• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Meni je to jedina dobra stvar na njima. Kipa tko hoce,s cim hoce. Nema brige za kolicinu i vrstu ulja u hidraulici..
Ali sta je,je, cijena im je dobra. 3str kiper u tom stanju nema ispod 35tkn.. Samo skuplje..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kipanje na kardan je super stvar,jesenas sam vozio s jednom takvom prikolicom,i sviđa mi se...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kupiš s hidrauličnim kipanjem na crijeva i odmah nisi više dobar s pol sela jer nitko ne mjenja ulja i onda im ti ne daš prikolicu da si ne zajebeš traktor s 20 godina starim uljem bezveze.

Zajebano kako god okrenuo, crijeva su praktičnija s jedne strane a nezgodna s druge, kardanom ju i mali 539 može kipat bez izvoda.

Kardan je ispod rude obično.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ima li tko tu talijansku prikolicu? Kakve su one?
Meni se nikako ne svidjaju. Veliki sanduci, mali kotaci, uzak trag, sve nesto nesrazmjerno.. Bila je jedna takva u selu, kipanje je bilo preko kardana ali brzo je otisla dalje. Nije gazda bio odusevljen njom..

Ne sviđaju se baš ni starome, ali mu se još manje sviđa dat 50-60 tisuca za rabljenu njemačku da je poštena.

Večina je na gumi 10,5 80 15,3, rijetke na 11,5.

Tehnostroj i talijani su po onom sto sam ja vidio dosta slični, pronar mi isto nije nešto specijalan osim što imaju dobru opremu i obično široke kotače, a dosta hrđavih i sa otpadnutom bojom sam vidio.

ONo sto ih više gledam to sam manje odlučan sto kupit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zanimljiva razmišljanja o drvenim stranicama.
Mi, kad smo tražili prikolicu, jedva smo našli (i kupili) s drvenim stranicama.
Meni su draže od limenih i (meni) imaju nekoliko prednosti:
- ne poznaju se oštećenja kad se vozi kamenje, šuta i sl. Na svim limenim prikolicama u selu su stranice katastrofalnog izgleda. Kad se malo posavijaju, teško se zatvaraju.
- lakše (imaju manje kg) su za zatvaranje, slaganje nadogradnje i sl.
- prazna prikolica ne zvoni kad ju se praznu vozi po neravnom putu
- stranice se mogu parcijalno popraviti

Jedino mi se na prikolici više sviđa limeni pod, naročito ako je lim na daski.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
- ne poznaju se oštećenja kad se vozi kamenje, šuta i sl. Na svim limenim prikolicama u selu su stranice katastrofalnog izgleda. Kad se malo posavijaju, teško se zatvaraju.
- lakše (imaju manje kg) su za zatvaranje, slaganje nadogradnje i sl.
- prazna prikolica ne zvoni kad ju se praznu vozi po neravnom putu
- stranice se mogu parcijalno popraviti

Jedino mi se na prikolici više sviđa limeni pod, naročito ako je lim na daski.

Sve ovisi kako kome,ja kamenje vozim ako moram u manjoj vojnoj limenoj jer ne volim uništavat vece nepotrebno.

Koliko joj je prednost sto je lakša stranica toliko joj je to isto i mana jer je nestabilnija stranica,a za popigat stranice na večini tih prikolica baš treba stručnjak bit.

Dobra limena sa kvalitetno složenim zatvaranjem stranica nece zvonit po nikakvoj cesti, neka s razjebanim zatvaranjem i puna lufta hoce bila limena ili drvena.

Parcijalno popravljanje stranica je još lakše odradit na limenoj,manje se vidi, a na drvenoj se odmah vidi gdje su drugačije daske i te nove nisu impregnirane ko one prije pa za koju godinu eto problema,tako i sa podom.

Da je drvena puno jeftinija bilo bi logike kupit ju,ovako kad je cijena ista ili čak viša nema računice po meni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ako kupuješ novo, limene su sigurno bolje.
Ako kupuješ rabljeno, većinom su trule. Drvene se u na starim prikolicama većinom u boljem stanju. Pogotovo na prikolicama za gnoj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imal sem prikolicu Krone BJ 1964 šasija je strula ali daske su bile kao nove neznam čime su bile premazane no nisu htjele goreti . Šarafi na osovini otšarafljeni i svjetli kao novi a godinama bili u blatu .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jedino ako je jako frka za lovu prodavaču onda se da dobro spustit cijena, inače teško.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa treba danas prodat traktor.
A i ko ga kupi neće se usrećiti svi skrše pa prodaju.
Na kraju samo šarafanje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Traktor nije kao auto da će strunut od stajanja. Auto parkiraj na godinu dvije i nemoj ga vozit i bit će za otpad, traktor praktički upališ i vozi dalje, nije mu ništa. Zato ljudi i ne spuštaju cijene, parkira ga negdje, pokrije ceradom i to stajanje ga niš ne košta. Sa godinama neće skoro ništa ili će jako malo izgubit, jer svi drže svoju cijenu. Ako netko naleti i da tražene novce dobro, ako ne nikome ništa. Jedino kome je kriza taj ga daje za male pare.
 

Najnoviji postovi

Na vrh