• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ne umanjenu cijenu, već cijena je takva kakva je ako nisu u sustav PDV-a, a ako jesi ide na tu cijenu još PDV. Evo dok smo prodavali bikove ovi što nisu u sustavu su prodali po 14kn/kg, a mi koji smo u sustavu po 14kn/kg+PDV, mada taj PDV nije zarada.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Još nisam dobio odgovor u vezi traktora,ako si u sustavu pdva,a kupujes novi,da li imas kakvog povrata i u kojem postotku,zapravo ovu god hocu kupit novi traktor od 200 tkn,a prodao sam kukuruz za 50 tkn,sa pdvom sve,i to su mi svi izdatci i primitci...jel imam povrata pdva ili nemam?
I sto kad se kupuje rabljeni stroj sa pdvom,koliko tu zapravo ima pdva ako se stroj izamortizirao itd..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Pa imaš povrat PDV-a kao i na sve što kupuješ. Pravi se razlika prihoda i rashoda, ukoliko imaš više prihoda daješ ti državi razliku, a ako imaš više rashoda dobijaš povrat.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A to ti je sve jednostavno.Pitaš prodavača kolika je cijena,jel to sa porezom ili ne i to ti je to.Ako kupiš novi traktor,i platiš ga sa porezom a u PDV-eu si,dobiješ povrat poreza nazad,ali ako nisi u PDV-eu onda ga opet platiš sa porezom ali ga ne vratiš sebi nazad.Ako si prodao recimo kukuruz,plačeno ti je sa porezom,i ništa ne kupuješ s tim parama,onda imaš pretplatu pa moraš vratiti državi njeno.
Puknuti,koliko god ti dobiješ cijenu kukuruza dobru na to uvijek ide porez,osim ako ga za keš prodaješ,a to možeš par sto kila prodati,ali 250 tona teško.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
@markach ne mora gledat oglase dovoljno je ovo.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=eUFOjoTJVEQ[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh