• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plitka obrada gruberom - GRUBIRANJE

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Plitko podrivanje gruberom

vidio sam krx... svaka čast na dosjetki.. ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Plitko podrivanje gruberom

evo i odmene par slika i isto gruber RAU u akciji
i654787_DSC00103.JPG

i654786_DSC00101.JPG
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Plitko podrivanje gruberom

danas malo pala kiša pa ja ošo malo grubirat strnjake gdje je podrivano,dosta veliki korovi na zemlji...kukuruz razbacani rasipačem po zemlji....radna dubina 20cm...radna brzina 7km/h...može i brže ali to je sasvim dovoljno...jer se od gruda podrivače previše bacam u kabini da idem brže...






 
G

grunf

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

svaka čast na objavljenom postu... nisi od onih što skupljaju recke na pištolju da bi dobili čvarak.
i jedno pitanje...
vjerojatno imaš(ili ćeš imati ) problema s višegodišnjim korovima nakon ovakvog tipa obrade.
Imaš li kakovih iskustava po tom pitanju?
I možda komentar na sortiment pšenice.....
Moji su favoriti srpanjka,lucija isengrain i (možda) apache. Kvaliteta zrna? Eh, i nije baš nešto...
Ali ako se posebno ne plaća, toplo preporučam ove sorte.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Plitko podrivanje gruberom

ajmo modovi u ovoj temi na prvoj strani samo 2 posta se bave gruberima

a vecina postova ovdje je o psenici i slicnim stvarima , tema se ubila za ''resetanje'' ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Plitko podrivanje gruberom

evo i ja malo prašio strnjake gdje je bio grašak..radna brzina 10km/h,..na lakim zemljama prošao sa gruberom a ostalo podrivam prije grubera dok bude vlaga zemlje to dopustila







 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Plitko podrivanje gruberom

Nakon pisanja u krivoj temi, evo me u pravoj.
Stroj je sastavljen i prvi hektari su pali, sad se samo čeka da se posuši trava tamo di sam prskao sa totalcem pa nastavljamo.
 
H

Helena

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

molio bih pojašnjenje razlike" Grubera" i Podrivača ,
 
T

tomonh

Guest
Re: Plitko podrivanje gruberom

POdrivač ide u zemlju i preko 50cm, a gruber oko 15cm
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Plitko podrivanje gruberom

Gruber je za plitku obradu a podrivač za duboku obradu.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
danas grubirao dva puta po tragu za sjetvu rauole...radna brzina od 10-12 km/h , radilo se odlično ima dosta vlage u zemlji...dubina oko 10 cm, podrivano je pa nema potrebe za dublje
DSC01007.jpg

DSC01010.jpg

DSC01013.jpg


DSC01014.jpg

DSC01015.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
razbijanje tabana pluga, popravljanje vodozracnog rezima, dakle da zemlja moze upiti vise vode. da se prorahli tlo na vecoj dubini. cesto se s tim rijese problemi sa stajanjem vode na povrsini.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
razbijanje tabana pluga, popravljanje vodozracnog rezima, dakle da zemlja moze upiti vise vode. da se prorahli tlo na vecoj dubini. cesto se s tim rijese problemi sa stajanjem vode na povrsini.

tenkju :supz:
 
M

MOCO

Guest
zašto su svi navalili drkeljat s tim gruberima????

potanjuram, poorem i posijem i prinosi odlični i zašto sad svi pametuju vaki gruber,naki podrivač...ma jeb..ih gruber, sad još i to da kupujem. Mislim da meni u Slavoniji na 1. i 2.klasi oranice to netreba!!!
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
zašto su svi navalili drkeljat s tim gruberima????

potanjuram, poorem i posijem i prinosi odlični i zašto sad svi pametuju vaki gruber,naki podrivač...ma jeb..ih gruber, sad još i to da kupujem. Mislim da meni u Slavoniji na 1. i 2.klasi oranice to netreba!!!

Možda ušteda goriva i vremena !!!??? Što misliš???:idea:
 

Najnoviji postovi

Na vrh