• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,240
Hidraulika ne trpi...onda smanjuješ vučnu silu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
gdje bi bili ti utezi?

Iza u felgama i naprijed kod haube.

Hidraulika ne trpi...onda smanjuješ vučnu silu.

Pa nema nekog posebnog proklizavanja,samo dok malo ne razgrne sipku zemlju od tanjuranja na površini...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Kako mislis ne moras ga drzati? Zar ne tezi da se zabije u zemlju do rame?
Pravi test ce biti po strnistu i kad se jos zemlja isusi. Ovo je jos dosta vlazno. No za sada to dobro izgleda.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Iza u felgama i naprijed kod haube.



..
podrivač mora biti tako postavljen da jedna velika komponenta sile djeluje na načim da vuče trrakor prema dolje , dakle stiska ga na zemlju .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Kad on upadne na 70cm,bolcni za koje se kopča su nekih 20cm od tla,poluge hidraulike sjednu do kraja dolje i drže ga,prenose nešto pritiska na traktor,a hidraulika nije opterećena. Ako ga hoću postiti još dublje,to se porikta na toplinku,i na navojima koji određuju visinu poluga...
Imam jedno 5ha ovakve zemlje,tu dublji sloj nikad nije suh,ni za višegodišnjih suša,samo je probćem s oborinama i oranjem,pa se nadam da ću si podrivanjem malo pomoći.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
aha ..njega plazovi drže na dubini , to je OK ako imaš dovoljno mase na traktoru za dobru trakciju s podlogom , ako bi proklizao probaj skratiti toplink .Zato ti i ne diše velike komade zemlje .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
To mi je objasnio proizvođač kako se na toplinku štela otpor i rad,treba pronaći idealni položaj. Zasad mase ima dosta,samo od viška glava ne boli,kad stavim utege,ići će za brzinu više,jer motor ima dovoljno snage.
Dižu se grude,ne vidi se baš na slikama,većinom izbacuje mokrije komade iz dubine,to je baš ono što sam htio,znači da prorahljuje tlo,i miješa slojeve.
A na uvratinama se kalaju ploče ko za stol,i tu traktor poskakuje...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Čestitke na kupovini, i bitno da zadovoljava tvoje uvjete. :icon_super:
Nego, zašto nejdeš bržije? Vidi se da zekanu duša pjeva tj ne muči se.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ma to je bilo snimano u prrvih pola sata kako sam počeo raditi s njim,štelali smo ga par puta,pa sam išao sporije dok ne vidim kako ide. Kad mu nabacim utege,ići će za brzinu više... Još je to dobro,ja sam računao da će trebati skidati jedno tijelo!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Trebam hitno savjete!!!

1) Kut od 20° - dobro, ili da promjenim? Na to bi išao još i neki nož od tvrdog materijala

2) Na žuto označeno bi išao sigurnosni vijak. Znači, da pri preopterečenju vijak pukne, a ne ništa drugo. Koliki promjer i koja tvrdoča, ili kako več? Nisam nikada tražio sigurnosne vijke - o tome ne znam ništa!:(

3) Na plavo označeno - Koliki promjer vijka bi bio dovoljan?

4) Opčenito o geometriji radnog tijela? Dobro, nije dobro?

Molio bi vas da da obrazloženjem malo odgovorite, prilično hitno.
 

Prilozi

  • Izrezak.PNG
    Izrezak.PNG
    6.3 KB · Pregleda: 177

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Gdje ste sada svi? Sutra trrbam materijal rezati, pa bi odmah nekom uvalio da mi izbusi rupe..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
KIlblEI.png



jel ima negdje ovakvih noževa za kupit ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh