• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Taj Rihno što ga kolega spominje zavari i vraga. S EVB 50 vari i auspuh i šasiju od kamiona :D: prodaje susjed, eno ga na mom profilu, ali traži 2000 kn za njega i masku, jer mu je ovaj što mu ga je dao pod dug rekao da ga je platio novog oko 4000. A novi je oko 2500. Jbg. Ali što je najvažnije jako lijepo radi, ne grije se, nema opterećenja na mrežu, isplati se to uzeti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Prije nekih mjesec-dva mi je taj kolega pravio prikolicu za drva,i vario je spoj između nosača osovine i šasije dužine 70cm,i tako 2 puta,ja sam mu dodavao elektrode,potrošio je najmanje dvadeset komada,aparat nije ni jednom stao... Popravljali smo i prikolice,i kamione,i razne strojeve s Rhinom bez problema...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Aj kad ste na tim elektrodama u čemu je razlika između bazičnih i ostalih.
Imam aparat jak stari crveni elektroda zagreb mislim vari dobro ali pola vara bude šute.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Kolko sam uspio pročitat na netu, bazične i rutilne vare na različitim polovima,
bazična ima jači zavar, a rutilna ljepši, i ak se ne varam bazična može varit u bilo kojem položaju.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ta "šuta" ti se zove troska, bez toga ne može nikako. Tj. može, ali elektorlučno zavarivanje. A ovo ti je više-manje Antonio objasnio. S time da i rutilna može u svim položajima. Rutilna je univerzalna, to su ti npr. Jadranke. A bazične idu samo na inverter.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
zvao ja za intera.
sve uredu s traktorom,vlasnik 3 god kao i svaki drugi preprodavac,nema prikljucaka ali moze u selu posuditi za probu,sajbe sve njegove,tapicirano sjedalo,gume 50%,uvoz nizozemska,nije zadnja cijena,blizu marije bistrice se nalazi...kak veli tibor88 sredjivan je ali nije ga do kraja sredio,ali eto,mozda da se pogleda druga prica bi bila..meni zanimljiv ali financijski sam kratak..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Cijena izgleda i vise nego povoljna. Kad bi hipotetski s njim bilo sve uredu, to bi bio pun pogodak u kupnji. Sve me strah koliko stvarnih radnih sati ima. Doduse ne bojim se za motor koliko za getribu. I za koju ga je uopce cijenu dobio vani kad je tu ovako jeftin.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Ihc ti nije baš na cijeni...
Član Koko je iz marijebistrice,možda on zna kaj više o njemu
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Kod nas u popovaci covjek je prije 7 godina kupio isto takvog za 10 tisuca eura i nije mu zao kaj ga je kupio..gledao je masseye,john deere,i reko mu je neko svercer,nemoj to uzimat,ako nadjes kakvog ihc-a,to kupi..i tak je on nasao i neplanirano ga kupio i sta je je,covjek s njim radi svaki dan ali transport i uredan je.e sad kad naletis na dobroga onda je svaki dobar,a drek je uvijek drek...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ima jedan čovjek blizu mene, dva IHC-a je imal ( možda još uvijek ima koji, ne znam ) , stara ko biblija i uvijek ih je hvalil na sva zvona.
Ovaj je stvarno dobra cijena. Možda čovjeku trebaju hitno novci pa zato prodaje .
Ja sam svog Zetora generalno sredil , onak baš za sebe, trebali mi hitno novci i prodal ga za cijenu koliko sam uložil u njega.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
prvu rundu ovaj bio 75 tisuca kn
http://www.njuskalo.hr/traktori/case-10-56-xl-oglas-14040576

ovaj je s 95 pao na 65
http://www.njuskalo.hr/traktori/case-international-956-xl-oglas-14227998

ovaj je vec 3 vlasnika promijenio u 2-3 mjeseca
http://www.njuskalo.hr/traktori/international-856xl-oglas-14665491

ovaj ima lose gume i lamela u banani...
koliko uopce kosta lamela za taj traktor?
http://www.njuskalo.hr/traktori/massey-ferguson-3080-oglas-14673570

ovaj zivlje izgleda,samo neznam da li ima kakvih problema s obzirom na cijenu..
http://www.njuskalo.hr/traktori/massey-ferguson-3080-oglas-14717795

Dobra analiza kolega!
I sam nastojim ozivotvoriti takav pristup jer ponudaci mi ne daju puno prostora za povjerenje. Zato pohvala svima na komentarima jer su , vjerujem, mnoge spasili "sanjkanja" po ledu ove zime ;)

Pokusavao sam isto sa jednim parametrom-cijenom. Cesto cijena linearno pada. Nakon nekoliko "zanimljivih" promjena (skokova !!!) cijena u oba pravca rjesenje je bilo kopirati cijeli oglas + jos poneka "haker" igra. Neki prodavaci su evoluirali u nacinu imaginacije. Ipak...binarni kod je neumoljiv-nepromjenjiv,pa se i uz malo nastojanja vidi sva raskos "postenih" trgovaca. Cast onima koji zaista jesu posteni -ima ih.
Nadam se da ce ovakvih analiza biti vise.
Mislim da mi amateri u kupovinu strojeva nikako ne bi smjeli ici bez strucnjaka poput muhe,zj-a,zeljka kz , puknutog i drugih...(ispricavam se sto druge "profice medu strojevima" :D nisam upoznao i naveo - kolegi iz dakova se ne mogu tocno sjetiti nick-a (mislim @itp) , a znam da ima strojarski fax ili nesto vrlo blisko tome i on pripada gore navedenima- , no nastojati cu upoznati sve jer znam da ih ima).
Vjerujem da njihovom iskusnom pogledu je tesko nesto dobro sakriti...kao i meni igre sa ip adresama koje mogu i ne moraju proci ;) .
Zao mi je sto je HR jos uvijek "u tranziciji" po percepciji prodaje ("uvaljivanja stare krame") rabljenih strojeva...
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Sebe ipak vise volim nego prodavaca zato i pazim i radim screen shotove traktora da slucajno nebi zaboravio cijenu a bome i prodavaca...nadje se tu svasta.
naime ne radim to za sve traktore na njuskalu,vec meni zanimljive..
pa ako nekome pomogne,ja happy,prvoga sam isao gledati i razocarao se,nije za mene,a bojim se da ekipi koja jos nema 20 tisuca sastrane,nebude takodjer zanimljiv,traktor vapi za ulaganjem!
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Dakle, ovaj prvi nije bas u opisanom stanju iz oglasa? Ili je samo kabina za popraviti? :D
Ako je preprodavac...cemu vlasnistvo na 3.god?? To je vrijeme od full cijene do realne?!
Marza je , vjerojatno, sve izmedu...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Ili sam pehista ili je slucajnost,svakoga koga sam zvao za traktor,vlasnik ga ima 3 god kod sebe.
prvi nema niti jedno svoje staklo,sve pleksiglas koji je popucan,iznad glave vise zice od instalacije,bosch pumpa nije njegova,prilikom stisnute papucice kvacila i ubacivanjem u prvu ili rikverc traktor se pomice u smjeru zavisno od brzine u koju sr ubacuje.cuje se neki zvuk kod kvacila,unutar neki nezeljeni zvuk.
nema zastite od kardana prednje vuce,traktor je u vizualno losem stanju,lose je farban,a vjerovatno i lose odrzavan.
prilikom paljenja traktora i dalje tokom rada osjeti se miris nafte non stop,al nismo nasli da negdje pusta,propusta ulje na semeringu prednje vuce.
kome to odgovara neka ga kupi,za mene nije iako bi kod mene mozda radio jos 5 god bez brige,al nije mi za riskirati toliku lovu i onda se moliti da mi nekaj ne rikne u medjuvremenu.
vanjski izgled se rijesi,stakla se promijene,ali sto je sa kvacilom,ne zelim niti znati..toliko od mene o tom traktoru.

Isao sam gledati http://www.njuskalo.hr/traktori/fiat-880-dt-zamjena-oglas-14055128

Radjen lani motor,promjenjena.pumpa hidraulike,nece u drugu brzinu,znam vlasnika i ne vjerujem da bi muljao,veli da je 99% vilica u mjenjacu.
zadnja cijena 45 tisuca,ne svidja mi se jer je jako mala kabina,ja sam ipak bik od 125kg i 186 visine.
ima brze,spore i super spore brzine,iako da se da usltat u drugu,kabina mi je premala.tesko ulazim i izlazim.
motor suh,sve mehanika,moze u medjurednu.
http://www.njuskalo.hr/traktori/prodaje-se-traktor-case-ji-1494-hydra-shift-1987-god-oglas-14602255

Gledao i ovog,nema zamjerke,suh,kratak i okretan,gume firestone 60%,moze u medjurednu,4 cilindra turbo motor,sve mehanika,i ukljucivanje prednje vuce mehanicko,izbljedjela boja na suncu,vlasnik 3 god,ali nije prepisan na njega.
vuce 3 brazde 14" plug,sve uredno radi l,ali neda ispod 60, i tu sam kratak.e da,ima i pomocni sic ali plastican i ne cini mi se udoban.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Stao sam kod tog trgovca u prolazu još prije nego sam prodao Lemkena,taj Kverni je poderan totalno,treba mu kompletni remont. Ja sam kupil dvobrazdnog Kvernija,sutra dolazi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad bi dao tog kvernia za 1800 mi bi ga uzeli pa pomalo sredili, ali jok, neda. Možda kasnije kad uvidi i sam pusti cjenu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A jesi ga videl uživo kak izgleda? Mislim,koliko je težak i masivan? Za tvoju zemlju ti ne treba nekaj takvo,radije neki laganiji Lemken... I ja sam skoro opal na guzicu kad sam prvi put videl ovog svog,na slikama izgleda malo,ali uživo je druga prića...
 

Najnoviji postovi

Na vrh