• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poboljšivači tla, biološki stimulatori ....

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Bobostar,neću ti reći gospodine Bobostar jer se znamo,pa to nije potrebno,reći ću ti samo isto ko i Sikiju-volim te,cijenim i poštujem,isto ko i tvoju naobrazbu,i to što se ponekada ne slažem sa tobom ne mijenja ništa na navedenim činjenicama.
Pošto sam pobornik cijeloživotnog učenja išla sam na par tečaja,sada u kasnoj dobi.Pa smo između ostalog u ispitu imali zadatak izračunati koliko je 38% od 500.I reko nama profesor-računati može kako tko želi-može si postaviti formulu izračuna,a može i samo napisati točan rezultat.Ne zanima ga na koji će način netko doći do njega.Predpostavljam da pogađaš da sam ja napisala samo rezultat.Točan.
Evo i tebi jedan široki osmijeh,i ugodnu ti nedelju želim.:p
Hvala i :partyman:

p.s. Spremam neke novitete za portal (imam ih na papiru; ali nikako naći vremena da to napravim do kraja).
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne znam sa kojeg web-a su skinute ove "upute" ali Bactofil, nije uopće loš preparat, štoviše. Koristio sam ga nekoliko puta i sasvim je u redu; naravno u okviru onoga što Bactofil doista jest - mikrobiološki preparat.

I onda klasična priča; preparat je dobar, a da bi bio još bolji, onda na scenu stupa tzv. "junk" marketing (u prijevodu; smeće marketing).
I onda se piše što je i što nije (kao što je Siki napisao da je pročitao za Bioalgen; od tla do stoke; još samo fali da liječi reumu i skida masne naslage :lol:. Onda je to kompletna stvar :blackeye)... pa tako i za Bactofil.

A ova rečenica mi je prejaka: "...zato što je to jeftinije dva puta nego mineralno đubrivo. 1 litra zamenjuje oko 550 kg kompleksnog mineralnog đubriva !" :shock::shock::shock::shock:
Eh, da mi je samo znati kako je izračunato da 1 lit. (mikrobiloškog preparata) zamjenjuje 550 kg kompleksnog gnojiva :confused:; valjda ide 1 bakterija za 1 gram kalija ili tako nešto; pojma nemam.

I to je onda pravi "junk" marketing. Šteti svom proizvodu, ali i cijeloj struci. I ako sutra nekome preporučim Bactofil; reći će: "Kaj je ovaj lud, on to meni preporučje, a jeli vidio za što je sve preporučeno ?!?!?!".

(inače preporuke za primjenu Bactofila je tretiranje tla prije predsjetvene obrade tla te kod zaoravanja organske mase (kukruzovine, slame, zelene gnojidbe i sl.) te kod kompostiranja. To mu je osnovna namjena i tu dobro funkcionira)

A na portalu sam imao zanimljiv članak; mitovi i istine o biostimulatorima (http://www.gnojidba.info/biostimulatori/biostimulatori-mitovi-i-istine/).
Valjda bi ovi koji rade "junk" marketing, mogli malo čitati o ovakve stvari; tek toliko.... :drinkers:

Evo odavde ;)
http://www.asunion.rs/yu/actual_1.php
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Istina, a nisam ga ja izmislio. Evo novi sad su sve koregirali...
http://www.asunion.rs/bactofil-a-10--b-10/zasto-predlazemo-bactofil
Zašto predlažemo BactoFil

1. Zato što sa 1-1,5 l/ha zamenjuje ili dopunjava đubrenje biljnih vrsta u količini od 300-400 kg/ha

2. Zato što je višestruko jeftinije od mineralnog đubriva a primena jednostavnija

3. Zato što razlaže biljne ostatke za 40-60 dana

4. Zato što se može koristiti u proizvodnji zdrave hrane


E sad moram dokturu vratiti za Donat Mg he he. Kod doktura na web stranici piše da Bactofil zamjenjuje preko 500 kg he he.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...Kod doktura na web stranici piše da Bactofil zamjenjuje preko 500 kg he he.
Zar kod mene na portalu ima nešto o Bactofill-u? Netko mi možda hakira portal; da ne bilo :axe:?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
He he ima ima ;) E to ti je za donat mg ;) Odi na stranicu pogledaj kategoriju i šesta odozodo :)
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
He he znam da ga ne smiješ mjenjati. Ali isto tako znam da se na blogovima komentira. Ako ga prenosiš u cijelosti na svome blogu, to sporazumjeva da se sa istim sadržajem i salžeš. Bogati ako se slažeš sa tim sadržajem, de mi preciziraj kojeg se to točno 500 kg mineralnog gnojiva dobije od 1 litre bakterija? Da li je ta formulacija 15-15-15, 10-30-20, 7-20-30 mislim ono da znam :) Da mi se ne odrazi štetno na bilancu ;) Ako se ne slažeš zašto to nisi i napisao? Jer ako o autoru piše ime i prezime, titula čak i slika može se naslutiti da će čitatelji sa tvoga bloga otići obmanjeni,zar ne? Ako nisi protiv onda si za :)
E da nemoj mi samo sada napisati da je bio blog do 2010 g a da je sada portal, da kao takav oblik možeš prenositi sve članke bez ukazivanja na problematiku i vlastitog mišljenja he he ;)
 
Posljednje uređivanje:

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
S obzirom na visoke cijene mineralno gnojiva, dali je netko koristio PRP soli i kakva su vam iskustva?? Drži li to vodu ili je bolje provoditi običnu kalcizaciju + mineralna gnokiva?
 

Najnoviji postovi

Na vrh