• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nosi mali 539 po ravnom ,ali brijeg je druga priča,poljski putevi su drugi problem,evo Šanana zna jer sam mu pokazao teren,mala prskalica 340 litara agromehanika,po strani gdje je veća brdina se spustim,tako da dok idem drugom stranom gdje je malo manji brijeg i tekučine negdje oko 290 litara,prednji kraj pleše i diže u zrak,ljudi sa 600 litrenim kod mene obavezno pod dupljaka
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Boga mi da je tak, ako ne i duže. Možda su oba za 2000€, jeli ga itko ikad nazval pa pital?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Da uloži 1000-2000 kn, izvana bi ih mogao malo i ušminkat, a ovako će stajat dok ne nestane interneta. Da su oba 2000 eura, otišli bi i za dijelove, kaže da prednja vuča radi, vidim da iza ima poteznicu na hidraulici - znači i ona radi... Ko će ga znati, treba probat nazavat, bilo bi interesanto čuti njegovo objašnjenje.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@gogo,
zahvaljujem. Regenta je prodavač mjeril i javil da je širina zadnje brazde 32 - 33 cm, dakle 13". Meni se čini da bi bilo moguće zadnje daske koje su sda na kraju ravne grede 70*25 mm, preseliti na kraj one one pored nje, savinute grede, i suziti brazdu za cca 3 cm.
Ako ti nije teško, imaš više iskustva od mene, jel možda na nekoj sliki zamjećuješ da neki plug popigan? Probal sam dizati plug Goudland koji je identičan ovom Vogelu (samo malo viši klirens) i traktor ga osjeti podjednako kao i malčer od 340 kg. Doduše plug je na dužem kraku, tak da jegotovo sigurno lakši od 300 kg.
Ni po samim karakteristikama nije baš lako izabrati između onoga kaj se nudi na tržištu rabljenih, a kad još uključiš cijene i lokacije (transport)....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Što se tiče nosenja zavisno od terena.. Meni se proxima propinje uz brdo kad dignem grablje sirine 3.60 imaju oko 500kg. A opet moj Z3511 nosi malcer od 630kg i ide to, al čim je neko malo samo vece brdo moram se okrenuti i na rikverc. A sa 6245 smo skidali 2t tereta (700kg vilicar i paleta umjetnog 1250kg) znači nekih 2t bez ijednog utega napred, ali tu mora biti strogi ravan i na rikverc ide nekako do garaže. Tako da sve ovisi..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se sviđa ovaj regent, vjerujem da bi ga vukao s 565 u dobroj godini bez frke.
A okretač bi mi lego ko budali šamar.

Hvala @šanana.
Molim te pogledaj još jednom slike. Imaš više iskustva od mene s plugovima pa možda primijetiš ako je neki povinut.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Jel zna neko gdje ima onih širokih motika za ogrinjanje krumpira za kupiti i motika za kultivaciju?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala @šanana.
Molim te pogledaj još jednom slike. Imaš više iskustva od mene s plugovima pa možda primijetiš ako je neki povinut.

Definitivno kak sam rekel, moj favorit je Regent, pogotovo sad kad znamo da je 13" :icon_exclaim: ali ja imam i traktor 63 ks :)
Meni izgleda u tvorničkom stanju kak treba biti, lijepo stoji na betonu, no dok se ne vidi uživo teško je suditi.
Koliko vidim bolcni za kopčanje su kategorije 2, tako da mali traktori tu odpadaju u startu!
Da sad nemoram kupovati umjetno, točno bi otišao pogledati taj plug i vjerojatno bi ga kupio!

Glede ovog Niemeyer-a, možda bi bio dobar za tvoj traktor, (neznam kakav točno imaš), ipak je 2x12" i ima kotač. Jedino neznam kak funkcionira to okretanje.
Također ne vjerujem da je plug povinut, izglead mi sasvim uredno.

Vogela više nema u oglasu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ako ovi Regentovi pretplužnjaci ne valjaju,onda ja ne znam kaj valja...
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Pa takve ima i moj regent pa zaorava sve živo!
To je dobar plug. Ali mislim da je prevelik za 50 ks.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stave se novi lemeši na te predplužnjake na Regentu i to ore još godinama, naravno i obavezno veča bregasta crtala.
Ja još jednom velim ovaj regent mi se najviše sviđa, ali treba mu i jači traktor.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
dobrih 20 do 30 ks jači i 2 tone teži, ako misliš orati po bregima ilovaču s predplužnjacima...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najljepše se svima zahvaljujem.
Danas sam malo testiral visinu dizanja na traktoru i zaključil da bi Regenta dignul dosta visoko. Svjestan sam da je plug malo prevelik za moj traktor. Ono što mislim napraviti je da suzim zadnju brazdu za neka 3 cm. Prema sliki mi se čini da bi se dala premontirati. Prva bu široka oko 27-28 cm kod širine traktora kakva je sad, a druga bi bila 29-30 cm. Mislim da se to ne bu jako poznalo kod oranja (nije za natjecanje) i pretpostavljam da bum ga u normalnim i lakšim zemljama koje su u ravnici mogel vući. Jednu njivu od cca 500 čhv imam u brijegu i ilovači. Mislim da bi tam moral skinuti zadnje daske i orati samo s prvima. E sad, je jel bu ga preteško okretati bez zadnjih daski?
Nedostaje Vam jedna informacija. Uobičajena dubina oranja je kod mene od 20 do 25 cm, jedino za krumpir u laganoj zemlji možda malo dublje od 25 cm. Ja sam tak zadovoljan i ako bu tak išlo s drugim plugom, opet bum zadovoljan.
Potpuna nepoznanica mi je kak regent okreće brazde i koliko je teški za vući u odnosu na Vogela, Lemkena ili Kronea.
lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh