• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
-a zar to ne rade svi koji se bave tom linijom posla?... nije da ga zastupam...ali svi oni to rade... pod oni mislim,svi koji se bave švercom,preprodajom ili sta već...

Pa gle od puno ljudi koji se bave time sam kupio strojeva i svaki mi se hoce ponovno javit.A i kad pogledam malo malo mjenja brojeve i profil na njuskalu,mislim i to nesto govori
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
Koje pratite strane oglasnike?

Ja nisam pametan,gledam tractorpool.de,technikboerse.com.hr i agriaffaires.com uglavnom,a dosta ljudi sam kontaktirao mailom i nikada nisam dobio odgovor..tako da neznam da li je to neki fejk oglas,ili ljudi neznaju engleski pa da odgovore..gledao sam neki kombajn i poslao sam upit na sve 3 stranice i nisam dobio odgvor..a pisalo je dolje da govore engleski,njemački itd...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Slicno iskustvo i u mene.
Ja sam cak zvao na telefon, jedan mi se francuz javio, pokusavao sam najprimitivnijim engleskim...ali nije islo
Poljake sam isto zvao, nesto sam pricao nekim staroslavenskim...ali u njih je losa roba.
Njemacki ne pricam na zalost..
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Navodno Poljaci dolaze k nama i kupuju traktore i priključke.
Uglavnom svi europski oglasnici ispadaju skuplji od naših domaćih.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
Najviše me "zapali" kad vidim isti traktor,isto godište i slični radni sati,jedan košta 25k eura,drugi 55k eura..oba iz francuske...i sad si mislim,aj idem se zaletit vidjet ovog od 25k eura a ono nema ničega...bezveze išao i trošio pare..a u njemačkoj bi imao čak i nekoga da pogleda,ako ništa drugo bar da kaže e tu je traktor taj,samo nisam našao povoljnu kupnju u njemačkoj..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Nikakvi e-oglasnici po meni ne vrijede. Njemacki i ostali zapadni sverceri nabrijavaju cijene gore od nasih. Sjest u auto i nac stroj kod seljaka. Slicno vrijedi i za njuskalo.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Pa gle od puno ljudi koji se bave time sam kupio strojeva i svaki mi se hoce ponovno javit.A i kad pogledam malo malo mjenja brojeve i profil na njuskalu,mislim i to nesto govori
da...to si svakako u pravu :icon_fU:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Nisu normalni sa cijenama po ovim spomenutim eu oglasnicima!
Kad se vratim kuci idem do projatelja koji se vratio doma u mirovinu iz francuske, a djeca su mu jos tamo...
Nisam ga se prije sitio, reka mi je da ce mi pomoc, vidit cemo...mozda on zna neke lokalne oglasnike
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Nikakvi e-oglasnici po meni ne vrijede. Njemacki i ostali zapadni sverceri nabrijavaju cijene gore od nasih. Sjest u auto i nac stroj kod seljaka. Slicno vrijedi i za njuskalo.

A kak to izgleda ? Otić u DE i od sela do sela il kako?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Naravno sve je lakse ako imas poznanika i gdje prespavat. Tako je tata napravio kad je kombajn kupovao nakon sto je pola hrvatske proso. 10 dana se vozao po njemackoj i zadnji dan slucajno nadje kod seljaka nakon bezbroj svercera.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
To putovanje te izađe kao pola kombajna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod nas u BiH je zivi jad i tuga sto se tice trgovine traktorima. Ja trazim nesto od 200ks pa na vise da tjera drobilicu za drvo i nema ni jedan traktor na oglasniku te snage
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,735
Nema tržišta za takve “egzotike” pri vama.
Zanimljivo, dosta traktora takvih snaga ima u Dalmaciji, gdje većinom tjeraju drobilice kamena.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Bio je i kod nas jedan Massey isto tjerao drobilicu za kamen i to mu je smrt. Imam ja Case Magnum 310 koji tjera drobilicu za ravnjanje makadamskih puteva i to mu je za tri godine uzelo dosta zivota.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ima par traktora na piku te i jače snage, sad je pitanje stanja i cijene. Ali nije da nema.
Šta je sa onim Maseyem od 300ks što je gonio drobilicu?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
@denfeng
kakvu imas drobilicu?

na te drobilice treba stavit autonomni motor ionako im svima fali tezine ma kolike bile.
Izbacit reduktor i s obe strane radilice spojit prijenos na rotor.
Jedino bi alanser tribalo tijesit da to upali...i cao bao
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
@ Ranko ja koliko sam vidio da nema vise onog Masseya na piku.
@Zivsic radi se o Heizohack 10-500 KT drobilici.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Još je na prodaju

Traktor Massey Ferguson 8660 DynaShift 300 KS (130.000 KM)
https://www.olx.ba/r/26182555/154417
Na piku ih ima desetak preko 200ks, od IMTa za 16 hiljada km pa do nove Case Pume za 167 hiljada.
Sad sve je pitanje budžeta.
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Nasao sam i ja sinoc tog Masseya, do mene je bilo.
Drobilica ta kamen je Valentini Atilla FA-L 2000.
 

Najnoviji postovi

Na vrh