• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Batuje

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ovog plug je uslikan malo od losi kut, tako da nemogu ja nista da kazem, jer nisam ga ni video u zivi:mad:

O Batuje plugovima za Tomo Vinkovic mogu da kazem samo pohvalni rjeci.
Imao sam PE-18 i za njega kopija batuje plug, traktor je pevao sa tog pluga, kao ovog na slika, jednobrazdni plug nisam upotrebuvao skoro pa nikada, tog pluga je prodan zajedno sa traktor.


Uploaded with ImageShack.us

Kada je kupjen 821, so njega je dosao i novi neupotrebeni plug, neznam ciji proizvodac, ali traktor je mnogo bio tesko sa tog pluga, nisam niti mogao da ga dobro postelam, daske su bili losi oblik i uvjek su nakupljali zemja, plaz nije imao. Oranje je bio patnja:mad:.Skoro uvjek sam orao sa jednobrazdni plug. Tako nedavno u otpada sam pronasao kompletni novi-zahrgjani pluzni tjela od Batuje plug i odma sam ih kupio, i montirao na plug:


Uploaded with ImageShack.us
Oblik daske moze dobro da se sporedi.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Sada oper vjerujem da jednobrazdni plug necu upotrebuvati, jer sam od pluga prezadovolen ovako. Eto, to je moje iskustvo sa Batuje plugovima.
Pozdrav:partyman:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Rajnski,ova kuka i komad pločevine na peti pluga,šta će ti to?Pločevini definitivno tamo nije mjesto,plaz ti mora biti ravan sa špicom pluga.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
kuka mi služi da zakačim auto prikolicu i u nju sam prije stavio odma motokultivator da odma frezam ako bi išao dalje raditi bašče...
Za onaj komad pločevine stvarno ne znam šta je jer to je očito napravljeno davno,prije nego što mene pamčenje služi, dok je još stari radio s tim plugom...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moj Batuje 2x8 cola:

i spremištu,
PlugBatuje2x8cola.jpg


i u oranju prošlu jesen
14102010037.jpg
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Rajnski,ova kuka i komad pločevine na peti pluga,šta će ti to?Pločevini definitivno tamo nije mjesto,plaz ti mora biti ravan sa špicom pluga.

Saznao sam i za pločevinu...rekao mi je i forumaš Grof,moj stari, a i sam kad sam bolje pogledao da je to orginal tako proizvedeno, dakle od kad je kupljen nov i taj komad je tamo...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kakvi su plugovi Batuje? Konkretno me zanima 12 colan izvedba? Je li bilo takvih i kako slažu brazdu? Koliko vrijede polovni?
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Imam dvobrazni plug Batuje( neispravan naravno :(punch): ) Prva brazda je dobra ali na drugoj brazdi mi je otislo ovo koso željezo( neznam pravi naziv) koji drži brazdu....



Uploaded with ImageShack.us


Zanima me moze li se kupiti takvo željezo jer gledam da su dosta slični i na drugi plugovima Batuje??? :fiery:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Imam plug batuje 2x10 cola,noviji,naranđaste boje,dal netko zna kolko bi došli novi lemeži-noževi,tj gdje ima za kupit?
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Imam od nedavno zeleni Batuje 2x25 (10") pomični plug (plavi je OLT a narančasti Lemind) i još ga nisam probao. To je u stvari identičan plug s OLT-om PTO-2.25 i Lemindom, a od iskusnijih bi htio doznati ima li među njima kakve razlike i od kolikog su praktičnog značaja?
Po tehničkim specifikacijama se čini da je to najbolji dvobrazni tip pluga za male traktore do 40 ks.
Po aktivnosti na ovom topicu zaključujem da su ti plugovi neopravdano malo u upotrebi, ili su jako loši ili ih niko nema! Možda 10 cola nije dobra mjera pa je to razlog njihove slabe zastupljenosti?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ja imam Batuje plug 2*12''. Jako lijepo okreće brazdu, jedino ga "muči" niski klirens, pa se štopa trava, ako ga spustim dublje na cca 25-30 cm. Nije taj plug namijenjen za zaoravanje kukurozovine, već za "nježnije" radove. Ako ga se koristi za to što je napravljen, radi jako dobro.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Ja bi ga koristio samo za oranje vrtova. Imao sam Slavonca 2x12 i s njim sam jako zapinjao. Prodao sam ga zajedno s velikim Ursusom C355 a sad imam malog Ursusa C335 za kojeg je ovaj Batuje 2x10 namijenjen. Možda bi uz njega trebao još jedan jednobrazni od 12 ili 14 cola za rijetka dublja oranja.
Mislim da su ove dvije kombinacije plugova sve što mi treba za oranje s malim traktorom (Ursus C335) na malim parcelama.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Dobro razmišljaš i potpisujem tvoj prethodni post. Ta kombinacija, pogotovo, jednobrazni plug nisu baš praktični za obradu velikih parcela (par hektara npr), ali za nas male trudbenike su sasvim OK. :icon_super:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@Vlah.... Ja sam radio sa oba ! Posudio Leminda dok nisam kupio PTO 2,25.... I nisam vidio nikakvu razliku u radu .....
 

Najnoviji postovi

Na vrh