• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Nino imam ja takvu sa 4 uspravna valjka samo od 5 tona u biti konstrukcija je ista samo je pojacana tu kod ososvine. Recimo da kod mene nije mogla rakovica da je vuce jer kad joj predje djubre preko pola onda se ona podigne prema gore tj prema kuki i nema nikakav pritisak na traktor i osto je par puta ukopan. Inace za rudu uzmeme i podignem je kad je prazna . Djubre ne osjeti a ni silazu a stajalo mi je skoro pa duplu u odnosu na loznicku prikolicu. Sa preskakanjem lanca nisam imo problem vec sam imo porblem sa dugim lancem. Naime na onom dijelu sto vuce lanac oni krugovi oni su preblizu jedne poprecne cijevi koja ja U profila okrenuta prema nazad ( otvor prema nazad) i kad su mi lanci bili rastegnuti lanac krene prema nebu i zapne za tu cijev. To sam rijesio skracivanjem lanca a prikolica ima automatsko spanovanje lanca samo sto se kod mene rastego. Do sad nisam imo nekih problema sa njom mada i ne radim toliko puno mozda oko 40 prikolica silaze sa njom i oko 30 djubreta :(think):
_---------------------------------------------------------
i da ima mogusnoct i gornje i donje kuke
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
jest 74 samo sto je ovaj preokreno ovo glavnu osovinu kako je vidio n drugim imt plugovima i najverovatnije je taj plug ne poderan jer u ovom polozaju ne ore najbolje
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ma nemam djubretarku, posudim za par prikolica sto mi treba godišnje. Htio sam reći da su uspravni, okomiti ili vertikalni da ne bi bilo da pišem samo pogrešne stvari :)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Ima jedan takvu kod mene :). Samo ima 4 vodoravna valjka što je po meni puno bolje. Vuče je sa Zetorom 4911, e sad kako ga služi to ne znam, ali ovako izdaleka prikolica mi izgleda odlično.

Zašto je bolje sa okomitim?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Okomiti šire razbacuju, manje se guši, a s okomitima možeš i razbacivati bočno, u voćnjaku i slično.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imal sem okomite i vodoravne okomiti bacaju šire prije se rastepe gnoj vodoravni idu laganije manje kvarova (nema kosih zupčanika samo jedan lanac i 4 ležaja )okomoti se manje štopaju ali kad stanu nema pokretanja vodoravne usporiš pod i oni izgrizu i ide dalje .Kod starijih prikolica bolje vodoravni jer kod okomitih popravak zna biti koliko i prikolica vrijedi .:(emo):
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Točno tak,večina nas ima te stare prikolice i na vodoravnima nema osim ležaja i lanca ništa drugo ne odlazi dok se na okomitim nabere lijepi trošak,s okomitim nikad nebreš točno odrediti koju širinu buš razbacal osim ako nemaš one daske sastrane pa dojde na istu širinu kak i vodoravni.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
racunaj jos najmanje 1000€ al vjerujem da bi mogo bit i skuplji prijevoz jer je ona skroz gore u njemačkoj
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gašparec i Bakov baš nisu na glasu, a Case je pogledan više od 10 000 puta,i nije prodan...
Ako su svi teoretski ispravni,moj glas je za DF... A to da su ti traktori najvjerojatnije dali svoje,i da su popravci enormno skupi, sigurno znaš i sam... :)
I naravno,svoj trojici trebaju nove cipele...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Nije ti ni to case nego mc cormick. A ko kaze da taj case/steyr nema 20000h.
Johny ima najbolje gume, a vjerujem i najbolji/brzi servis. Makar njih ima koliko hoces.
 

Najnoviji postovi

Na vrh