• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel moguće da su najveće brzine traktora prema kojima se određuje upotreba trokuta različite u Sloveniji i kod nas?
Kod njih je 40 km/h, a kod nas 30. Može li npr slovenska policija sankcionirati nedostatak trokuta, iako po našim propisima nije potreban?
Kod mene je najveća računska brzina 31,7 km/h, majveća prema tvorničkim podacima 33, a na cestovnom radaru izmjerena 35 km/h. U prometnu je upisano 31 km/h.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
koliko ja znam i kod nas je 40km/h,al samo je bitno da ti to piše u prometnoj...stvarnu brzinu koju traktor postiže nitko ne mjeri...:D:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
30 je kod nas granica. A nebi trebali kaznjavat valjda. Kao sto nasi nisu smjeli kaznjavat mlade turiste sa jakim autima. A jesu...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Odakle ti ova informacija?? Svaka država ima svoje zakone,i ulaskom u nju svaki čovjek dužan ih je poštivati.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Pa nije bas tako. Onih 80 kw. sluzbeno je palo bas zbog toga. Nasi policajci nisu imali nikakvo pravo napisati kaznu npr. njemackom vozacu od 20 godina s autom od 100 kw. A takvih slucajeva je bilo stotine.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod nas je definitivno 2014. kad sam registriral traktor bilo 30 km/h. Inače ga ne bi mogel regati bez trokuta. Ovo s policijom je nezgodno. Oni turisti koji su platili kaznu nemaju baš ništa od osporenog zakona. Pitam se kaj smo mi, ako uvijek iznova izaberemo među zastupnike i dovoljan broj onih kojim tamo sigurno nije mjesto. Za čiju dobrobit se pišu zakoni. Očito ne za narod, nego za pojedince.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Iwanho, ima li ti traktor kočenje prednje osovine.
Ak nema, definira mu se brzina do 30km/h i treba trokut.
Nijedan (teoretski) nebi smel iti prem 30 bez prednjih kočnica.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moj ima koćenje prednjih samo kad je ukljućen prednji pogon. Vjerojatno je tako i kod Krumpijevog AC-a. Jedino ne znam jel se kod njega može prvi pogon isključiti ili je stalan kak je bilo na mojem Pasqualliju. Ja sam vrlo malo na županijskoj cesti, ali ipak razmišljam da ugradim trokut neovisno od zakonske odredbe da mi ne treba. Barem me na tehničkom nisu tražili.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ne vidim nikakvu korist od trokuta na traktoru, jer su previsoko.
Da treba, u Njemačkoj bi davno bil obavezan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kako ne , kod nas svi voze pod dugim svjetlima , oni koji ne voze imaju ksenon kitove krivo montirane ..bagra
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Kod mene je stalno 4x4 ne mogu isključit
Po meni bi bolje bilo da je rotirka nego trokut, bas na ove male traktore
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Rotirka je premalo,treba još vatrogasna sirena da te bolje čuju.:icon_rofl:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod mene u esterajhu mora bit rotacija upaljena ak je priklučak širi od traktora i kad je priključno orudje duže od 1,5m od zadnjeg kraja traktora.Bem ti vraga,po tome ispadne da na tomi mora bit upaljena nonstop jer je i gumenjak širi od TVa.:(hi):
 

Najnoviji postovi

Na vrh