• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Leopard (Nova mehanika Kozarska Dubica)

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
jel zna netko koliko kostaju plazovi i daske za leoparda 14 i gdje su najjeftiniji djelovi?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Kupljen za 900 kn.
2x12" visina do grede 70cm.
 

Prilozi

  • IMAG0088_1.jpg
    IMAG0088_1.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 180
  • IMAG0084_1.jpg
    IMAG0084_1.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 167

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Vidio sam da ti plugovi dosta dobro oru, kada budeš radio, nabaci koju sliku
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pozdrav kako se dolazi do popusta tog od 10% jel zna neko i koja je razlika u plugu pod imenom Ris i Leopard koji je bolji treba mi za zetora 6211 60 ks pa sad ne znam koji da uzmem i dal su dobri ti plugovi uopste i koji bi mogao moj traktor vuci? pozz
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Re: Plugovi Leopard

Pa gle, po meni plug uopče nije loš, ni loše napravljen.
Osobno nemam neke extra teške zemlje i dobar deflektor i crtala odrađuju posao sasvim uredno i nema neke prijeke potrebe za predplužnjacima i space shutle plugom.
Mislim da ganc nov 3x14" plug za nekih 2000 € nemožeš nigde naći, a ovo je i provjeren plug.
Da samo velim par riječi na Vogel-Leopard.
Poznato je da vogel hoće štopati u kukuruzovini, posebno na drugoj brazdi, jedino ako se malčira onda ide i s predplužnjacima, dok ovakav visoki i dugački Leopard nebude štopao u kukuruzovini, ista priča i s IMT FOP plugovima 14", eto to bi bila neka moja usporedba.

Pozdrav druze sta su ti deflektori sto ih nemaju ovi leopard plugovi sto prodaje mehanika, posto sam narucio jedan leopard 2*12 coli da mi dovuku 1930 km kosta. Pa de mi upload neku sliku da vidim sta su ti deflektori i za sta sluze, ako ne bude isao u zemlju kao sto kazu ovdje par ljudi na forumu ja ne znam sta cu vraticu im plug pa nek oni oru sa njime. pozz
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Plugovi Leopard

Pozdrav druze sta su ti deflektori

Deflektor

cknxd.jpg
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Skoro 8000kn ćeš platiti Leoparda??

Pa sta da radim kad mi treba plug a polovan dobar ne mogu da nadjem sta cu sada, kupim i barem imam novu stvar i gotovo.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma gotovo svaki plug ce odraditi posao za koji je namjenjen, naravno neki malo bolje a neki malo losije,,,
Kod oranja najvaznije je da je plug dobro nastelan i vjerujem da dobri rezultati nece izostati,,,
Evo posla jedne leopardove prerađevine iz dvobraznog u jednobrazni 10"

11hgygz.jpg
[/IMG]

wv1v74.jpg
[/IMG]
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Taj stari lemeš bio podrt pa sam samo za potrebe testiranja navario te federplate,,,
Sa njima ubada ko blesav a i malo je cisca brazda radi te federplate koja glumi crtalo,,,
Na novom lemesu nemam to navareno ali imam u planu opet to staviti ali ce ovaj puta federplata biti tanja i malo vislje zavarena,,,
Kad toga nema na plugu se znade nakupljati duza trava,,,
Uglavnom ne steti,,,:(emo):


Ps.
To je inace plug koji je kupljen na odpadu za, ne sjecam se vise, 400 ili 600 novaca,,,
dvobrazni naravno,,,
plug je bio gotovo nekoristen, zapravo ni sad jos uvijek nema tragova habanja na njemu,,,
bila je to dobra kupnja,,,:tongue:
 
Posljednje uređivanje:

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
A koliko ti je debela ta feder plata? Znaci to bi trebalo navarit na sam rub lemesa?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Federplata je odokativno 8 do 10 mm debljine a dovoljno bi bilo i manje od 5 mm,,,
Da, nju samo navarim na rub lemesa sa tendencijom otkolna u cjelinu brazde kako bi se sam rub daske sto manje habao,,,
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Jesu dobre resetkaste daske na plugovima od obicnih, negdje sam procitao da su dobre u svim vrstama zaoravanja osim kad treba klasuru zaoravati onda dodje do gusenja pluga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh