• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Hahah ma nebih zetor oću nešto modernije..
On je sigurnija kupnja ali mi se ne dopada.
Roto brana zato nije ni kupljena iako ju mogu posudit.
Lemkena 2 brazde imam ili nabavit još jednu brazdu.
Ali i sa dve bi brzo se rješilo.
Nekako mi se taj same najvise sviđa i boja crvena .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Jesi siguran da će 90 ks bit dosta za rolo bale, mislim na one zelene
Čovjek je kod mene imao Deutza od 90 ks i radio je rolo bale sa njime, u konačnici je to ispadalo dosta loše. I do 50% sam morao bacit.
Sad je kupio jačeg pa ćemo vidjeti.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Ja nemam kaj za bacit osim ako jebena voluharica nije pojela foliju a baliram s ovim, a slike omotača nemam :icon_surprised:

 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
To je fiatagri balirka ? Ove godine sam prvi put radio sa roto balirkom, mislim da je vaša isto fiatova, nisam primjetio da je promjenio zvuk a radio sam velike i male.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
@dado Hesston -fiat agri isti vrag al još nisam zapamtil broj:(rofl): a 2 godine ju imam,mislim da je 5540:icon_scratch:. U zelenom sijenu ju osjeti pred kraj dok u suhom i nema neke promjene u zvuku motora, jedino nisam probal dokraja suhu balu napravit pošto ide do 180cm kaj bi onda rekel. Ursusu c-360 ju je osjetil ,pogotovo kod omatanja špage jer ju vrtim na cca 1000o/min motora
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ja sam radil 150 največe, ali to je preveliko. Susjed htio tak pa poslje kaže, nikad više tolike. Nemože se njima ništa bez utovarivača kojeg nema. 120x120 najbolje. Moja je 5670.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jesi siguran da će 90 ks bit dosta za rolo bale, mislim na one zelene
Čovjek je kod mene imao Deutza od 90 ks i radio je rolo bale sa njime, u konačnici je to ispadalo dosta loše. I do 50% sam morao bacit.
Sad je kupio jačeg pa ćemo vidjeti.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Mane , zelene bale radim sa 560 i ima snage Veger 12 zadnjih 20 godina .
Balirku ručno okrečeš na kardanu i bale dosta zbijene . fiat agri se skoro tak okreče prazna i kad najesen nove remenašice kližu starica samo radi .
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ja imam Ceresa 12 godina....sa John Deere motorom.. dijelovi...ha,kako koji... istina bog da sam mijenjao samo AC pumpu i Hidraulicnu pumpu... kao i kod svih traktora,kak se natrefiš.. ..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
U pravilu se ti Renaulti ne kvare,ubiti nisu kvarljiva roba,još pogotovo tu gdje je sve mehanika..

Kolega ima takaf model 145ks,na satu 16.000rs,kupljen sa 9000rs,nije uložio više od 1500e u njega,najviše na ulje i filtere..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Djelujemi dosta povoljna cijena za traktor od 100ks sa svim novim gumama.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Ak kupuješ ovakav traktor riskiraj 200-300kn goriva do njega , susjed je kupoval u 1mjescu traktor i navozal me se svuda(ja sam išel kao savjetnik), nagledali se svakakvih groblja i na kraju smo završili kod hochegera, gdje je kupil Samu silvera 100.4 2001god,trebalo mu je zadnje gume(prednje su bile nove), čul se ležaj na španeru remena pa ga se zamjenilo i sajla gasa i ručne je trebalo promjenit jer su štekale i ulje i filtere motora to je bilo od ulaganja i bil je jeftiniji od drugih. Sječam se kod jednog smo išli gledat Renaulta aresa 2000god curi ulje iz motora, prednjeg reduktora, mjenjača, neki senzori natrag kod poluga potrgani predpostavljam ehr kad je hidraulik do pola dignul,gume čelave po kabini potrgane plastike sijedalo u raspadu a cijena 15500e i veli da je to super traktor a i cijena, kaže kolko para tolko muzike:fiery::icon_oak:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Djelujemi dosta povoljna cijena za traktor od 100ks sa svim novim gumama.
Takva im je cijena... ja sam sad 11450 rs i da pokucam u drvo u zadnji kraj se nisam moro nagledat... motor bi moro malo prebrcat glavu,šlopka mi na jednom ventilu,tromiji je i treže upali dok je minus

Ak kupuješ ovakav traktor riskiraj 200-300kn goriva do njega , susjed je kupoval u 1mjescu traktor i navozal me se svuda(ja sam išel kao savjetnik), nagledali se svakakvih groblja i na kraju smo završili kod hochegera, gdje je kupil Samu silvera 100.4 2001god,trebalo mu je zadnje gume(prednje su bile nove), čul se ležaj na španeru remena pa ga se zamjenilo i sajla gasa i ručne je trebalo promjenit jer su štekale i ulje i filtere motora to je bilo od ulaganja i bil je jeftiniji od drugih. Sječam se kod jednog smo išli gledat Renaulta aresa 2000god curi ulje iz motora, prednjeg reduktora, mjenjača, neki senzori natrag kod poluga potrgani predpostavljam ehr kad je hidraulik do pola dignul,gume čelave po kabini potrgane plastike sijedalo u raspadu a cijena 15500e i veli da je to super traktor a i cijena, kaže kolko para tolko muzike:fiery::icon_oak:
Ares ti je Massey...skoro..Perkins motor,zadnji kraj od Masseya
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Te renole svi hvale a cijena im jeftina.
Meni same nekako bolje djeluje
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Tastov bratić ima 180ks renola,platio ga 90 tisuća kuna..traktor je opak..tu i tamo elektromagnetni ventili zezaju ako ga ne zagrije par minuta pa neće ubacit u brzinu(ako ga zagrije naprvo paljenje onda sve radi kak se spada),ali sve ostalo je ok..za tu lovu,bomba!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
takva im je cijena... ja sam sad 11450 rs i da pokucam u drvo u zadnji kraj se nisam moro nagledat... motor bi moro malo prebrcat glavu,šlopka mi na jednom ventilu,tromiji je i treže upali dok je minus

Ma nek im je cijena kakva hoće al nemreju mi tvrdit da je traktor u super stanju kad je pol toga po njemu strgano, pa nisu 15000e baš mali novci a ti u njega još moraš ulupat bar5000e da bi mogel delati .Ovaj Same kaj je sused kupil je zasad sezonu odradil bez greške motor pali
kak topal tak i hladan ulje veli da ne troši, sad bi se trebalo mjenjat ulje u mjenjaču. Na satu je bilo nešto ispod 5000rs traktor je 2001g i gume su zadnje bile isto, i čelave. Zanimljivo bile su napunjene vodom.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa tako je ovaj kupio s 4600 sati zanimljivo a gume ravne mislim da oni imaju i blizu 10 tisuća po tim gumama
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Tastov bratić ima 180ks renola,platio ga 90 tisuća kuna..traktor je opak..tu i tamo elektromagnetni ventili zezaju ako ga ne zagrije par minuta pa neće ubacit u brzinu(ako ga zagrije naprvo paljenje onda sve radi kak se spada),ali sve ostalo je ok..za tu lovu,bomba!

-to sa elektromagnetnim ventilom zna bit zbog krivog ulja u sistemu ...

Ma nek im je cijena kakva hoće al nemreju mi tvrdit da je traktor u super stanju kad je pol toga po njemu strgano, pa nisu 15000e baš mali novci a ti u njega još moraš ulupat bar5000e da bi mogel delati .Ovaj Same kaj je sused kupil je zasad sezonu odradil bez greške motor pali
kak topal tak i hladan ulje veli da ne troši, sad bi se trebalo mjenjat ulje u mjenjaču. Na satu je bilo nešto ispod 5000rs traktor je 2001g i gume su zadnje bile isto, i čelave. Zanimljivo bile su napunjene vodom.
ma kaj bi bil u super stanju...pa taj ima 20,000 iljada,kaj ti je.. još nisamm čuo da se neko usrećio traktorom iz Slovenije..ispravite me ako griješim...
-traktor star 18 godina, jako teško more imat 5000 sati... računajte... da radi samo 300 sati godišnje.. ( a koji bedak bi ga zbog toga kupio) to je 3000 sati u 10 god... traktori od 100 ks pa nadalje se ne kupuju za malo sati godišnje..to vam mora svima bit jasno..pa nećes s njim uzet Megametal rasipač od 400 kg bacat gnojivo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
...Ares ti je Massey...skoro..Perkins motor,zadnji kraj od Masseya
Pa svi Renaulti (osim voćara koji je Carraro) imaju mjenjače napravljene u GIMA Beauvais, zajedničkoj tvornici s MF-om.
 
Na vrh