• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug sa diskovima

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
danijel kaže:
ja san na moje stavija uteg od 150 kili , jer inace nisu hodili u zemlju kako triba, i ne svidjaju mi se bas od lakoviča , prenjezni su, i gornja sina je preblizu diska i ako je malo trave se nakuplja tu i zeza


cujes koliko ja znam on bi triba delati tri razlicita diska ovisno o radijusu pijata!!!!
caje vece fi onda bi i kliren triba biti vislji

ovi dvobrazi su dosta dobri za imt533 i imt539 ali ako je strniste trdo jaka susa nema sanse da gredu dimboko moj sused ima dvobrazne od OLT-a one sa kvadratnom sinom gredu u zemlju neverovatno priko 30 centimetri samo mu puskaju glavcine (ima zetora od 58 konji)
 
D

danijel

Guest
i ja san dela s dvobraznima na sini i mrak su diski , gredu u zemlju i oru ko ludi. Kad san kupija diske ni ima velike pijate pa mi je stavija male, i govori da je sve jeno ki pijati gredu na ke diske, ali ni dobro, ko su veci pijati mora biti i vislje sina gornja. tako da nisan kuntenat s njima. Takove da je naj trobrazne ca imaju sinu je zakon, to su pravi diski, ali su i teski, a to je dobro.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dach0 kaže:
zasto tacno sluze one plastike na vrhu plugova?

koje plastike????
stavi sliku
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
img6602vf9.jpg


Dal mislis na ovo :?:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
da malo dignem temu, mozda je netko u medzuvremenu nabavio ovakav plug s diskovima? zanima me konkretno u slavoniji, ako ima koji da ga vidim u zivo?

p.s. mislim da glavnu ulogu kod bocne sile igra ovaj kotac iza, on kontrira plugu!

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tX3rPEsZYYQ[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT plugovi

Ja sam cuo i gledal snimke,strasna stvar.
Samo neznam do koje dubine idu al kolko vidim moze se brzo orat.:icon_super:

2.5.2*Tanjurasti plug

Razlikuje se od lemešnog po konstrukciji i načinu rada. Osnovno radno tijelo je konkavni tanjur, koji je pričvršćen na osovinu. Tijekom rada svi tanjuri se okreću jednakovremeno. Ovaj plug reže, mrvi i miješa brazdu, ali je ne preokreće.

Tanjurasti plug se sastoji od niza ukošenih ili vertikalnih tanjura koji su postavljeni na okvir pluga pomoću posebnog nosača. Radi na principu rotacije, a radno tijelo je konkavan tanjur okrenut licem u smjeru oranja. Radi rezanja tla ovi plugovi se koriste za plitko oranje odnosno prašenje strništa. Promjer radnog tijela tanjurastog pluga je 50 – 60 cm, a razmak* između tanjura iznosi 20 – 25 cm.
Radni zahvat ovisi o razmaku tanjura, kao i o kutu koji zatvara osovina tanjura sa smjerom kretanja. Taj kut je
 
Posljednje uređivanje:

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
Re: IMT plugovi

i mene zanima kakva je dubina oranja i koja je razlika od obicnih plugova,,al kako vidim na snimki kao da i ne treba neka velika snaga traktora nekako prelagano,,,ima li ih igdje u prodaji
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ovo nabavi :D:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=8YevcEYaVhc[/YT]
šta će ti diskasti plug, to je ko da imaš tanjuraču s tri diska. a slijedom toga, možeš ga i sam napravit ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Nema ostataka...


[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PqyxxuoOGVc[/YT]
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Pozdrav,

kupujem si ovakve plugove. Nisu to ti sa slike ali takvi odprilike, stari nekih 25 godina. Naime vlasnik ne zna vrijednost pluga te se trebamo dogovorit oko cijene istog, pa me zanima koju bi mu cijenu mogao ponudit.

Hvala

 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
meni je ove godine orao s tri diska okretača, i to je jedan veliki k***c, to je za tamo di ima puno kamenja, oni su za kamenje ali inače to napravi jedan veliki drek i to vam ja rečen ki se ne razumijem u oranje
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ovi diskovi sa slike vrijede oko 5000kn pa i više ako su veliki(koliki im je promjer diska)
Postavi slike tih koje kupuješ pa ako neš ti ću ih ja uzeti.
Ja sam probao orati sa diskovima ali 5komada na opruge i stvar je ok ali samo za voćnjake ili medu loze... bili su diskovi premalog promjera pa nisu stigli orati u travi, falilo im je tezine da se zaoru...

I diskovi nisu veliko drek...jer treba znati s njima nije ti to ko plug!!!
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Dobro možda treba znati, ali kako je meni ovaj napravio je bilo stvarno katastrofa, barem je poslije tako rekao jedan dosta iskusni traktorista, koji je došao s rotodrljačom... Ali recimo di je novica, to počne bacati te komade zemlje, koji su ko neke fete, neznam ali to bude jako grdo za vidjeti, tu sam ga zaustavio odmah i sam rekao da ne, jer nisam mogao gledati šta mi radi s njive.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Ovi diskovi sa slike vrijede oko 5000kn pa i više ako su veliki(koliki im je promjer diska)
Postavi slike tih koje kupuješ pa ako neš ti ću ih ja uzeti.
Ja sam probao orati sa diskovima ali 5komada na opruge i stvar je ok ali samo za voćnjake ili medu loze... bili su diskovi premalog promjera pa nisu stigli orati u travi, falilo im je tezine da se zaoru...

I diskovi nisu veliko drek...jer treba znati s njima nije ti to ko plug!!!

Ako nekom trebaju diskovi promjera 660 sa glavama,imam 4 skoro pa nova 50m bila u radu....
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Postavi slike da vidimo kakvi su...
Može i meni na e-mail jer sam zaintresiran za kupit.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Evo ih 660 promjer

trebao sam napraviti jednu vadilicu za batat koja bi vadila 4 reda ali sam odustao
bilo lijepo zamišljeno
4 reda gredičar
4 reda sadilica
4 reda vadilica
 

Prilozi

  • IMAG0935.jpg
    IMAG0935.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 95
  • IMAG0938.jpg
    IMAG0938.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 96
  • IMAG0939.jpg
    IMAG0939.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 83
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh