh za 5000s sati nije nimalo pocrnio, a i boja na stepenicama na ulazu se sjaji, što baš nebi rekao da se ne može poderati za toliko rada.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
valjda vidli kolegu Bagera kak on farba sve po redu kaj ima doma pa se i oni prijeli posla...:finga::finga::finga:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Dobio je novu boju i to sam siguran 100% jer se na rukama od hidraulike nevidi da je boja sažuljana,uopče se nevidi da je radio nešto sa hidraulikom. Ai prednja maska je malo presvjetle boje,ona mrežica,čini mi se da nije original boja i prednji nosač od utega je ko nov,nigdje mu nefali boje.

Pofarban,ali sa stilom:)

Ovakva boja na mrežicama se mi više dopada nego crna,potrefilo se..
Stepenice isto super boja kao i auspuh..

Dost truda uloženo,trebalo bi izbliza vidjet kak je kvalitetno napravljeno.
 
B

Bobo

Guest
Vidjeno sinoc... malo je previse zapaprio cjenu, ak ose mene pita...

takav razvodnik nasao kod hidraulicara, znaci covjek koji zna sto je to, koliko je kvalitetno i koji garantira da razvodnik radi mi trazio 400kn... Ovaj za 4 crijeva i dvije stare uticnice ne moze toliko dici cjenu... Valja se cjenkati. Onda ti samo fali dodatna pumpa koja dodje cca 100€ i onda imas cjeli dan sarafanja i mozes okretati plug ko covjek ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I joooj mene...malo je skup, ali to bi mi baš trebalo :)
Al ova kultivacija popapala novce...

Nego bobo, kad se stavi u jednoradni položaj, jel može raditi s dva jednoradna cilindra (svaki posebno) ili ne??
 
B

Bobo

Guest
Jedna sekcija razvodnika, jedan cilindar. Da li u dvoradnom ili u jednoradnom polozaju, svejedno. Dakle, koliko rucki imas, toliko cilindara mozes prikopcati.

RECIMO da bi mogao kontrolirati dva jednoradna dok je razvodnik u dvoradnom rezimu rada ali da im je povrat ulja negdje nezavisno o razvodniku, dakle na veliku maticu kraj rucke mjenjaca ili na poklopac hidraulika. NO tu se pojavljuje problem kad jedan jednoradni dobiva pritisak, drugi bi bio rasterecen i uvlacio bi se ovisno o teretu...

Najsigurnije rjesenje za rad s vise jednoradnih cilindara ti je razvodni ventil kakav imaju beraci, kad je rucka u "A" polozaju radis s bunkerom a kad je u "B" polozaju radis s kljunom. Na ovaj nacin je razvodnik u jednoradnom polozaju, a ventilom odredjujes s kojim cilindrom zelis raditi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedna sekcija razvodnika, jedan cilindar. Da li u dvoradnom ili u jednoradnom polozaju, svejedno. Dakle, koliko rucki imas, toliko cilindara mozes prikopcati.

RECIMO da bi mogao kontrolirati dva jednoradna dok je razvodnik u dvoradnom rezimu rada ali da im je povrat ulja negdje nezavisno o razvodniku, dakle na veliku maticu kraj rucke mjenjaca ili na poklopac hidraulika. NO tu se pojavljuje problem kad jedan jednoradni dobiva pritisak, drugi bi bio rasterecen i uvlacio bi se ovisno o teretu...

Najsigurnije rjesenje za rad s vise jednoradnih cilindara ti je razvodni ventil kakav imaju beraci, kad je rucka u "A" polozaju radis s bunkerom a kad je u "B" polozaju radis s kljunom. Na ovaj nacin je razvodnik u jednoradnom polozaju, a ventilom odredjujes s kojim cilindrom zelis raditi.
Znam onda, jasno mi je sve, tak sam i mislio...
Meni bi biolje odgovaralo da mogu upravljati s dva jednoradna nego s jednim dvoradnim. ;)


Koja cijena za 575....;)
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-575-oglas-5133372

A gle ovog 542...koje li samo gume ima ;)
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-542-delux-oglas-5059696
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kaze 8,5kkn za kes. papire ima. s obzirom kakve su cijene inace, rekao bi da bi to bila relativno dobra kupnja.. malo boje, eventualno gume? i gas..
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
A ubi me u pojam više onaj lik iz Strizivojne...Zdravko......... budem oćel tam i cucka mu bum zjebal i zasral se na pol sobe! :oops:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
A ubi me u pojam više onaj lik iz Strizivojne...Zdravko......... budem oćel tam i cucka mu bum zjebal i zasral se na pol sobe! :oops:

:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh