• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUGOVI OVERUM

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. p: Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. RL]//img339.image Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. shack.us/img339/slika114gx9.jpg/1/w800.png[/IMG][/URL]
Ove sam vidio danas u obilasku jedne farme muznih krava nije da nisam čuo za overum prije ali nikad nisam vidio do danas ako netko zna detaljnije objasniti ulogu ovih klipova moja je pretpostavka da služe za nivelaciju dubine da bi sve brazde išle uvijek jednako duboko
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
DEUTZ FAHR kaže:
Ove sam vidio danas u obilasku jedne farme muznih krava nije da nisam čuo za overum prije ali nikad nisam vidio do danas ako netko zna detaljnije objasniti ulogu ovih klipova moja je pretpostavka da služe za nivelaciju dubine da bi sve brazde išle uvijek jednako duboko
Ne, to ti je osiguranje od loma pluga radi kamenja.
Neki imaju opruge umjesto cilindara, a neki (koji zapravo nisu za teren s kamenjem) imaju vijke koji pucaju pri nailasku na prepreku.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Takav sličan sistem imam i ja na svome plugu,i služi baš za to kako je i ZJ rekao..
puno bolje rješenje od šrafa....
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
pa da ima logike da je to, inače mi izgledaju kao jako kvalitetni plugovi kaže čovjek da su izvrsni orači i da dobro zaoravaju kukuruzovinu nisu kaže baš ni teški za vuć on radi sa deutz fahrom 4.51 mislim da mu je oznaka negdje oko 70 KS i ide dosta solidno
 
K

KRESO

Guest
Neki ljudi kažu da su to najbolji plugovi na svijetu , a i isto tako dosta skupi ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a onaj glavni cilindar na koji su ovi manji spojeni je cilindar ili samo spremište za ulje?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
abrkili kaže:
a onaj glavni cilindar na koji su ovi manji spojeni je cilindar ili samo spremište za ulje?
Tako je..to je posuda u koju otiđe ulje ako koji cilindar popusti..Ili ti ga kad dođe opterečenje on se skrći i ulje izbaci u posudu,a kad nestane opterečenja opet to ulje otiđe u cilindar..
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Ja bi rekao da je ona posuda akumulator hidrauličke energije (hidro akumulator).
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
abrkili kaže:
a što to tjera ulje nazad u cilindre?
Ti s traktorom nabiješ u cilidre ulje.ili u te posude..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
abrkili kaže:
a onaj glavni cilindar na koji su ovi manji spojeni je cilindar ili samo spremište za ulje?

kao sto je receno ona posuda je kompenzaciska bacvica ( ja imam isti takav plug samo je posudica drukcija) unutra bi se treba nalaziti plin (argon ili slicno) kojeg ti uljem iz kipera od traktora tlacis (poznato je da se tekucine ne mogu stlacivati).

sistem teoretski radi ovako cilindri su puni ulja određenim pritiskom kad dođe vece opterecenje na spicu lemesa a traktor ide naprijed snaga na spici je veca od pritiska u cilindru i ulje iz cilindra ulazi u posudicu (nesto obrnuto od hidrofora) plug se podigne preskoci kamen i ponovno zaore radi veceg pritiska u posudici nego na vrhu lemesa malo komplicirano za obijasniti ali jako jednostavno

u praksi ovako
zakopcas plug u stekas cjev na kiper i nabijes nekih 90-130 bara pritiska ides orati i kad zakacis za kamen nista se nece slomiti!

moram reci da plugovi nisu za duboko oranje ovaj moj mislim da je isti najbolje ore nekih 15-20 cm i ima sirinu oranje nekih 30 cm naravno i to se moze stelati

moj je bio isto trobrazni ali mi je bio pretežak (UTB 643) pa sam odreza zadnjeg i skinuo kopirni tocak jer se trava znala i slama za stopavati između zadnjeg pluga i tocka

moram reci da za istarsko podrucje je plug fenomenalan jedino sto ovdije nema dijelova za njega i dešava se da pucaju daske mislim da sam najvise ja zato kriv ja sa njime orem na dubinu od 25-30 cm i posto ima jako duguljaste daske dolazi do jakog opterecenja na njih.

budem ga slika i postavia slike nazalost nebudem ora do ljeta -jeseni pa ako se sijetim vam snimim kako sistem funkcionira
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
imt5550 kaže:
ja imam isto trobazdnog overuma samo nema te hidraulike

Pa reci nam kako si zadovoljan tim plugom kakve su mu karakteristike ?
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
nikako kad sam ga morao uzeti pod dug a moj 539 je mali plug vec 5 godina stoji nikad ga nisam uputrijebio
sutra cu stavi slike
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
imt5550 kaže:
nikako kad sam ga morao uzeti pod dug a moj 539 je mali plug vec 5 godina stoji nikad ga nisam uputrijebio
sutra cu stavi slike

nisi probao.... 8) 8) 8)
pa 539 pokida 3 brazde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: samo ti ori :mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
odlični plugovi,član stjepan je jednoga još malo kupio prije godinu dana,bio je prava mrcina.
 
K

KRESO

Guest
josip123 kaže:
odlični plugovi,član stjepan je jednoga još malo kupio prije godinu dana,bio je prava mrcina.

našao sam jedan takav plug pa me zanimaju iskustva iz prve ruke , i dali bi stjepan mogao nešto reći ili možda koju sliku staviti...hvala
 
B

Bobo

Guest
Overum isto sto i kverneland, samo jos kvalitetniji i jos skuplji. Isti oblik i tip daske, isti oblik grede, sve isto, razlika u boji i braznom tocku (bar na ovim najnovijima).
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
KRESO kaže:
josip123 kaže:
odlični plugovi,član stjepan je jednoga još malo kupio prije godinu dana,bio je prava mrcina.

našao sam jedan takav plug pa me zanimaju iskustva iz prve ruke , i dali bi stjepan mogao nešto reći ili možda koju sliku staviti...hvala
čuj on sa njim nije orao ali ga je još malo kupio,bio je to stvarno masivan plug,rekao mi je da od ljudi koji imaju iskustva sa tim plugovima nije čuo ni jednu lošu riječ.plug je bio negdje oko đakova.
 
K

KRESO

Guest
Bobo kaže:
Overum isto sto i kverneland, samo jos kvalitetniji i jos skuplji. Isti oblik i tip daske, isti oblik grede, sve isto, razlika u boji i braznom tocku (bar na ovim najnovijima).

gledao sam kvernelande i kad sam naišao na ovog overuma kverneland izgleda kao igračka ,overum je konstrukcijski puno jače napravljen , samo što mi je nekako nizak isto kao i kverneland 60cm je klirens i razmak između brazdi 85 cm , inaće je sve ostalo dobro pogotovo mi se daske sviđaju ...

ovako nekako izgleda samo nema dubinski kotač ni crtalo ni predplužnjake

verum-3-Schar-Beet-651326.jpg
 
Na vrh