• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
3340 nema 68ks vec 45 tri cilindra i na slici stoju 697 eadnih sati...

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Onaj Bakov iz Špišić Bukovice je isto muljator teški.Prošle godine smo bili kolega i ja kod njega vidjeti neki plug i njega nije bilo a dečki skidaju nekog MF-a sa kamiona,nisam zapamtio koja oznaka je bila.Uglavnom traktor oko 200 ks.I skinu oni njega dolje i sad ja gledam oko njega i uđem u kabinu da i tamo malo razgledam.I vidim na satu preko 14 000 i mislim si tko će to kupiti jbt pa to će stati za par godina.I za dva tjedna frend odlučio uzeti plug i odemo mi opet tamo a taj MF stoji tamo sređen kao da je prošle godine kupljen novi,hauba i maske ispolirane a komplet šasija i motor friško ofarbani i malo ga proterao kroz neku prašinu da izgleda boja starije.I sad ja reko idem vidjeti kabinu i uđem unutra,tamo isto sve uglancano a sat veli po novom 4450 h.:(rofl)::(rofl):.I naravno vrlo povoljno ga prodaje,kao i sve traktore.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Sjetio sam se još jedne mušterije od Bakova pa reko da podjelim sa vama jer je dosta zanimljivo.Znači čovjek kupio od Bakova nedavno isto MF 130 konja,naravno neznam oznaku jer mi nije interesantno pamtiti.I kaže čovjek traktor je dobar,očuvan i ima 4000 sati a koštao 27 000 eura,kaže nije to puno.I opet kaže da su mu išli raditi servis i kad su odšarafili filter od ulja na njemu sa unutarnje strane bio komadić zaljepljene trake i piše 7500 h :icon_fU::(rofl):.Izgleda da nije Bakov to vidio dok je išao skidati sate pošto je bilo baš prema bloku okrenuto :(rofl):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To čak i firme rade poznata marka automobila je vozila vračena iz lizinga skidala km i prodavala pod nova.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
To je sve kriv sistem čim se uvozi trebalo bi pisat km i sate .
Da takva banda ne šuruje.
Ima toga svagdje Belgija je to dobro riješila.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Znam,jedna takva iz Bjelovara meni prodala "malo" rabljeni auto.Ima 25 000 km i naravno ispoliran uređen,ma kao novi.I nakon što sam ga kupio odvezem ga kod jednog "mog" servisera i kaže on jel hoću da mi proba vidjeti koliko ima stvarno kilometara.Ja rekoh ajde baš,i ukuca on serijski broj vozila na neku njihovu stranicu gdje se vodi evidencija servisa i dobije sve servise koji su obavljeni kod ovlaštenog servisera i datume.Ali servisi ne staju na 20 ili 25 000 nego idu do 65 000 :icon_scratch:.I zvao sam ja njih da pitam što je to,kaže nismo mi vraćali :icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Bilo je u novinama pred neku godinu: uvoznici rabljenih auta najprije vani dignu kilometražu na jako veliku, tak da je carinska vrijednost vozila mala, a poslije spuste kilometre da vozila prodaju pod malo rabljena. Ulovili su ih jer se nije sagal broj km na prvoj registraciji s brojem km na Uvoznoj carinskoj deklaraciji.

Pred nekih par godina tražil sam auto s automatskim mjenjačem, i nađem Clio dci iz 2009., u stanju kao novi, sa 69.500km (znači, tad je bil star oko 5g.). Kad sam probal auto, snimil sam broj šasije i otišel u Renault servis. Pol godine prije, taj je auto imal oko 160.000km.
Znači skinuli su ga za skoro 100t, tak da si ti dobro prešel, jer između 25 i 65t km i nije tolika razlika :(giggle):
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Strašno u kakvoj lopovskoj državi živimo.Znam da nije velika razlika ali bi bila razlika u cijeni da sam to znao odmah.A i ako baš gledamo skinuto je više od duplo kilometara.Iako nije puno o cijeni bi se još dalo pregovarati.Mada mene najviše smeta to sa traktorima,jer traktor je radni stroj koji radi u teškim uvjetima i o kojem ovisiš svaki dan.I on kad stane i posao odmah pati.Auto ako stane naručiš taxi ako nemaš drugoga ili te netko odveze kuda trebaš ići,ili ne odeš uopće.A traktor ti baš neće svatko posuditi da si obaviš posao.Imam u selu ja čovjeka kojem je zaribao motor na traktoru prije proljetnih radova,i još ga slažu.A niti je uzorao niti posadio jednog zrna.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
A zašto mu niste posijali barem nešto ? Da si nismo neznam kak dobri išao bi takve stvari odraditi.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nije htio frajer,sad se sjetio pitati jel bi mu htjeli orati.A sad mi nemožemo jer kosimo sijeno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Možda nije frajer nego samo ima barem neki ponos. Malo se zaj... u procjeni. Niko mu nije kriv.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Upravo to je,krivo mu je bilo tražiti pomoć jer je svima nešto dužan.Bilo usluge bilo novaca za usluge.Nama nije baliranje platio već dvije godine,ali ajde.Neka ga đavo nosi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh