• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pneumatska sijačica becker

M

mumi1

Guest
Imam pneumatsku sijačicu becker za kukuruz al nemam kutije za umjetno gnojivo jel možda netko zna tko to izrađuje, od kojeg materijala i kolka bi bila cijena
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja sam ih isto tražio, na sajmu u Bjelovaru sam pitao za cijene, i one su bile od 1000€ do 13 200kn, komplet s deponatorima. To je naravno preskupo, pa ih budem sam napravio. Uzeo sam lim od 1.5mm. Pitaj nekog limara da ti to napravi, a imaš i na Beckerovoj int. stranici katalog dijelova, ako nema u blizini nitko da kod njega pogledaš, pa po tome napraviš. A imaš pogon za spiralu koja izbacuje gnojivo?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
bile kutije i pogoni jesenos u otpadu u bj.sasjekli sve i bacili od šesteroredne panonije..:icon_axe:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ovako su ispale moje kutije, sad još treba završno bojanje i deponatore napraviti.
S2kmVoe9Qd-Uh-Glo4M8SkW3oYpILlgrpTloOWI7Cms=w276-h207-p-no
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bajta

Novi član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
2
sijacica becker

kupio sam sijacicu beker moze li mi netko o njoj vise reci . kakav filter ide na usis i gdje mogu nabavit naljepnice za razmak zrna i za stelanje umjetnog goriva
 

bajta

Novi član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
2
Hvala lje pa na pomoci .Moja je aeromat S sve je ispisksirano novi kotaci ,turbina samo nema filtera zato je mijenjana turbina. naljepnice od stelanja razmaka zrna i umjetnog gnojiva su mi izbljedile neznam gdje bi ih nabavio.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Stavi koju sliku sijačice.. Mislim da imaš na tom linku i upute za podešavanje razmaka sjetve, a za gnojivo isto podešavaš s promjenom zupčanika, stavi za početak neki srednji omjer, kasnije lako povečaš, ili smanjiš. Nema ti tu nekakv poseban filter, samo "gljiva" slična kakvu imaju traktori Zetor, na zračnom filteru, mislim na zračne filtere s uljnom kupkom. A u cijevi je jedna mrežica, s rupicama 3x3 mm od prilike.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Evo mi se bacili u pranje sijačice.Kako je bila puna gnojiva,kukuruza,i svega(loš bivši gazda),to se moralo oprati,pa da može na servis..da li ima kakav majstor u blizini Popovače tko bi mogao pogledati sijačicu,servisirati ju eventualno,te gdje kupiti rezervne dijelove?

abnwqa.jpg


Traktor posuđen od kolege(na tastovom zetoru nemamo priključak druge kategorije),sijačicu bi valjalo pripremiti za sljedeću sezonu!
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Becker aeromat sa uljnom getribom, ima li itko tablicu za podešenje razmaka zrna u redu?
 

Bingo64

Novi član
Tu od
3 Tra 2020
Poruka
2
Molim da mi netko pošalje tablicu za podešavanje ali imam gume 750*15. Hvala unaprijed
 

Bingo64

Novi član
Tu od
3 Tra 2020
Poruka
2
Stavi koju sliku sijačice.. Mislim da imaš na tom linku i upute za podešavanje razmaka sjetve, a za gnojivo isto podešavaš s promjenom zupčanika, stavi za početak neki srednji omjer, kasnije lako povečaš, ili smanjiš. Nema ti tu nekakv poseban filter, samo "gljiva" slična kakvu imaju traktori Zetor, na zračnom filteru, mislim na zračne filtere s uljnom kupkom. A u cijevi je jedna mrežica, s rupicama 3x3 mm od prilike.
Jel imate možda tablicu za podešavanje razmaka sjetve za gume 750*15? Bio bi zahvalan ako bi objavili.
lp
stjepan
 

Najnoviji postovi

Na vrh