• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plitka obrada gruberom - GRUBIRANJE

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

Ajd da se i ja oglasim, iako nemam pojma o cemu pricam ;)

Da te nece tanjuri zanositi u stranu, kad to budes radio? Jer su svi okrenuti u istom sijeru, pa ne znam kakav to efekt ima na traktor...

Javi kada budes isao "podrivati", pa da te dodjem poslikati i posnimati ;)
 
K

krx pozega

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

Hoću Bobo evo obečavam...samo ćeš se morari malo provozati do Svetinje..jel znaš di je to..jel ideš u Gudovac?
 
B

Bobo

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

Kako ne bi znao gdje je Svetinja... Ne idem u Gudovac, sad sam dosao s mora i nemam kako ici... Da se kome mogu prikrpiti MOZDA bi isao...

Samo ti javi, a ako ne budem imao kakvog posla, stizem!
 
S

sapat

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

Ratarko, jel ti se ikada dogodilo da gruber nije htio ići u zemlju?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

sapat kaže:
Ratarko, jel ti se ikada dogodilo da gruber nije htio ići u zemlju?

Ne , gruber ide u zemlju kao lud ... ako nema zadnji valjak te ako je traktoru hidaulik malo u banani onda se samo zabija i zabija u zemlju . U pravilu traktor ga stalno diže prema gore jer a on se opet stalno pokušava zabiti čim dublje ...lud neki stroj .
 
S

sapat

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

... danas sam vidjeo u prolazu gruber sličan tvom, ali manji... nego imao je na njemu nekakav betonski uteg... pa sam pomislio da možda neće u zemlju
 
B

Bobo

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

Ajde, vi iskusni "gruberasi" mi recite nesto...

Je li isplativa kupovina ovakvog stroja za prasenje strnjaka? kad bih imao takvo sto, planirao bih raditi na 15cm dubine, i da li je to uopce moguce s ovakvim "lakim" strojem?

Obrisan neispravan link.

Naime, ima takav slican prikljucak kupiti za 4 000Kn, te me zanima koje su prednosti takvog stroja, i sto se sve s njime moze raditi, tj. da li je njegovo ogranicenje samo na prasenju strnjaka? Ne cini mi se kao preveliki izdatak za stroj koji bi mi pomogao...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

sapat kaže:
... danas sam vidjeo u prolazu gruber sličan tvom, ali manji... nego imao je na njemu nekakav betonski uteg... pa sam pomislio da možda neće u zemlju

Svašta ... to mi je baš čudno , možda je samogradnja pa nešto nije pogođeno kako treba ...iako bi i onda trebao ići kao lud u zemlju . Evo ti primjer iz mog sela . Prijatelj ima JD 8300 traktor , mrcina pd traktora , sve ispravno pa i hidraulik ! Prekopirao je od mog Rabe podrivača šasiju i napravio plitki podrivač ali od 3 metra širine . Nije radio one plazma noževe iza kao i valjak , samo je napravio radna tijela i fajront . Pokazalo se da JD od 230 KS ne može kontrolirati taj podrivač u radu , ide u zemlju kao lud , zabija se te lijeva te desna strana naizmjence , jako nemiran i loš rad ... Kažem traktor je ispravan ali sile koje podrivač pravi na poluge hidraulika su jednostavno ogrmone ... sada mora konstruirati zadnji valjak da mu se zadnji kraj podrivača smiri te da se ne zabija tako sporadično u zemlju .
 
S

sapat

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

Ratarko kaže:
sapat kaže:
... danas sam vidjeo u prolazu gruber sličan tvom, ali manji... nego imao je na njemu nekakav betonski uteg... pa sam pomislio da možda neće u zemlju

Svašta ... to mi je baš čudno , možda je samogradnja pa nešto nije pogođeno kako treba ...iako bi i onda trebao ići kao lud u zemlju . Evo ti primjer iz mog sela . Prijatelj ima JD 8300 traktor , mrcina pd traktora , sve ispravno pa i hidraulik ! Prekopirao je od mog Rabe podrivača šasiju i napravio plitki podrivač ali od 3 metra širine . Nije radio one plazma noževe iza kao i valjak , samo je napravio radna tijela i fajront . Pokazalo se da JD od 230 KS ne može kontrolirati taj podrivač u radu , ide u zemlju kao lud , zabija se te lijeva te desna strana naizmjence , jako nemiran i loš rad ... Kažem traktor je ispravan ali sile koje podrivač pravi na poluge hidraulika su jednostavno ogrmone ... sada mora konstruirati zadnji valjak da mu se zadnji kraj podrivača smiri te da se ne zabija tako sporadično u zemlju .
Rekao bih da nije samogradnja... mislim da je u pitanju 6 radnih tijela... nema veze samo me zanimalo, jel to moguće da neide u zemlju...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

A čuj toliko znaš i sam ...ako je radno tijelo tupu onda ne ide u zemlju da je neznam koliko teško .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Plitko podrivanje gruberom

ovo i je jedna vrsta grubera- kultivator- ali on ne ide na dubinu od nekih 25-30cm on vise radi povrsinski 10-15cm
Bobo koji je zahvat
 
R

Ratarko

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

zvona kaže:
ovo i je jedna vrsta grubera- kultivator- ali on ne ide na dubinu od nekih 25-30cm on vise radi povrsinski 10-15cm
Bobo koji je zahvat

Na to sve sam mišljenja da bi taj gruber pomogao u nekoj brzoj pripremi ( ako ima potrebe za takvom obradom ? ) tla za sjetvu ječma i pšenice recimo ... eventualno po nekom sojištu i slično ali ako to čudo ima zahvat od 2.5 metara pa na više možeš zaboraviti na radne dubine od 15 cm sa traktorom od 50 KS . Govorim o prvom prohodu ...po ne obrađenoj zemlji .
 
B

Bobo

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

Stroj na slici ima 9 radnih tijela. U ovoj trgovini stoje 2 komada sa 5 i 7 radnih tijela, a ovaj sa 5 je taman sirok koliko i traktor. Naravno da sa 2.5m zahvata tu sa 50Ks nema price, no sa 1.60-1.80 vec mislim da bi islo 15cm i na nekoj pristojnoj brzini...

Za sto sve se moze koristiti takav stroj? Samo za strnjake ili mozda ima jos neke upotrebe?

Tako je bilo i price o sjetvospremacu, no nije nam bio potreban, mislim da ce tako zavrsiti i ova prica, pogotovo sto sad Axial prodaje tarup...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Plitko podrivanje gruberom

uglavnom za konzervacijsku obradu strnjaka,znaci plitka obrada strnjaka psenice, jecma,soja.Naravno bez zbojeva slame.mislim da bi to 539 mogao raditi sa ovim manjim,ali naravno u nekoj manjoj brzini.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Plitko podrivanje gruberom

krx,od čega je ta šasija na kojoj su tijela?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Plitko podrivanje gruberom

abrkili kaže:
krx,od čega je ta šasija na kojoj su tijela?

to mu je šasija od tanjurače,,,jel tako krx :?:
 
K

krx pozega

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

Tako je TX,šasija je od tanjurače...dogodine ću sigurno staviti još dva ili više radnih tijela i iza valjak pa će ispasti nešto kao gruber,tako da će mi biti za strno veoma dobar...pređem dva puta sa tim i nema oranja strnjaka,tako sam si to nekako zamislio...ponavljam zemlja je kod nas dosta lagana tako da su sve kombinacije uključene

Ovaj zemlja sa slike nije obrađivana dvije godine,nju sam tanjurao prije dva mjeseca sada sam izpodrivao na dubini oko 50 i slijedi oranje i sjetva...inače to pripremam za duhan dogodine tj one iza...
 
K

krx pozega

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

abrkili kaže:
nije valjda od one nove??

Pogledaj si na slikama par stranica prije u ovoj temi na koju sam šemu to napravio...skidam sve i vraćam baterije u 15minuta..mogućnost lomljenja ili savijanja ove konstrukcije nikakva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh