• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Ne opterecuje traktor, manje trosi gume na sebi i traktoru, izvadis klin i otkacena dok ovu moras gvintat, punu bez kakve hrastove daske ne mozes ni otkacit na mekanom, a o natjerivanju u kakve coskove da ne pricam. Kopcas jednu za drugu bez problema.
Mislis da bi ovaj okrenio ovdje da je imao tandemku?

https://www.youtube.com/watch?v=iX9ZPmQgiZI

Neiskusni vole tandemke zbog rikverca, a ustvari je puno nesposobnija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Dvoosovinke su za ravnice i tam gdje ima puno mjesta. Na bregima nemaš kaj iskati s njom.
Ili voziš, ali ko u pol tandemke.

Te kamionske su jeftinije od traktorskih prikolica, jače su građene , no prazne su jako teške.
Ali opet, prikladne su za ravnicu.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Kod mene ta dvo osovinka bila bi stalno parkirana u garaži tj nema što radit kod mene ,eventualno u žetvi a za sliranje itd nije jer je brdovit teren a ona ne pritisce traktor i nula bodova , a o manevarskom prostoru tj razlici tandemka -dvo osovinka sve mi je jasno ,ja imam tehnostroj tandemku nisam baš nešto zadovoljan s njom al dobro koliko je tereta prevezla i ok je ,dok mi prijatelj ima pronarku odlična prikolica i kad ju je kupovao bila je neka akcija tako da ga je izašla manje nego mene moja tehnostrojka a puno bolje riješena prikolica .
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Sve ovisi sto kome treba i na kakvom terenu živi.

Meni osobno tandemka ne bi nikakva prednost bila u ravnici, samo bi bio problem s otkapčanjem ako ju želim na polju ostavit i otic po drugu i slično.

Meni recimo mali 539 moze s polja dovest 7 tonku dvoosovinku punu klipa kukuruza bez neke brige, s tandemkom ne bi mogao nikud.

Dosta velika prednost dvoosovinke je i rudo ber meni za garažiranje, digneš ga gore i onja je 4.5 metara dok tandem je 6 obično.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
...Meni recimo mali 539 moze s polja dovest 7 tonku dvoosovinku punu klipa kukuruza bez neke brige, s tandemkom ne bi mogao nikud...

Zanimljivo kak 539 može voziti nekaj takvoga. Ja sam vozil 2-osovinsku Tehnostrojku s nekih 7kubika klipa, pa ju je Štore s prednjim pogonom jedva vozil po ravnom i suhom polju.
A da ne govorim s kolikim sam ju strahom spuštal na dol po asfaltu, naravno bez kočnica.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
539 bez kabine standard, prikolica vojna drvene stranice 4,5x2,2x0,75, 7 kubika otprilike i prazna težine malo vece od 539.

Ima jedan mali uspon na cestu, metar visinske razlike i to obavlja bez ikakve brige, malo grebe samo ali ide pa nema potrebe otkapčat berač s zetora.

Eventualno kad je vlažno ide zetor po nju ili sad DF.

Iskreno ne znam zašto ne bi mogao štore kad ju ovaj mali doveze i s pšenicom iz polja a to je teže prilično.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Dok smo živjeli u Sremu imali smo dvoosovinke, sad živim na prvim obroncima Bilogore i imamo sve jednoosovinke njih 6 komada, jesenas u berbi kuruze sam posudio 2 dvoosovinke od 8 tona i malo me uhvatila nostalgija ( joj kako lijepo prate traktor) al Fiat 85ks je imao vraške muke da ih dovuce do asfalta naravno jednu po jednu i gore je bilo oko 6t , znam sve prednosti jedne i druge al staces teren je teren.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Jesam, rudo je stajalo nagnuto prema traktoru, radi pritiskanja zadnjeg kraja na dol.
No, koliko je rasteretila zadnji kraj, opteretila je prednji. To je valjda bili jedini put da je Štore toliko vozil.
Nema veze, no više mi se sviđa 1-os prikolica, i iza nje bi se usudil vleči još jednu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ako koga zanima etoleško prikolice mogu se kupit na lizing pola odmah i pola za 12 mjeseci a ima i drugih mogućnosti baš sam zvao.
Pa mi se to sviđa na te rate .
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
meni je osobno prakticnija tandemka ili jednoosovinka,dvoosovinke ne volim iz razloga kaj da bi isao u dvoriste moram ju terat 150m na rikverc a to mi se bas I neda napelivat a ulica mi je 3,8m
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Bučo meni netreba. Zato sam kupil Zetora da se ne smrzavam a na Ursusu ionak ne vrijedi kad nema kabine nego netko je neki dan metal slike dodatnih ventilatora za hlađenje u kabini pa reko nije baš preskupo ali ako vrijedi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam reko da ko nepotrosi bezveze jer stvarno ni mlako ne puse uzalud bolje te pare potrosit na nes drugo!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh