• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Uredjivan je i preskup i onda mu ne ugradi orginal obrtomjer, ima boljih opcija za takve novce. Ima Tx a na njuskalu.

On ni nije imao drugačiji okretomjer, samo taj sat. Ima jedan kod nas takav, ta serija je bila namijenjena za industriju, tj vuču tereta. Po meni ima malo previše lagan volan. I nedostaje kabina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupujem rotokosu pa su komentari dobro došli u razmatranje sam uzel ove 3 rotokose jedna od njih je disk i to sip-ova od nje me odbija to kaj je sip i kaj ima 290 kg to mi odmah ukazuje da su šparali na materijalu a opet mi paše jer netreba puno snage za pogoniti.
E sad gledam i ove bubnjaste i našao sam dvije Fella KM 167 ta se ručno sklapa to mi je minus kod nje,a opet cijena mi je prihvatljiva,a ima i ova Pottinger 185 ta mi se nekak najviše sviđa malo je skuplja od felle ali siguran sam da je ta dosta rubusno napravljena.
Evo linkova po redu Sip,Fella i Pottinger za koju vi glasate ?
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rotokosa-sip-roto-170d-oglas-18140587
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/rotokosa-traktorska-oglas-14226637
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/roto-kosa-185-potinger-oglas-18228433

Ja sam ti za ovu Pottinger 185, ima kolega dvije, staru 165 i novu 185, samo riječi hvale za tu kosu, nema zamjerki, a ova sa oglasa mi se čini u jako dobrom stanju, ako imaš sposoban traktor sa vanjskim krugom hidrulike nemoj previše razmišljati.

Jedina je zamjerka ako si u brdu, moral budeš kositi sa dupljakom, pošto kad ju digneš na bok, lijevi kotač ti samo šlajfa u rikverc, solac nemože ništa.

Evo dobre kose..
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/prodajem-roti-kosu-oglas-10855861
Jedino kaj nema hidro sklapanje..
Ja sam razmisljao tako nesto kupiti, ali posto mozda u skorije vrijeme budemo rasprodali stoku jos mi bude bocna strizna posluzila..

Moja je identična takva, prije 10 godina sam ju kupil polovnu, napravili smo komplet remont, iako je bila u vrlo dobrom stanju, al isvejedno smo sve ležajeve zamjenili, evo znači 10 godina nisam ključa na nju stavio, samo maži i teraj, lan isam stavil novo remenje, a bilo je još original gore.

Tako da ide moja preporuka za KM 22 definitivno, jako zahvalna kosa, i mali traktor fino s njom može raditi.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Šanana ako mislimo na istog kolegu (Belec) kaj je na forumu čul sam se s njim vidio na njuškalu da ima pottinger 165 za prodati najvjerovatije budem išel pogledat vidjet ću kaj ti misliš dal bude dobra ?
Pa s zetorom 6945 bi tjeral ovu pottinger nemam tolko brda do cca 4 ha imam u brdu ali to su 3-4 veči komadi i nije tak strašno brdo to bi išlo.
Poslije Uskrsa se bacam u kupnju vidjet ću ili budem 165 ili 185 pottinger uzel.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
6945 ide i sa 205 a 165 mu je igračka meni 3511 s ide sa 165 bez brige i u brijeg .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Bas sam prošle godine gledao Z4911 i Km22 165cm, ide trećom direkt u brdo bez problema, ja do njega kosio sa 6245 i striznom 205 i sve ispod 1500 okretaja trećom direkt nema šanse da izadjem u brdo. Samo pažljivo i polako na okretanjima i super, odlična kombinacija :).
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Vjerovatno onda idem na 185 a i više mi odgovara veči je zhvat mislim da bude zetoru ajnc a to ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slobodno idi pogledaj tu Pottinger 185, ako je stvarno stanje takvo kakvo je na slici, probaj malo spustiti cijenu i kupuj to.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mislim da traktor vrijedi te novce.
Ne velimda ne vredi te novce nego mi je cijena sumnjiva kad traktor po slikama izgleda ok, jbga pol cijene vrede samo ove nove gume na njemu. Vidim da ima skoro 900 pregleda a još nije otišel za te novce.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pitaj ih koliko jamstva daju na rabljeni traktor. Ja sam kupil rabljeni auto kod AC Rudman i dobil sam 6 mj. jamstva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh