• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Vecinom su kod njega traktori iz uvoza,u ovom slucaju iz Srbije. Malo srede i idu na prodaju, ofarbaju, zamjene poneki dio i to je to, tako rade i sa balirkama.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Da,naravno.Kod njega je na svim balirkama "prva boja",a balirke stare 20 i više godina izgledaju ko da su jučer izašle iz tvornice
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Koliko znam covjek ne zasrece na.putu sa puskom i tjera te da kupis kod njega, dakle ko voli neka izvoli.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Pa dobro jel se smije prokomentirati?Znači kažem za balirke piše "prva boja" a balirke sve friško ofarbane.Nije moguće da balirka radi i da je boja i tamo gdje izlazi bala kao nova.Mi smo kupili sada na sajmu u Gudovcu novu sijačicu i već je sva izgrebana od granja na međama,i svi djelovi koji dolaze u kontakt sa zemljom nemaju više boje.A vamo 20 godina stara balirka ima boju kao da je jučer ofarbana.Samo to kažem.Zašto uopće postoji ova tema ako se nesmije prokomentirati nešto vezano za nju bez da netko ne kaže "pa jel te tko tjera da kupiš"?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Samo neznam ko je lud da plati toliko kockicu balirku.
Pa kupiš rolo i ostanu ti cjela leđa
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Je ali je "prva boja".To odmah dodaje 50% više vrijednosti :icon_e_wink:.Slažem se sa tobom,mislim da je vrijeme za kockice prošlo.Barem je kod nas tako jer prvo ti treba najmanje 3-4 ljudi za to natrpati i sloziti.Jedan da vozi traktor,jedan da slaže a dva da bacaju.Kod nas za to nema ljudi,je da je te bale lakše uskladištiti jer ih složiš kud hoćeš,ali opet.Rolo-balirka treba samo jednog čovjeka.Ja sam jučer sam izbalirao 3 hektara sijena i sam natrpao i dovezao doma i posložio bez da sam jedne kile digao rukom.A susjed isto radi do mene male kocke i kod njega je bio cijeli komšiluk u ispomoći.Neki klinci voze dva traktora i jedno 7-8 ljudi trpa i slaže.A za ručak mu je bilo ko na svadbi.Ebeš to,teško je sa tim balama.Nisu ni leđa tuđa
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma kocke su problem nemožeš naći ljude .
Ako povećam kako morat cu na rolo preći .
Al ovaj iz bosne nema realne cijene tih balirki
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,919
Kod nas se na kockama da još uvijek dobro zaraditi...imaju ljudi ovce i rolo su im prevelike za manipulaciju.Iako ću ja spremati rolo za 2 junice..em nemam ljude,a molit se nekome neću.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
https://www.cackalo.hr/oglas/traktori-477/traktor-zetor-5320-170345

Ja sam išao pogledati ovog Zeku, preko slika sam se zaljubio, i htio ga odmah voziti kući. Ali, avaj! Gume su popucale da možeš prst gurnuti, kaže čovjek, nije to ništa, to je radial, ima debelo meso... Aha. Blatobrani i pod truli, disk kočnice koje slabo koče, mjenjač se lijepo šalta, ali druga i treća su "plitke", ne znaš jel si ubacio ili nisi. Kuplung odvaja skroz na vrhu, ili je loše poštelan, ili je pri kraju pa je samo našpanan kaj je vjerojatnije, kuplung kardana jedva ide, dva stakla su plexi koji je skroz mutan, iza na stupu kabine je navareno nekakvo željezo da se šajba neda zatvoriti, strašno tuli u petoj brzini, dosta sitnica fali, žmigavci ne rade... A 1400 sati. Ima on deset puta toliko.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Jel taj čovjek koji to prodaje ima oko 45 godina i malo debeljuškast?Ima smeđu kosu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh