• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zašto je kod nas prošle godine kupljeno 200 novih New Hollanda a samo 40 zetora,kad su zetori tako dobri?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato što zetor novi nije više kaj je bio po kvaliteti nekih dijelova.
A očito new holand više nudi za manje novaca.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Gogo nemoj ic u krajnost. Nemos rec da je zetor bolji ili kvalitetniji.
Za iste ili manje novce dobijes nh-a ili casea koji je ne samo kvalitetniji nego moderniji, s pregrst opreme koju zetor ni ne moze ni imat...
Ocito su to ljudi prepoznali.
Kod mene je u zadnjih 5 godina dosao jedan novi zetor, a nh-a 20. Steyra i casea jos toliko.
Nemam nekih iskustava sa zetorom ali ako ga tata ne moze ocima vidit onda mi to nesto govori. Promjenio ih je X, redom novih pocevsi od 2011.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako se kupuje rabljeno prednost Zetoru ako se kupuje novo prednost talijansko-kineskoj brači .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo nemoj ic u krajnost. Nemos rec da je zetor bolji ili kvalitetniji.
Za iste ili manje novce dobijes nh-a ili casea koji je ne samo kvalitetniji nego moderniji, s pregrst opreme koju zetor ni ne moze ni imat...
Ocito su to ljudi prepoznali.
Kod mene je u zadnjih 5 godina dosao jedan novi zetor, a nh-a 20. Steyra i casea jos toliko.
Nemam nekih iskustava sa zetorom ali ako ga tata ne moze ocima vidit onda mi to nesto govori. Promjenio ih je X, redom novih pocevsi od 2011.

Nisam rekao da je bolji,sve je to danas isti vrag.
Uglavnom,ja mogu nabrojati 15 komada NH koje znam,a da se vlasnici nisu usrećili,pa eto...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Sto se zetora tice pošto smo ih imali par mogu rec da su precjenjeni traktori za ono što pruzaju i u 90 posto slučajeva za te novce možeš kupit puno bolji traktor.

Kad mjenjače uspoređuješ od zetora s necim drugim dođeš do zaključka da ga je jednostavno vrijeme pregazilo. Novi su se neznatno popravili po tom pitanju ali i dalje je distanca u odnosu na njemačke proizvođače i tipa new holland ista.

Ista stvar po meni i za fiate 70-80 i slično, po novcima košta ko puno noviji traktor a ima funkcionalnost x puta manju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Skockaj se, za te pare kupiš kvalitetniji traktor s prvim pogonom iste a i veće snage neg je ovaj kup češkog gvožđa...

Tino, ajde koji traktor s prednjim pogonom, ali i s tak udobnom kabinom kakva je na ovom 5211 se moze kupiti za 54000 kn?
Nadi mi ga, ja dodem s gotovinom po njega..

I meni se svida ovaj 5211 za cca 20 jutara zemlje, vjerujem da bi se preporodio raditi s njim umjesto s 539..

A ovaj fiat 70-90 e to je traktor, al tolike pare dati, bas i ne..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Zašto je kod nas prošle godine kupljeno 200 novih New Hollanda a samo 40 zetora,kad su zetori tako dobri?

Jedan od možebitnih razloga je i taj da se ima love za zetor, ali se ide malo dublje uči u drek jel je trenutno dobra situacija, pa uzeti nešta bolje i grcati u dugovima.. onda kad nema poticaja ili nešta kad se sjebe, onda se ide na cestu. Koliko god je bilo prosvjeda ranije, najmanje kaj sam ja vidio na cesti su bili zetori i jeftiniji traktori, nego sve makine, da neznaš koji je bolji od kojeg.
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Ovo je debelo van teme ali moram, ja neznam de si ti videl takve makine, ali ja sam videl samo jad i bijedu. Mi zaostajemo za europom bar 20 godina kaj se mehanizacije i opremljenosti tice
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Te vage nemaju bazdar niti se mogu bazdariti , stoga se nesmije koristiti za vaganje u ducanu trgovini ili bilo gdje sluzbeno, ona je za po doma ili negdje gdje nemoze doci inspekcijaj, jer bez obzira ak ju i ne koristis nesmije biti u prodajnom prostoru.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Zna li neko mozda ima li jos negdje ovakvih vaga sem u ovoj trgovini
http://www.njuskalo.hr/mjerni-instrumenti/digitalna-vaga-120x80-cm-800-kg-oglas-16109516
I da li se neko susreo sa ovakvom vagom, kako se pokazala?

Ja sam ju uzeo prije 2 godine, neki dućan iz varaždina, sam manje postolje ima. Meni je ok, važem kuruzu na njoj, ima akumulator u sebi, pa ju nosiš kam hočeš. Isto dobiješ račun i garanciju. važe u 5 grama.
Uzeo sam tu kod njih , i istu sa linka http://www.njuskalo.hr/mjerni-instrumenti/digitalna-vaga-300-kg-oglas-9171151
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh