• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Znači to da daš 18000 za traktor koji ima oko 10 hiljada vur, s tim kad krepa taj power na njemu da daš još 50% vrijednosti traktora na popravak istog :D:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Da je onaj 5211 za 6000-6500e bila bi OK cijena...
Šteta kaj su na ta tak glomazan traktor stavili 3-klipa motor..

Mi smo nekad prodali MF 590,s prednjim pogonom za 6300e,kojemu ovaj Zetor i svaki drugi more samo biti šegrt od sluge..Al jbga,bio je star i 30god,kaj je večini bilo bitno,ali došao pravi kupac i nije ni gledao godinu,dan danas radi s traktorom i zadovoljan..
Za te novce kaj ovaj traži sa 5211,se najde MF,koji je ipak malo bolji traktor..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dobar je Zetor,za svoju veličinu i te pare kome treba sigurno če opravdati svoje povijerenje.Ni jedan ferac se po ničemu ne može ravnati s tim zetorom,čak ni po potrošnji.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Da, sam kaj taj zetor dođe 54000 kn, a ti pogledaj da rade 539, tog godišta ima cijenu oko 4- 5000 eura naviše, ak ima neke realne sate s obzirom na godinu.. a di češ usporediti ta dva opet, po svemu. Za tu razliku cijene do nekih 10 tkn..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ovdje kada bi počeli pisati sta smo danas jeli završili bi na tome koji je traktor zbog jednih te istih pojedinaca........ Ne lupaju samo zetorima cijene već i IMT-u. Danas malo gledao po ovom našem Piku i naletim na 539 84 ili 85. godina, motor mastan, bolje rečeno crn od ulja kao da je izvadjen iz bačve izgorelog ulja i čovjek ga cijeni ni manje ni više nego 8000 KM( oko 4000 eura). Svako može cijeniti svoju mašinu kako hoce, a na onom koji kupuje je hoceli li samo preskočiti oglas ili sta već uradit.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da je onaj 5211 za 6000-6500e bila bi OK cijena...
Šteta kaj su na ta tak glomazan traktor stavili 3-klipa motor..

Mi smo nekad prodali MF 590,s prednjim pogonom za 6300e,kojemu ovaj Zetor i svaki drugi more samo biti šegrt od sluge..Al jbga,bio je star i 30god,kaj je večini bilo bitno,ali došao pravi kupac i nije ni gledao godinu,dan danas radi s traktorom i zadovoljan..
Za te novce kaj ovaj traži sa 5211,se najde MF,koji je ipak malo bolji traktor..

Ne možeš uspoređivati ta dva traktora,MF je stariji,jači i to više nitko ne kupuje,a Zetor se uvijek proda.
Tu težinu i 3 klipa svi ponavljaju ko papige,dok se s druge strane na traktore stavljaju utezi od dvije tone. Daj nemoj me...
Na takvom Zetoru sam ja napravio više sati nego ih 90% članova foruma ima skupa,tako da znam zakaj je dobar,i zakaj ga hvalim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ču se prikloniti mišljenju i iskustvu @goge zato jer ga i ja imam odmalena i jako puno sam radio s njim i nema se tu kaj pričat o tome da nemre ili nevalja.
Po meni je solaš pogođen za sve poslove i može jako puno.
A netko ko je stalno u brdima i šumi,pa postoje tvornički i doma napravljeni utezi za prednji kraj i za zadnje felge.
Po specifikacijama mu lijepo piše na prednju stranu max.220kg a na zadnje felge do 400kg utega,pa radiš još teže poslove ili savladavaš još veče uspone bez brige jer mu se povečava grip a smanjuje podizanje prednjeg kraja.
Ako ni to nije dosta pa raširiš ga na zadnjim felgama i još je stabilniji.

A brzina imaš na odabir kolko želiš za sve poslove 10 prema napreg i dva rikverca.
Znaci sa 2700kg mu se masa može povečat na 3300kg.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vrijedi sama kvaliteta i njegove mogučnosti,naravno ako je ispravan i nije izrauban do boli.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Ajde dečki malo pretjerujete s tim Zetorom, i hvalom.. nevrijedi te novce i šlus...jer ja neznam u čemu je on bolji od IMT 549 DV 2000 godište koji vrijedi otprilike iste novce.. koje to poslove će bolje odraditi.. ja stvarno neznam-
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Malo se pretjeruje i rasprava ne vodi ničemu.
Dok je traktor ili bilo koji stroj ispravan i dok je suho dobar je svaki a kad je blato nije dobar niti jedan.
Ali ipak 10000 kn manje platiti stroj sa kabinom a da opet moram imati zimsku jaknu dok radim :icon_hang:. Neke stvari su ipak neprocjenjive, npr moji zglobovi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bhorv jel ti ne govori sve da traktor imt sa prednjom vučom i 50ks vrijedi 1500€ manje od zetora 88-92god.
Kvaliteta, luksuz i njihovo jedinstveno razvijane i testiranje kompletnog traktora vrijedi.
A kopija nikad nemre vrijedit više od orginala.
Neznam dali znaš da je tvornica zetor traktora razvila diesel motor sa direktnim ubrizgavanjem 46 god.
I da češka industrija škoda radi motore za prekooceanske brodove više od 40god.
Češki čelik i obrada i lijevanje su na zavidnoj visini kaj se i dokazalo u kvaliteti do 2002god.
Nakon 2002godine ulazi kineski reciklirani čelik u europu i kompletna kvaliteta materijala jako pala...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
549 ima malo precizniji hidraulik,ali nepouzdaniji,prednji pogon bez blokade difa kaj je tak-tak,s tim da je natrag lakši pa su im vučna svojdtva tu negdje, u transportu je brži,samo kaj sisa,ali ajd,potrošnja je zadnje kaj gledam. Imali smo 542 nove linije,koji je sličan,tri puta smo ga razderali tak da znam kaj je to za mušteriju.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Skockaj se, za te pare kupiš kvalitetniji traktor s prvim pogonom iste a i veće snage neg je ovaj kup češkog gvožđa...
 

Najnoviji postovi

Na vrh