• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

N

Nevjernik

Guest
taj zapadni traktor sahrani najmanje 2 IMT -a,i za to nemoraš brinuti dal buš kaj poderal ili ne kak kod IMT-a dok je pod punim opterečenjem...mi i gledamo samo 4 vrsta traktora a to su IHC, Deutz,MTZ i Torpedo i nikaj več nas nezanima preveč...

Nisu nijedan traktor osim ihc nabrojao kao kvalitetan torpedo koji je propao.
Rusi koji neznaju jošni brzine posložiti pa dizajn.
Deutz jedino noviji star stroj zapadni jako puno te može koštati.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Nisu nijedan traktor osim ihc nabrojao kao kvalitetan torpedo koji je propao.
Rusi koji neznaju jošni brzine posložiti pa dizajn.
Deutz jedino noviji star stroj zapadni jako puno te može koštati.

tvornica Torpedo Rijeka je propala zbog vlade a ne kaj proizvodi nisu valjali...rus ima malo čudan raspored brzina ali dok ga jednom skužiš več nemaš problema z šaltanjem..i daj reci koj traktor osim rusa ima 9 brzina na jednom mjenjaču a ima "normalan" raspored brzina...orginal stari DEUTZ je po meni puno bolji od ovih novijih deutz fara jer je ovo čista mehanika i on bude radil makar i bez jedne žice na njemu...sve vredu da je ljepše raditi dok kak bi se reklo traktor ide sam i sve je povezano na kompjuter a dok npr ode neki indikator koji je jako skupi onda je opet vrag..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804

Ovaj same je sasvim solidan. Recimo kad bi to kupil za sebe, da je motor i ostatak uredu, a vjerojatno je, skinuti utovarivač s konzolama dolje, generalno srediti kabinu, poskidati svu limariju i kompletno ga pofarbati i srediti limariju da bude ko novi!
To bi bilo onak po mojoj želji i imam gotovo novi traktor doma! Veliki + su mu sve 4 nove MITAS-ice :), a i ovaj STOLL utovarivač je super!!:icon_super:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
gledam u http://www.konedata.net/Traktorit/ih946.htm pa prema njima to je mrcina i ima 122 ks, 6 cilindara turbo i mišljenja sam da je takav jaki motor teško strgati osim ako se na njega nije kopčalo nešto što nije namjenjenu za tu veličinu, tj. veće priključke

samo da je moći kod nas kupiti djelove po normalnoj cjeni imao bi sve IHC traktore i dvorištu od onih najmanjih pa do takvih velikih.
Recimo ovog kupiš za nekih 30.000 kn i da uložiš još 20.000 da ga kompletno središ (pod uvjetom da nije motor-transmisija-mjenjač u velikom kvaru) s ovim gumama može odraditi predsjetvenu pripremu još bez problema s nekim sjetvospremačem od 6m ili RD od 4m, a i orao bi s 3 br još bez problema :)
Hoću reči to da za 50.000 kn bi imao izvanredan stroj, daleko bolji od imt-a 5106/136, ali samo jedini problem su ti rezervni djelovi.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Upravo tako, decko moj ako si u stanju dat za semering zadnjeg kotaca 350e i to u Austriji onda budi frajer pa ga kupi!! Dao ti Bog nekoliko takvih doma!
Lezaj izlaznog vratila (kardana) kosta oko 200e, izvoli pa uzivaj u ostalim delicijama IHC_a:(clap)::(clap)::(clap)::icon_lol:
ovo sve govorim iz iskustva jednog mog rodjaka, ostale čari starog i izrajbanog "Internacionala" ne zelim ni pominjat niti ih se sjetit
 
Posljednje uređivanje:
N

Nevjernik

Guest
tvornica Torpedo Rijeka je propala zbog vlade a ne kaj proizvodi nisu valjali...rus ima malo čudan raspored brzina ali dok ga jednom skužiš več nemaš problema z šaltanjem..i daj reci koj traktor osim rusa ima 9 brzina na jednom mjenjaču a ima "normalan" raspored brzina...orginal stari DEUTZ je po meni puno bolji od ovih novijih deutz fara jer je ovo čista mehanika i on bude radil makar i bez jedne žice na njemu...sve vredu da je ljepše raditi dok kak bi se reklo traktor ide sam i sve je povezano na kompjuter a dok npr ode neki indikator koji je jako skupi onda je opet vrag..

Sve su to traktori s dječijim bolestima.
I sve staro i izabljeno.
Najbolje je novo a ako nemaš onda gledaš manje kvaran stroj.
I jeftin uz toga torpedo je bio zastario 2000 godine radili traktore od 90 kao imt .
Jer nema sposobnih i pametnih ljudi da rade za državu komunizam je umro pa ovaj kapitalizam sve uništava tako je to danas.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Upravo tako, decko moj ako si u stanju dat za semering zadnjeg kotaca 350e i to u Austriji onda budi frajer pa ga kupi!! Dao ti Bog nekoliko takvih doma!
Lezaj izlaznog vratila (kardana) kosta oko 200e, izvoli pa uzivaj u ostalim delicijama IHC_a:(clap)::(clap)::(clap)::icon_lol:
ovo sve govorim iz iskustva jednog mog rodjaka, ostale čari starog i izrajbanog "Internacionala" ne zelim ni pominjat niti ih se sjetit

E da, baš o tome i ja pričam, VELIKI PROBLEM s tim rezervnim djelovima, zato čim dalje od toga, je da su mi lijepi i dragi, ali brate, djelovi ko da zlato kupuješ!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jeste li skontali novu caku na njuskalu u vezi obnavljanja oglasa tj postavljanja na vrh stranice?
ima li sistem da se izbjegne placanje a da nije brisanje oglasa i ponovno postavljanje?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Šta se tiče Torpeda radili su oni dobre strojeve koji bi se i danas prodavali. Serija TX koja je isla u izvoz imala je brzu i sinkroniziranu getribu, motori su bili okej, prva vuča isto kvalitetna trebalo je mozda malo dotjerat kabinu i oni bi i dan danas imali itekako dobru prodju.
Ako jedan MF ili Deutz u toj klasi košta 35 ili 40teura onda bi ovaj za 25 isao na tržištu itekako a prije bi kupio Torpeda već recimo Sonaliku. Ali ne kapitalizam je popapao sve sto je mogao pa tako i ovu tvornicu koja je očito nekom jako smetala pa ju je zarad dobre provizije izbriso sa lica zemlje.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A duša me boli kad vidim ovo u ovakvom zapuštenom stanju, a siguran sam da je stroj u ispravnom stanju! To treba sam malo poriktati, promjeniti crijeva, malo boje i dobije se vrhunski stroj za male novce.
I uposliti jednog FIATA F140 s tim kombisemom i da vidiš kak se sjetva radi :)
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rau-kombisem-rototillerom-4m-oglas-3387536[/QUOTE]

Šanana sa FIAT-om F140 i tim kombisemom ,mogao bi samo plakati i ništa više. Imali su ih na IPK Osijek i PIK Đakovo i bili su u kombinaciji sa JD 4755,i oni su ih imali punu kapu.Zanimljivo je u svemu da su JD dosta dugački i ima i dosta utega naprijed, redovno su se propinjali prilikom okretanja na uvratinama.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ima covjek identicnu kombinaciju 3,6m,torpedo RX170 sa utezima se propinje bez problema,pa koliko samo sjemena stane u taj koš...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
jeste li skontali novu caku na njuskalu u vezi obnavljanja oglasa tj postavljanja na vrh stranice?
ima li sistem da se izbjegne placanje a da nije brisanje oglasa i ponovno postavljanje?

vjerovatno ima, i sam sam o tome razmišljao jer imam 10-tak oglasa, nisam još pokušao da ga izbrišem i stavim ponovo, probati ću baš to, neznam šta bi drugo išlo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana sa FIAT-om F140 i tim kombisemom ,mogao bi samo plakati i ništa više. Imali su ih na IPK Osijek i PIK Đakovo i bili su u kombinaciji sa JD 4755,i oni su ih imali punu kapu.Zanimljivo je u svemu da su JD dosta dugački i ima i dosta utega naprijed, redovno su se propinjali prilikom okretanja na uvratinama.

Uredu je kolega, ne ulazim u to jer iskustva nemam, to je samo moja predpostavka bila!
Mišljenja sam da po snazi bi možda bio i dovoljan traktor 140-150 ks, a možda i nebi. dalo bi se na PVH postaviti do 1000kg utega i možda bi išlo, stvarno neznam.
Eto imam tebe da me prosvjetliš :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ima tu u selu pored isti takav kombisem, nosi ga jd osmica. Ide dosta sporo ali zato sije na jednom potanjuran suncokret. Imam osjecaj da je i njemu puna kapa kad ga gledam.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vjerovatno ima, i sam sam o tome razmišljao jer imam 10-tak oglasa, nisam još pokušao da ga izbrišem i stavim ponovo, probati ću baš to, neznam šta bi drugo išlo

imao sam cijeli dan neaktivne oglase, dok ih obnovim vrate se na istu pozicuju. na tko zna koju stranicu. a kada pokusam postaviti novi oglas, isti kakav imam, ne dozvole mi, samo posalju obavijest na mail da vec imam isti takav.
necu placat iz principa..:mad:
nema druge nego brisat pa ponovno..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
imao sam cijeli dan neaktivne oglase, dok ih obnovim vrate se na istu pozicuju. na tko zna koju stranicu. a kada pokusam postaviti novi oglas, isti kakav imam, ne dozvole mi, samo posalju obavijest na mail da vec imam isti takav.
necu placat iz principa..:mad:
nema druge nego brisat pa ponovno..

čudno...neznam kaj bi moglo biti...i ja sam danas obnavljal oglase i nikakvih problema...malo prije sam išel pogledati..
 

Najnoviji postovi

Na vrh