• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
kak piše tak i je (trula od rada)-samo cijela ,to je izostavio
ma nije to ti se čini,prašina je na njoj a ne trulež:lol:čini mi se da je ta preša radila negdje u nekom kombinatu tu kod novske negdje prije rata..:?:
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
na koji način se može staviti oglas iz njuškala tu na forum?kak to uspjevate?:blackeye

Mislim da ti ovaj
http://www.njuskalo.hr/gospodarska-...mulatora-starter-24-v-dc-2.4-kw-oglas-6016770
oglasivac sigurno moze pomoci. :-D (forumasi su te vec uputili,pa ti repliciram iz zezancije,da se malo nasmijes....ali i uvjerenja da ovaj lik zna kako :p )

zanimljivo je da sam gotovo uvjeren da nema c/p radnje zbog nekih sitnica u samom tekstu.Neki imaju volje pisati...za ovo bi i meni trebalo vremena sa znanjem punokrvnog qwerty-ja.Ovo cu kolegama pokazivati kao uvod u programiranje :-D

Oglas je jasan,decidiran i ne treba dodatna pojasnjenja. :-D
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Pa mogel je još opširnije napisat...dosel sam do početka drugog odlomka i več sam zgubil volju za čitati i dok sam videl kak je duuugi tekst :axe:taj je bome imal volje za pisati...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
kopiras adresu oglasa na njuskalu koji hoces i zaljepis ovdje.
nista komplicirano..?

mister no, ono je imt 5100 - nema prednju vucu, samo zadnji pogon. isto je sve kao bobina brena, samo sto je njegova dupljak. dosta je vec pisano o njima tu ali vjerujem da ce ti bobo to jos pojasniti..

Hvala.
Prelistavam malo starije teme.Sa prednjom vucom je 5106 zar ne? Motor iste snage na oba traktora ili je razlika?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kad vidim tak opsiran oglas odmah odustajem od citanja i oglasa to se meni tak ne svida napisi par bitnih stvari i to je to
 
B

Bobo

Guest
Mister NO, 5100 i 5130 su bez prednjeg pogona, 5106 i 5136 su s prednjim pogonom. motori, mjenjaci, sve je isto na tim traktorima, osim prednjih pogona. 513x imaju motore s prednabijanjem zraka (turbo) i imaju 135ks, dok ovi 510x imaju atmosferske motore i razvijaju snagu od 90 do 110ks, Kod mene pise na motoru 81kW, sto dodje nesto prek0 110ks...

3x14" bi i 5100 trebala vuci, naravno u 4. sporoj u laksim zemljama moze proci i 5. spora. s prednjim pogonom racunaj da ces moci vuci siri sjetvospremac i siru tanjuracu nego bez njega.

Nije veliki problem naci za brenu prednji pogon, problem je naci ispravan i kompletan. Poluosovine tj. prednji zglobovi su naj veci problem, drugo sve se lako nabavi...


Kico, vec sam mislio da ces lika zvat za tu 5100 i da si slozis jos jednu 5106 za preprodaju. Nije velik ulog a imas djelova i viska, mogla bi se tu neka para zaraditi a i junior bi imao sto raditi kad mu je dosadno ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kico, vec sam mislio da ces lika zvat za tu 5100 i da si slozis jos jednu 5106 za preprodaju. Nije velik ulog a imas djelova i viska, mogla bi se tu neka para zaraditi a i junior bi imao sto raditi kad mu je dosadno ;)

Ideja nije losa junior i tak pati od kronicne nestasice gotovine, mozda bi se i dalo tu nest skemijat
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Nije veliki problem naci za brenu prednji pogon, problem je naci ispravan i kompletan. Poluosovine tj. prednji zglobovi su naj veci problem, drugo sve se lako nabavi..

zglobove reparira http://www.jaspis.hr/images/katalog.pdf ako nisu jako u banani
pravi nove čaše i stavlja deblje iglice a križeve stanji koju desetu. kad ih složi budu kao novi. ja sam radio prije 5 godina i nikakvih problema samo ih namažem dva puta godišnje.
 
B

Bobo

Guest
E, stos je u tom sto ja poznam dva covjeka koji ih podmazuju... Nemaju ljudi vremena za to... Ekipa to samo tera i tera a to nikako ne valja.

Koliko si platio reparaciju?

Moji su jos donekle dobri i jos ce godinu dana ici a planiram tamo za iducu zimu rucno ukapcanje prednje vuce stavljati i odmah zglobove rjesavati jer klimaju ali ne strasno...

I je, problem je naci i prednje poluosovine za brenu. Kolega iz Pz (bio je Kico kod njega po djelova) je od 3 brene sastavio dvije i ostatak prodao u djelovima... prvo sto je oslo je prednji trap i poluosovine a zatim kardan kompletan, pa reduktor brze-spore, pojedini zupcanici iz mjenjaca i ostalo sto nitko ziv ne treba, to ima...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
oko 1000kuna je bila reparacija.ja sam kupovao neke dijelove kad sam kardan slagao u tvojoj okolici selo Treštanovci imao je dvije brene sa kojima je radio i još dvije tri u djelovima. poslije sam uzimao nove dijelove direkt iz srbije nije puno skuplje a novo je novo
 
B

Bobo

Guest
Eeee, da... ma njegove obje su bile na njuskalu, hoce covjek nesto modernije ;)

Ima i on kojecega i svacega. Nije 1000kn puno ako se napravi da valja i to je meni neizbjezan trosak posto znam da traktor nikad nije ni podmazan kod prijasnjeg gazde a steta pa nemam sliku kakav je kardan predje vuce bio razbijen.

Ma sve OK... Sad cekamo Kicu da dotjera ovu s njuskala kuci pa da ju junior sredi i oboja ;)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
...........
......

I je, problem je naci i prednje poluosovine za brenu. Kolega iz Pz (bio je Kico kod njega po djelova) je od 3 brene sastavio dvije i ostatak prodao u djelovima... prvo sto je oslo je prednji trap i poluosovine a zatim kardan kompletan, pa reduktor brze-spore, pojedini zupcanici iz mjenjaca i ostalo sto nitko ziv ne treba, to ima...

IMT je za 5136 razvijao svoje poluosovine, ili su koristili nečije, kamionske/traktorske?
 
B

Bobo

Guest
Ma nemam pojma... Znam samo da je takve krizeve proizvodila samo jedna firma u ex.YU (u Srbiji) i proizvodi ih i dan danas i kako cujem da je skupo u vrazju mater. Zato to treba redovno podmazivati i nece biti problema...

Stos je sto u uputama pise da treba na svakom krizu odvrnuti sarafcic, staviti mazalicu, i vratiti sarafcic (cep) na mjesto. Jednostavnije je kupiti 16 mazalica, pozavrtati ih jednom i miran si a ne skode da su stalno na krizevima...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ma nemam pojma... Znam samo da je takve krizeve proizvodila samo jedna firma u ex.YU (u Srbiji) i proizvodi ih i dan danas i kako cujem da je skupo u vrazju mater. Zato to treba redovno podmazivati i nece biti problema...

Stos je sto u uputama pise da treba na svakom krizu odvrnuti sarafcic, staviti mazalicu, i vratiti sarafcic (cep) na mjesto. Jednostavnije je kupiti 16 mazalica, pozavrtati ih jednom i miran si a ne skode da su stalno na krizevima...

tako se treba podmazivati i torpedova vuča i ja sam došao na ideju ostaviti mazalice za stalno gore ali nemogu biti nikako jer bi se potrgale jer zapinju u kućište i po zglobovima kad skreće..jedini je način ovako preko zime dizalica i dići jedan prednji kotač,zakrenuti dokraja i stavljati mazalicu pa podmazati i tako po redu.to je sat vremena posla a dovoljno jednomu godini dana...:supz:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
tako se treba podmazivati i torpedova vuča i ja sam došao na ideju ostaviti mazalice za stalno gore ali nemogu biti nikako jer bi se potrgale jer zapinju u kućište i po zglobovima kad skreće..jedini je način ovako preko zime dizalica i dići jedan prednji kotač,zakrenuti dokraja i stavljati mazalicu pa podmazati i tako po redu.to je sat vremena posla a dovoljno jednomu godini dana...:supz:

Danas ima velik izbor mazalica (mislim na priključak, ne na uređaj za podmazivanje), možda bi neka mogla ostati prišarafljena?



Nego, bez obzira na to, otkud ove cijene? http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/stihl-ms-660-oglas-6892157
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ma vidil sam i taj drugi oglas al nekaj mi tu smrdi....

trebalo bi vidit pilu dal je stvarno nova i da nije nekakav steel i sl...
 

Najnoviji postovi

Na vrh