• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Ili sam pehista ili je slucajnost,svakoga koga sam zvao za traktor,vlasnik ga ima 3 god kod sebe.
prvi nema niti jedno svoje staklo,sve pleksiglas koji je popucan,iznad glave vise zice od instalacije,bosch pumpa nije njegova,prilikom stisnute papucice kvacila i ubacivanjem u prvu ili rikverc traktor se pomice u smjeru zavisno od brzine u koju sr ubacuje.cuje se neki zvuk kod kvacila,unutar neki nezeljeni zvuk.
nema zastite od kardana prednje vuce,traktor je u vizualno losem stanju,lose je farban,a vjerovatno i lose odrzavan.
prilikom paljenja traktora i dalje tokom rada osjeti se miris nafte non stop,al nismo nasli da negdje pusta,propusta ulje na semeringu prednje vuce....
.....

Isao sam gledati http://www.njuskalo.hr/traktori/fiat-880-dt-zamjena-oglas-14055128

Radjen lani motor,promjenjena.pumpa hidraulike,nece u drugu brzinu,znam vlasnika i ne vjerujem da bi muljao,veli da je 99% vilica u mjenjacu.
zadnja cijena 45 tisuca,ne svidja mi se jer je jako mala kabina,ja sam ipak bik od 125kg i 186 visine.
ima brze,spore i super spore brzine,iako da se da usltat u drugu,kabina mi je premala.tesko ulazim i izlazim.
motor suh,sve mehanika,moze u medjurednu.
http://www.njuskalo.hr/traktori/prodaje-se-traktor-case-ji-1494-hydra-shift-1987-god-oglas-14602255

Gledao i ovog,nema zamjerke,suh,kratak i okretan,gume firestone 60%,moze u medjurednu,4 cilindra turbo motor,sve mehanika,i ukljucivanje prednje vuce mehanicko,izbljedjela boja na suncu,vlasnik 3 god,ali nije prepisan na njega.
vuce 3 brazde 14" plug,sve uredno radi l,ali neda ispod 60, i tu sam kratak.e da,ima i pomocni sic ali plastican i ne cini mi se udoban.

Zanimljivo je to kako slike pokazuju samo dobre strane...kod nekih oglasa..
Prvi je mozda u sumi izgubio svoja stakla. Ili su se boksali u kabini :D
Drugi...kolika je cijena popravka mjenjaca? Nisam promatrao velicinu kabine na tvoj opisani nacin-mogucnost ulaska iako je udobnost i izolacija-tisina kabine vazna (vjerojatno jer jos nisam krenuo u obilazak traktora sa kabinama :p ) , no zanimljiv detalj..vrlo vazan. Slicne smo konstitucije , pa si pogodio opis :D
Kroz "siber" ipak nije prakticno ulaziti u kabinu...
Zadnji..malo znam o tim traktorima..no prva sumnja je izostanak prijepisa...ne presudna naravno.
Da li je to praksa na selu...kupiti traktor,pa ne prepisivati??? Ne znam kod ozbiljnih poljoprivrednika da bi prosla ta analogija...ili nekakvo opravdanje.
Pokusati cu se malo vise informirati o njemu...ks, prijenos snage, hidraulika, mjenjac...
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Odkud se ovaj prodavač stvori i još k tome neka firrma. http://www.njuskalo.hr/korisnik/AgrotronDOO
Neka teška prevarancija..
evoi prtsc dok ga ne obrišu.
P.s: nevjerojatno.. zadnje sekunde sam skinuo sliku..nema više, a imao je preko 20 traktora s nevjerojatnim cijenama, ali kontakt samo mailom..i to županija Koprivničko-križ. a lokacija Zagreb.
 

Prilozi

  • Agrotron.jpg
    Agrotron.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 154
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Često ima takvih oglasa sa nerealnim cijenama. Ne znam samo tko može biti toliko naivan i povjerovati !?
A bilo je već i spomena o prevarama iz takvih oglasa. Samo zauzimaju prostor ...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Zanimljivo je to kako slike pokazuju samo dobre strane...kod nekih oglasa..
Prvi je mozda u sumi izgubio svoja stakla. Ili su se boksali u kabini :D
Drugi...kolika je cijena popravka mjenjaca? Nisam promatrao velicinu kabine na tvoj opisani nacin-mogucnost ulaska iako je udobnost i izolacija-tisina kabine vazna (vjerojatno jer jos nisam krenuo u obilazak traktora sa kabinama :p ) , no zanimljiv detalj..vrlo vazan. Slicne smo konstitucije , pa si pogodio opis :D
Kroz "siber" ipak nije prakticno ulaziti u kabinu...
Zadnji..malo znam o tim traktorima..no prva sumnja je izostanak prijepisa...ne presudna naravno.
Da li je to praksa na selu...kupiti traktor,pa ne prepisivati??? Ne znam kod ozbiljnih poljoprivrednika da bi prosla ta analogija...ili nekakvo opravdanje.
Pokusati cu se malo vise informirati o njemu...ks, prijenos snage, hidraulika, mjenjac...

prvi je jos spusito cijenu za 7 tisuca...znaci u mjesec i pol cca 20 tisuca spustena cijena..

drugi-kaze da je cifra od par sto kuna,sad majstor neznam koliko bi jos kostao...rekao je da je pumpu hidraulike platio 500 i nekaj kuna,a usporedbe radi,tastu za zetora 5011 kosta oko 100 eura..

meni je nevjerovatno da nesto uvezem,i onda 3 godine ne regam,a radim s tim strojem..razumijem da neki imaju ispod kuce parcele itd,ali teze je i prodati neregistriran stroj,samo se bojim kupiti nesto takvo pa da nakraju papiri "ne stimaju"..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
To je dizelkara, vozilo za unutarnji transport, proizvodnje Čelik Križevci.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Svaki ovaj lažni profil kad se posta i dok dođem na forum više ne postoji. Zbilja imaju posla ti njuškalo moderatori.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Baš sam jučer otvorio Njuškalo,i prvih 5-6 stranica zakrčeno tim lažnim oglasima... Već mi je muka kad ih vidim.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Uuuu dobro je nabil cijenu, skoro pa ko da pravoga traktora prodaje. Pa taj uni je nov tolko koštal.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Imam ti ja jednog za složiti ,z dva diska hidraulično reguliranje ,,,treba zmjeniti ležajeve i staviti ga skup,inače posuda je potpuno cijela -od poliestra a nosivost je 900 kg-150 eura...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-539-1800-rh-kartice-american-master-oglas-14941027
neznam kako je deda jednu gumu zadnju uspio poderati u prijevozu vjerovatno do trgovine pa su sada različite.Smiješno

Ovo moze biti skroz istina.. Mozda mu se ta jedna guma razljepila na spoju pa je stavio novu, isti slucaj imam i ja samo sam na taj spoj dao staviti kamionsku bajlagu pa dok dura dura)..
Inace traktor je tip top i vjerujem da je sve u oglasu tocno..

A sto se tice skupoce tih Imt-a 539.. Jucer se tako razgovaram sa susjedom i zakljucili smo da uopce vise nemas za kupiti novi univerzalni traktor od 40, 50 ks..
A ljudi su nauceni na te male Imt-e i skoro svako gospodarstvo u mojoj siroj okolici ih ima i mogu reci da rade vise nego s velikim traktorima koji sluze striktno za oranje i pripremu, ovi mali zapravo "nose" gospodarstvo na svojim ledima..

Ja si trazim neki veci traktor i dok nadem prodal bi svoga 539 i sad neki dan dode neki kupac i veli da bi mu bil sigurno preskup jel je sacuvan a ja ni nisam rekao cijenu..
Veli on, za to mozes traziti 6500 eur i ako naide pravi kupac dobivas, nisam mogao vjerovati..
A ja mislio traziti 4500, eventualno 5000.. e sad se ploca malo okrenula.

Jos kaze da se strasno traze uscuvani 539, valjda jer se vise ne moze kupiti novi u RH..
 

Najnoviji postovi

Na vrh