• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E da, na tu foru budem i ja pravil. Al samo s jednim radnim tjelom u sredini.

Nego, Karas je od mene par km i ovi podrivači su mu mrkli mrak za te novce.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Meni je bolji malo od Karasa nego naš iz Agroservisa
jer je i jači malo, ali to mi nije toliko bitno kad ovaj isto jak užasno, nego ima bolji kut tijela.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
a nije onda bolje odmah uzeti sa tri radna tijela pa ako bi negdje bilo previše jednog maknem?
Koliko okvirno treba snage po radnom tijelu za dubinu od 60cm i koja težina traktora?
Ili to. Kazem zbog cijene. Ako je razlika veca od cijene jednog tijela onda se isplati. Ja sam sa 155 ks vukao 3 tijela na 70+ i nije mu svejedno bilo.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ima li smisla podrivati na tih 70+ cm?
Prije dvije godine dok sam podrivao, isao sam na nekih 60ak cm recimo. Napatio sam se i ja i traktor. Kasnije sam tek razmisljao dali bi se dobila ista stvar recimo na 50cm dubine, a traktoru bi bilo osjetno lakse? Taban bi tako i tako trebao biti oko 30ak cm dubine, zar ne?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Zemlja je bila državna pa je obrađivana kako je obrađivana. Ugaženo do bola pa je zbog toga toliko duboko.
Slažem se da nema nekog smisla u normalnim uvjetima.
U takvim uvjetima ide i s 4 tijela pa bi trebalo nekako računati koliko brazdi toliko tijela. Misleci na pravi plug i s pravom dubinom. Ne da tino s 533 vuče dva tijela...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Jura, uvijek možeš skinuti 3 tijela i raditi s 2 :)
Al bojim se da je za univerzal i to previše, ja razmišljam o jednom tijelu na 85 ks.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
2 radna tijela na dubini 40-50cm bi na nekim zemljama i univerzal vlekel. A za ostalo lako posudim od prijatelja MF od 80ks. Zakaj platiti podrivač s 5 radnih tijela pa da mi 3 doma stoje.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
s dva radna tijela imaš na njuškalu po par tisuća kn, al da bu univerzal to vlekel na 50 dubine, a-aa.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Najbolje bi bilo da ima mogučnost stavljanja 3 radnog tijela u sredinu. Pa ako neide s 2 jednog izvadim, a drugog stavim u sredinu. Čak sam mislel posuditi jednobrazni plug i orati koliko god duboko ide( tam di bude krumpir)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Agrotron 150 ks nije mogel vuči podrivač 5 radnih tjela više od 50 cm, tak da razmislite kakve podrivač vam budu vlekli traktori ako hoćete podrivati, a ne pisati po zemlji 40 cm.

Meni je svrha podrivanja samo više od 60 cm dubine, da zemlja dobije zrak unutra i da voda dobija odvodne kanale, sve ovo kaj ide dva prsta ispod tabana pluga je badava trošiti gorivo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Meni pa nije svrha podrivat na više od 60cm,to več mora bit jako visok podrivač..

Večina podrivača radi na dubini 50cm,i za ratarske kulture sasvim dovoljno..

moj traktor sa svojih 135ks je bez brige vukao 5 klina Alpego,dubina skoro do kraja,po mojoj procjeni oko 45-50cm..

19900132.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Ja na 55-60 cm sa tri klina i kuglom muku mučim sa 130 ks, ali mislim da ima dosta do kuta tijela i samoG podrivača, vjerujem da bi išo jednako dobro ko i Hurli s ovim Alpegom na 45 cm.
 
Posljednje uređivanje:

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Imam zemlju koja je dosta laka za obradu, a teže zemlje su mi na nagibu tak da bi podrival u dol. Sad neznam koliki bi bil otpor s jednim radnim tijelom na 60cm i s 2 radna tijela na 45cm. Trebalo bi probati.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja na 55-60 cm sa tri klina i kuglom muku mučim sa 130 cm, ali mislim da ima dosta do kuta tijela i samo podrivača, vjerujem da bi išo jednako dobro ko i Hurli s ovim Alpegom na 45 cm.

E to sam htio čut..
Nije svejedeno radit s ovima "home made" podrivačima večinom na 3 klina kaj rade ljudi domaj u garaži i onda masovno prodaju,naravno jeftino je.
A najbitnije kut klina se uopče ne gleda..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
A gle ja sam zadovoljan s ovim, ali je činjenica da je velika razlika od podrivača do podrivača i zato mislim da je Karas i Olt tu ispred Agroservisa među tim podrivačima tri tijela.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja bum najvjeroajtnije kod Karasa uzel gotov klin za podrivač, znači identičan kakve on ugrađiva na svoej podrivače, kut ulaza mi se čini fenomenalan i sigurno bude dobro pritiskal traktor da ima što bolja vučna svojstva. A Karas mi je na par km, još ako bude korektan s cijenom nema razmišljanja.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ajd mi javi koliko košta kod njega jedno tijelo,i ja bi si nešto skemijal,jaku šasiju imam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Postoji li nekakva preporuka za snagu i težinu traktora s obzirom na dubinu podrivanja po jednom klinu? Naravno za tešku zemlju.
Koliko dodatne snage traži drenažna kruška (kugla)?
Je li preporučljivo drenažnu krušku koristiti kad je zemlja vlažna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh