• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je u traktor marketu smeče od traktora onda je to isto smeče prodao prvi vlasnik na zapadu ..a večina vas ovdje dala bi dušu vrafu da mogu kupiti stroj na zapadu od prvog vlasnika
 
E

el pibe

Guest
Ja samo znam da ak neki stroj u ovom slučaju traktor nekaj valja taj ne ide van iz dvorišta.Došao on iz Njemačke ili Bugarske.I one priče joj tu je sve novo,napravljena generalka,garantiram za taj stroj,takvog nema nigdi.Pa kaj si nisi onda takvu zvijer ostavil doma?Kak velim ak stroj nekaj valja nitko nije bedast da bu to prodal.Ovo sve ostalo je mešetarenje i ja to razmem to je isto posao i nečiji kruh.Ja osobno rabljeni traktor ne bi kupio nikad. Takav luksuz si jedino more dozvoliti mehaničar kaj si to more sam popraviti.Ali obično se takvi ljudi baviju profesionalno sa mehanikom ne ostane tu puno mjesta ni vremena za poljoprivredu.Možda nekaj malo iz hobija.Teško je sedeti na dva stolca.Sve ostalo je nekakvo kemijanje i mešetarenje.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Evoga 100 ljudi 100 ćudi..
Tino sad kaže da treba zaobić traktor market,a ja sam pak čul suprotno da ima i dobrih stojeva.
Kolega je iznajmil fendta 120 ks kod njega za vrijeme siliranja i veli da je traktor jako dobar neznam sad koji model točno ali mislim da je bio neki 410 vario ili tak nešto..I da ima za neke strojeve korektnu cijenu.
To sve ovisi kolko se razmeš u traktor i kakve si sreće kad ideš kupovat !
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ja samo znam da ak neki stroj u ovom slučaju traktor nekaj valja taj ne ide van iz dvorišta.Došao on iz Njemačke ili Bugarske.I one priče joj tu je sve novo,napravljena generalka,garantiram za taj stroj,takvog nema nigdi.Pa kaj si nisi onda takvu zvijer ostavil doma?Kak velim ak stroj nekaj valja nitko nije bedast da bu to prodal.Ovo sve ostalo je mešetarenje i ja to razmem to je isto posao i nečiji kruh.Ja osobno rabljeni traktor ne bi kupio nikad. Takav luksuz si jedino more dozvoliti mehaničar kaj si to more sam popraviti.Ali obično se takvi ljudi baviju profesionalno sa mehanikom ne ostane tu puno mjesta ni vremena za poljoprivredu.Možda nekaj malo iz hobija.Teško je sedeti na dva stolca.Sve ostalo je nekakvo kemijanje i mešetarenje.
ne slažem se s tobom kolega.može se naći dobar i jako dobar rabljeni stroj čak i po povoljnoj cijeni...istina većina ih nije takva...
...neki ljudi se prestaju baviti s poljoprivredom i prodaju strojeve iz raznih razloga...nemogu vraćat kredite,idu u mirovinu i hrpu drugih razloga...
...neko se odluči kupit novi i veći,bolji stroj a nema dosta love pa prodaje starog itd...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pričao sam s čovjekom koji šerafi traktore kod Traktor Marketa :)

Naime, ima tamo i dobrih trakotra na kojima se stvarno i vidi da su dobri i kao takvi su uveženi dal iz Francuske ili iz Njemačke, Nizozemske, manje bitno.
Doveze on i traktore u lošem stanju pa je tamo šerfafe po mjesec dana, poslože ili prislože, ovisi kak gazda hoće, ali sve je manje više ok.
Mora i gazda imati nekakvu računicu, istina da uvozi dosta izraubane traktore, ali i u neke dosta uloži tak da komotno mogu dalje raditi kod budučeg vlasnika. Eto ima zadovoljnih kupaca, a ima i onih koji to nisu.

I još jedna zanimljivost, nakon puno šerafanja i dugi niz godina, uvidjeli su tamo da dolaze lošiji traktori iz Njemačke nego iz Francuske, veli majstor da su se švabe strašno pokvarili po pitanju održavanja i servisiranja, veli da teraju dokle ide, nikak ne održavaju, prodaju, kupe novi pa iz početka. Veli da su po tom pitanju Francuzi postali dosta pedantniji, valjda su počeli drugačije razmišljati pošto i tam imaju velike probleme u poljoprivredi slične ko i kod nas.

Eto i ja sam ostal iznenađen ovom tvrdnjom, a siguran sam da me čovjek nebi lagal, dobro smo si.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
I ja sam se uvjeril da medju puno loših nalete i dobri traktori kod njega.. Tak da se zaobilazi on, baš i ne stoji, nisu kod drugih švercera bolji, faktor najveći je sreća..
 
Posljednje uređivanje:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
I ne samo kod rabljenih nego i kod novih. Kako i kod traktora tako i kod auta i kod svega sta se kupuje.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,155
Meni je isto čovjek pričao da on dovozi strojeve i sređiva na njima uvijek ono što nevalja prije prodaje.. Sad je istina ili ne, ne znam..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I još jedna zanimljivost, nakon puno šerafanja i dugi niz godina, uvidjeli su tamo da dolaze lošiji traktori iz Njemačke nego iz Francuske, veli majstor da su se švabe strašno pokvarili po pitanju održavanja i servisiranja, veli da teraju dokle ide, nikak ne održavaju, prodaju, kupe novi pa iz početka.
.

Za jednog profesionalnog farmera u Njemačkoj je ovo normalno...On si ni nesmije dopustit razna slaganja po traktoru,jer svako šrafanje na novom traktoru koji je plačen preko 80 000e,se ide u minus,i tu traktor gubi vrijednost..
Takvi ljudi,koji kupe novo,voze dok ide,čim počnu kvarovi prodaju,i opet idu po novo su za mene GAZDA čovek..

Imaš na forumu neke ljude kaj osobno znaju gazdu pa nek ti vele kaj on ima za traktore.
Vidim nisu shvatio kaj sam htio reč..

Dok kupujem traktor/stroj,ne gledam dal ga prodaje šiptar,cigan,kamatar ili neki treči,meni je bitan traktor,a da ja ispitujem pola ljudi kakav je to čovjek i takve stvari me uopče ne zanimaju..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sve je stvar sreće i održavanja,ja sam prije puno godina uzeo traktor na neviđeno,poznaniku sam dao određeni dio novaca i da za toliko kupi traktor,napominjem da još nije bilo internet izdanja,uglavnom kako kaže Marko,taj traktor je vizuelno izgledao 3 klasa,7 godina je odradio bez kvara,samo krajnik spone i središnji klin na prednjem kraju je mijenjano a bio je punoljetan kada je došao HR
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Evoga 100 ljudi 100 ćudi..
Tino sad kaže da treba zaobić traktor market,a ja sam pak čul suprotno da ima i dobrih stojeva.
Kolega je iznajmil fendta 120 ks kod njega za vrijeme siliranja i veli da je traktor jako dobar neznam sad koji model točno ali mislim da je bio neki 410 vario ili tak nešto..I da ima za neke strojeve korektnu cijenu.
To sve ovisi kolko se razmeš u traktor i kakve si sreće kad ideš kupovat !

Ja znam čovjeka koji je tamo iznajmil traktor,i nije ni doma došao s njim,već je stao.
Ali nema tu nekog pravila... Ja sam bio u TM-u,nisam našao ništa za sebe.
Nego,di si iznajmil onog Landinija?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,688
Isti vrag traktor-market, ovo ono... inače i privatno kod ljudi, još od 1 vlasnika, svima ljudi kažu šta s traktorom nevalja, šta treba promjeniti, itd, sve puca od poštenja :D: Isti vrag kupovao kod dilera ili privatno, sve samo stvar koliko možeš procjeniti stanje, iako ni tu nevidiš 70% stvari jel valja, više je sam stvar sreće, bio traktor market, deda jozo, ovaj onaj....
Primjer, kad sam kupovao auto ljetos, ispalo je da je od prvog vlasnika, ali je kupljen prek dilera u autokući, auto je čak i bolje izgledao nego x drugih koje sam privatno gledao, uz milijon priča i objašnjavanja šta niš ne drži vodu u suštini, a i jedna nabitnija stvar, šta u autokući imaš riješene papire 100%, a ne ko privat, ideš na prepis, na regu, a gazda pod ovrhom i moš ga slikat... tak i ovo.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja kad sam kupovo Zetora sam naletio na dobrog imo sam odma investicije nekih 300€ al sam siguran da ni prodavac nije znao za taj problem i da je zbog toga i prodan traktor. Sa motorom jos nisam imo problema oko 1300rs odradio kod mene pa tako i sa mjenjacem. Cak mi je prodavac tj ocu dao traktor iako nismo sve pare isplatili jer nismo imali. Sad mi je kod istog stigo jedan fiat 680 al ima mi puno rs oko 13 hiljada jer je nemoguce da ima 3000 a 1980 godiste. Kupio sam od tog istog i prikolicu za stajnjak i imo ulagnja i u nju al nije opet prodavac znao da to treba radit. Tek se u radu pokazali nedostaci a kad sam mu reko da sam imo problema sa traktorom spustio mi je cijenu prikolice za popravku traktora . Uglavnom sve u svemu kad se kupuje bilo sta sto vise ociju to bolje :mad:: i po meni obavezno NEfarbano. Niko ne natjera nikog da kupi kod svakog imas pravo pogledat probat cim predjes kapiju zaboravi na vracanje para :(rofl): garancija traje otprilike kolko dugo mozes drzat ruku u zaru :(rofl):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kak ne bi znal !? Bil sam zagrijan za taj traktor, ali.... godina proizvodnje.... cijena za tu godinu, a i "generalno uređenje" je bilo loše izvana. Tko zna kak je iznutra ( ako je !? )
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa jel nije posteno od vlasnika Traktor Marketa,tri dana probavaš traktor i akje dobar kupiš ga,ak ne vidis odmah i vratis ga.Tko bi dao na probu tri dana nekome,ja osobno pokažem mušteriji što ga zanima i dosta,nema vozi ti traktor doma pa vrati za par dana ak ti ne paše.A kod kupovine polovnog stroja je uvije loto,mozda bude dobar,a mozda i ne.Eto moj Renol je tri godine kod mene,i ja nemam zamijerke.Vani u opce ne probavaš stroj,upališ,malo po dvorištu probaš i gotovo.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Traktor market ima koliko sam vidio traktore sa dosta sati,alli vidim često da u okolici ejdan iznajmi po par traktora velikih od njih za oranje i siliranje i to je samo gas bez nekakvoga stajanja,traktori rade po 23 sata u danu,staju za zamjene vozača i dolijevanje goriva tako da nije baš logično da bi to loš traktor izdržao.

A i renta mu je velik dio zarade jer cijena traktora nakon rente ne pada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh