• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Netreba mi za prodavnicu, tako da ju ni nemislim bazdariti. Bitno je kad ju probam da je tacna.
Treba mi za vagati boksove jabuka i krusaka imam malu digitalnu od 300kg, ali mi je potrebna ovakva sa vecom platformom i da moze dva boksa vagati.
Ovakve imaju bas povoljnu cijenu, ali ih ovi iz oglasa vise nemaju
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Žac, to ti je Same Explorer s vodenim hlađenjem.
Nekak mi je zračnjak draži.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
I Same mi je u oku, al .... nema se para, a još manje posla za takav traktor.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Jbt nije dosta sto ljudi iz gradova misle o nama kao bahatim seljacima punim novaca samo zato sto imas dobar traktor, nego jedni o drugima to mislimo. Pa najsretniji bi bio kad bi svi vozili nove udobne traktore.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
https://www.youtube.com/watch?v=wVQzoXFMCLk evo ti 2009 za usporedbu
https://www.youtube.com/watch?v=1wqZoPKyKiI
i da, biti dobar poljoprivrednik ne znaci voziti dobar traktor.

Ne, neg je poanta toga ići u dug van svojih mogućnosti, tipa "bit če nekak već" a to su sve krediti na 5-7 i više godina. I ja sam htio uzeti novu proximu 2011 godine, i mogao sam, samo da mi ide kuća na panj.... fala ljepo, ne bi, nego sam radije uzeo 15 godina star, a da imam i krov nad glavom,a kupio sam ono šta sam si mogao priušitit. I taj 15 godina isto napravi posla kao i taj novi. Znam ih masu tak u okolicu kaj su se zaletili u kredite, pa je bilo svašta, na kraju su i propali, ili rade neš minimalo a sve to novo ošlo na panj jel nisu mogli više kredite vračati.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
U petak sam u Čakovcu u Hipo banci potpisao zahtjev za prijevremeno zatvaranje kredita za Hurliman, preplatio sam u CHF preko 100% glavnice. Kredit je bio na 10 godina, početna rata 620 chf-2800 kn. Kraj kredita je trebao biti u travnju 2017. godine. Kad sam dizao kredit, to mi je bila 1/5 primanja, koja su mi bila u tendenciji rasta, tako da nije trebalo biti nikakvih problema s otplatom. Da napomenem da smo dvije godine "vagali" da li možemo ući u to ili ne, tako da nije bilo ono, susjed je uzeo, pa zašto ne bih i ja. Sada čekam da mi vrate zadužnicu i obrišu teret kod Fine, i naravno vrate višak od preplate. Godinu prije toga sam kupio auto, na kredit u Zabi, s 850 kn je došao na 1500 kn, a mlijeko je otišlo dolje. Uz to je bilo nagovaranja od Vindije i VŽ Županije za izgradnju moderne farme, s tim da bi ju gradio na polju, van naselja, ali sam na vrijeme odustao. Situacija se promijenila za ne povjerovati. I onda kad pogledaš po oglasima recimo nekakav traktor za 100 tisuća kn, pa jebote to mi je dvogodišnja rata za Hurliman.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sad ko je ćapio a imo je za ruralni razvoj dobro je prošao ja sam nisam htio.
Jer da dižem kredit neću pomalo ima vremena dobar je i star traktor radi sve kao novi
Nekom ne valja ali on radi sam popraviš niš ne košta
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Je,da,baš ništ ne košta,ni gorivo mu ne treba. Pa i da doma dijelove štancaš treba ti materijal i energija,a pogotovo to složiti da radi,takvih "domaćih" majstora ima koliko hoćeš...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Tko više radi logičnije i na kraju isplativije mu je novi traktor uzet, samo kad si pdv odbije vec je 25% manja cijena, to je vec velika prednost,ali opet i obaveza na kraju

Jebi ga neki od nas da su u pdvu ili da ima nekog poticaja bi dosta novih strojeva kupili jer je bolja računica od rabljenog najčešće
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Da li se u praksi stvarno dobije 25% pdva ili je to ipak malo manje?
Kako je sa povratom pdva kada se kupuje rabljeni?
Zašto iz slovenije možemo dobiti rabljeni bez pdva ako smo u sustavu,a kod nas prvo moramo platiti da bi dobili povrat?
Znam da je ot,ali da je sve tako bajno svi bi bili u pdv-u.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ne kuzim vas nikako. Pdv je pdv. Porez. Od kad on pripada nama? Ili prodajete proizvode na crno, a kupujete preko racuna.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
To sam i ja naučio,pdv nije naš,ali tražiš povrat ako ga manje imaš za platiti a više za dobiti natrag.
Tipa kupim traktor za 200t kn,a prodam kukuruz za 100t kn.
Kao imam povrata 50t kn,a za platiti 25t kn,razlika je 25tkn,ali onda posluješ u minusu...što ide dalje,jer 5god si obveznik pdv-a...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Razlika ti je jednostavna.Ja prodajem recimo kukuruz sa PDV-eom,i repromaterijal platim sa tim PDV-eom,a onaj ko nije u PDV-eu,proda usijev bez PDV-ea,a repromaterijal plati sa PDV-eom,pa sada izračunajte koliko više kukuruza recimo morate prodati bez poreza,i za tu istu količinu sa porezom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kaj ti misliš da onaj tko nije u sustavu PDV-a kukuruz proda za cijenu umanjenu za vrijednost pdv-a ?
ne , ali je tu država zakinuta , i zato nas gura u sustav
 

Najnoviji postovi

Na vrh